Změna termínů turnajů seriálu “O pohár ŠK TJ Jiskra Havl.Brod”

Vzhledem k přípravě turnaje mládeže “Velká cena Havl.Brodu” konané 27.dubna, dále obsazení klubovny jako volební místnosti 24.5. se termíny turnajů “O pohár ŠK…”, 26. dubna, 10. května a 24. května ruší !

Nové termíny jsou:  3. května, 17. května a 31. května !

V pátek 31. května se koná vyhodnocení seriálu a blicák o ceny ke 105. výročí organizovaného šachu v Havlíčkově Brodě.

O pohár TJ Jiskra HB – 8. turnaj

Seriál rapid turnajů pokračoval 8. března v pořadí již 8. turnajem.

“O Lichnickou věž” 4 medaile žáků

Na šachový turnaj dětí “O Lichnickou věž”, se dnes do Třemošnice pod vedením paní Marie Satrapové, vypravila “sedmička” zájemců, jistě by byla účast větší, ale většina dětí využívala s rodiči dny prázdnin mimo Havl.Brod. Atmosféra turnaje na fotografiích (ve fotogalerii).

O vítězi KP družstev rozhodlo skore, Jiskra na 4. místě

Poslední kolo KP přineslo velké překvapení, když vedoucí TJ Žďár n/Sáz. prohrál ve Velkém Meziříčí s domácím Spartakem 4,5:3,5 a Gambit Jihlava “A” zvítězil v Humpolci, rozhodlo o vítězi KP a postupujícím do 2.ligy skore! Naše “A” obsadilo čtvrté místo, což je oproti předcházejícím ročníkům KP určitým zklamáním, na čemž měla vliv neúčast některých hráčů základní sestavy v utkání v Třebíči, Velkém Meziříčí. Problém byl i se sestavou k některým zápasům, kdy hráči na soupisce uvedeni, neměli ani snahu nastoupit ač souhlasili se zařazením.. Pokračovat

RSZ poslední kolo

Posledním, devátým kolem byla dnes ukončena Regionální soutěž družstev Vysočiny – skupina západ, s účastí našich týmů “C” a “D”. V této soutěži hrají pětičlenná družstva, celkem hrálo devět družstev. Naše týmy nezklamaly, potěšitelné je zařazení a výsledky žáků. Poděkování za obětavost, starost, kapitánům družstev paní Marii Satrapové a Igoru Domkářovi. Z tabulek účasti a výsledků jednotlivců je vidět, kdo se nejvíce zasloužil o výsledky, překvapili mladí hráči, žáci, jednak zájmem a účastí hrát, reprezentovat ŠK. A to také rozhodlo o lepším umístěn “D”, ve kterém stojí za pozornost výsledky Vítka Fencla, Patrika Kocmana, Matěje Pavliše a příslibem do budoucna. Pokračovat

Krajský přebor škol – úspěch ZŠ V Sadech

Ve Žďáru n/Sázavou se v pátek 1. března 2019, uskutečnil Krajský přebor škol všech tří stupňů. V každé kategorii se zúčastnily první dva vítězové z okresních kol Kraje Vysočina, celkem v každé kategorii deset družstev. Družstva čtyřčlenná, hrálo se devět kol, každý s každým, tempem 2 x 15 minut na partii. Náš ŠK Jiskra měl zastoupení žáky ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, kde máme šachový kroužek a žáci jsou členy ŠK Jiskra, v okresním kole se družstvo umístilo na druhém místě, které zaručilo postup.

ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod hrála v sestavě: 1. šachovnice: Patrik KOCMAN, 2. šachovnice:Patrik Pfeffer 3. šachovnice: Štěpánka Prášková, 4.šachovnice : Kvído Wasserbauer

Po urputných šesti hodinách bojů na 64 šachových polích, družstvo vybojovalo bronzové medaile. V celém turnaji prohrálo pouze jedno utkání, s vítězem ZŠ Kollárova Jihlava 3:1, remizovalo se ZŠ Smetanova – Chotěboř 2:2 a ostatní utkání vyhrálo. Podrobné výsledky v tabulce. Jak si vedli jednotlivý hráči, je vidět z tabulky. Skvěle si vedl na 1. šachovnici Patrik Kocman, který z devíti partií ztratil pouze půl bodu v zápase se ZŠ Smetanova, Chotěboř. Bodové zisky ostatních jsou nadočekávání, i když v několika partiích vlivem zbytečně rychlé hry, došlo ke zbytečné ztrátě bodu. Výsledkem i hrou mě všichni naši mladí reprezentanti potěšili, za třetí místo obdrželo družstvo pohár, diplom a “jednu” medaili, k tomu dvě čokolády. Úspěšná reprezentace ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, ale i ŠK Jiskra. Pokračovat

Velká cena ZŠ Lipnice n.S.

Na 23. ročník šachového turnaje v ZŠ Lipnice n.S. 1. března 2019 odjelo celkem 16. hráčů a hráček z šachových kroužků základních škol V sadech, Štáflova, Wolkerova a Konečná Havlíčkův Brod, Slunečnice Okrouhlice a Lučice. Od mírně pokročilých hráčů až po úplné začátečníky.  Nebudu dál hodnotit výkony hráčů, vždyť v tomto turnaji šlo především o přátelská klání na 64. polích a propagaci šachové hry, tak jak to v propozicích vyjádřili pořadatelé. Také je to vždy o setkání vedoucích kroužků, rodičů a doprovodů. I tento ročník se odehrál v přátelské atmosféře všech zúčastněných.

Děkuji pedagogickému sboru školy za milé přijetí a hladký průběh turnaje. Našim rodičům pak za pomoc a organizaci dopravy.

Pro úplnost přikládám konečné pořadí.

V KS družstev Jiskra “B” přesvědčivým vítězem

Posledním, 9. kolem, které jsme zakončili v Cejli, skončila Krajská soutěž družstev, náš tým v celé soutěži nezaváhal a zvítězil ve všech utkáních! Poděkování patří všem hráčům, včetně kapitánu Martinu Hrančíkovi. Jak se jednotlivý hráči podíleli na výsledku, ukazuje tabulka. Stoprocentní účast Roman Vincze, osm partií odehráli Jarda Linhart a Vláďa Havelka.

KS: SŠK Cejle – Jiskra HB B 2-6

I v posledním utkání soutěže jsme zvítězili – takže 1.místo v KS (9 vítězství, 0 remíz, 0 porážek).