2.turnaj LVM Žďár nad Sázavou

Mikulášský turnaj 2017 .. Žďár nad Sázavou .. 2.turnaj LVM .. sobota 9.prosince

Druhý turnaj Ligy Vysočiny mládeže 2017-18 se uskutečnil ve Žďáře nad Sázavou  v sobotu 9.12.2017.

Naše početná výprava devatenácti žáků Jiskry, vybojovala pět medailových umístění.

Uskutečnily se dva turnaje, kategorie starších a kategorie mladších žáků, hodnotili se kategorie: HD8, HD10, HD12, HD14, HD16.

Vítězem turnaje mladších žáků, ovládl scela přesvědčivě náš Vítek Fencl, když z devíti partií vybojoval 8,5 bodů, když bod si rozdělil s oddílovým kolegou Tomášem Koumarem, který v téže kategorii do 10 let získal druhé místo. Druhá místa přidali i Kvido Wasserbauer v H8 a Terezka Vodičková v D12. Michal Žáček překvapil třetím místem v H12. Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnili žáci mimo KŠSV, do KP v rapid šachu se započítává pořadí mimo těchto hráčů, což znamená, že ve svých kategoriích vybojovali do KP : první místa Vodičková Tereza, Fencl Vítek, Wasserbauer Kvido. Druhá místa: Žáček Michal a Koumar Tomáš. Ani ostatní naši mladí hráči se na turnaji neztratili, pro některé to byl první, velký turnaj, zatím v tomto novém ročníku největší s počtem 144 žáků a žákyň. Výsledky po kategoriích zveřejníme po obdržení od pořadatele, atmosféru turnaje na fotografiích po doplnění do fotogalerie. Celkově účast hodnotím jako úspěšnou. Poděkování patří všem rodičům, řidičům, kteří zabezpečili přepravu dětí na turnaj, pánům Musilovi, Koumarovi, Havlovi, maminkám paní Satrapové, Fenclové, Vomelové, Němcové.

Zde jsou výsledky:

Starší:  chess-results.com/tnr319710.aspx?lan=5&art=1&wi=821

Mladší:  chess-results.com/tnr319712.aspx?lan=5&art=1&wi=821

One comment

1. Doplňuji: výsledky po kategoriích v rámci hodnocení do KP v rapid šachu dosáhli skvělého umístění naši:
    D12 – 1. místo Vodičková Tereza
    H12 – 2. místo Žáček Michal
    H10 – 1. místo Fencl Vítek, 2. místo Koumar Tomáš
    H8 – 1. místo Wasserbauer Kvido