Category Archives: Informace

Soutěže družstev KS a RS začínají v říjnu 2021

Soutěže družstev, řízené STK KŠS Vysočina pro ročník 2021/22 zahájí prvními koly.

Pro nastávající ročník 2021/22 bylo rozhodnuto postavit do soutěží pouze dvě družstva a to:

“A” – do Krajské soutěže; “B” – do Regionální soutěže

V KS zajíždí “A” k prvnímu kolu 17.10.2021 do Pelhřimova, kde se střetne s “B”

V RS přivítá v 1. kole 24.10.2021 naše “B” tým Gambitu Jihlava “E” – hraje se v klubovně SH Jiskra

Oba zápasy začínají v 9,00 hodin

ELO LOK a FIDE k 1.10.2021

ELO LOK a FIDE šachistů ŠK Jiskra Havlíčkův Brod

Ke změně došlo u těch členů, kteří se v posledních měsících zúčastnili některého z turnajů, započítávaného na ELO LOK , FIDE.

Z našich hráčů se to týká žákovských nadějí : Matěje Pavliše, Tomáše Koumara a Patrika Kocmana, kteří se zúčastnili turnaje ve Žďáru n/S a

Vítka Veselého a Miroslava Holaty.

ELO LOK/ FIDE


Vincze Roman     …………. 2111/2116   titul KM

Veselý Vítek………………… 2105/2113  titul KM

Brodina Karel……………..  1930/1911

Provazník Ivo……………..  1845/1864

Jána Martin……………….  1881/1853

Novotný Leoš ……………   1845/1853

Linhart Jaroslav………..   1764/1764

atd.

Mládež:

Pavliš Matěj……………… 1526/1577

Koumar Tomáš…………  1408/1485

Kocman Patrik…………   1380/1382

————————————————————–

atd.

15.ročník turnaje v rapid šachu – Počátky 2021 zná vítěze

Na tradiční turnaj do Počátek -restaurace “Na Sídlišti” se tuto sobotu 18.září 2021 sjelo 44 šachistů, všech věkových kategorií.

Mezi účastníky nechyběli šachisté z našeho ŠK Jiskra, Roman Vincze – jeden z favoritů, Vladislav Havelka a dva naši nadějní žáci : Patrik Kocman a Tomáš Koumar. V devítikolovém turnaji, hraným švýcarským systémem, tempem 2 x 15 minut, bez přídavku skončil turnaj výsledkem:

Konečné pořadí po 9. kolech

Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 1 FM Vojta Tomáš CZE 2351 TJ Spartak Vlašim 8,0 0,0 38,0 48,50
2 5   Motáček Vladimír CZE 1979 Gambit Jihlava 6,5 0,0 38,0 50,00
3 13   Bajer Jiří CZE 1826 Gambit Jihlava 6,5 0,0 35,0 43,50
4 3 FM Švanda Pavel CZE 2012 ŠK Gordic Jihlava 6,0 0,0 37,5 49,00
5 2   Vincze Roman CZE 2105 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 6,0 0,0 37,0 47,50
6 31   Slabý Matěj CZE 1426 ŠACHklub Tábor z.s. 6,0 0,0 36,5 46,50
7 14   Polanský Jiří CZE 1794 Gambit Jihlava 6,0 0,0 36,5 46,50
8 29   Kotleška Roman CZE 1448 Sokol Tábor 5,5 0,0 39,0 50,50
9 24   Kučera David CZE 1573 Gambit Jihlava 5,5 0,0 38,5 51,00
10 4   Melmuk Petr CZE 2003 TJ Spartak Počátky 5,5 0,0 34,0 44,00
11 10   Bohuslav Jan CZE 1873 Tatran Poštorná 5,5 0,0 33,5 45,00
12 12   Roušar Zdeněk CZE 1838 TJ Sokol Zaječice 5,5 0,0 32,0 41,50
13 7   Foit Vladimír CZE 1935 TJ Spartak Počátky 5,5 0,0 31,0 39,00
14 23   Dufek Tomáš CZE 1584 TJ Jiskra Třeboň 5,5 0,0 30,5 42,00
15 6   Bartoš Alois CZE 1966 Sokol Tábor 5,0 0,0 37,0 49,00
16 15   Kylar Pavel CZE 1781 ŠK Řetůvka 5,0 0,0 35,5 44,00
17 11   Hašek Tomáš CZE 1839 TJ Spartak Vlašim 5,0 0,0 32,5 42,00
18 16   Valek Miloš CZE 1778 TJ Spartak Pelhřimov 5,0 0,0 31,5 43,00
19 20   Michálek Miroslav CZE 1659 ŠK Caissa Třebíč z.s. 4,5 0,0 39,0 45,50
20 19   Diviš Jan CZE 1663 Gambit Jihlava 4,5 0,0 36,5 44,00
21 17   Bečvář Pavel CZE 1730 ŠO Praga Praha 4,5 0,0 35,5 44,50
22 34   Koumar Tomáš CZE 1382 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 4,5 0,0 33,0 42,50
23 37   Kocmánek Lukáš CZE 1250 TJ Slovan Jindřichův Hradec 4,5 0,0 32,0 42,00
24 28   Mynář Jaroslav CZE 1495 TJ Spartak Počátky 4,5 0,0 31,0 39,50
25 21   Krystián Josef CZE 1650 Tatran Poštorná 4,5 0,0 30,0 39,00
26 32   Kocman Patrik CZE 1401 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 4,5 0,0 26,5 34,50
27 25   Havelka Vladislav CZE 1556 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 4,0 0,0 35,0 46,00
28 22   Trčka Bohdan CZE 1617 ŠK Praha-Smíchov 4,0 0,0 30,5 40,00
29 33   Marek Aleš CZE 1400 Gambit Jihlava 4,0 0,0 30,0 38,50
30 30   Sokolovská Jitka CZE 1427 TJ Spartak Pelhřimov 4,0 0,0 26,0 33,00
31 27   Zabloudil Luděk CZE 1524 TJ Spartak Pelhřimov 4,0 0,0 24,5 31,00
32 40   Kocmánek Petr CZE 1000 Piketa Jindřichův Hradec 4,0 0,0 22,0 26,50
33 9   Krch Lukáš CZE 1878 Sokol Tábor 3,5 0,0 34,5 43,50
34 36   Kálenský Denis CZE 1274 TJ Jiskra Třeboň 3,5 0,0 32,5 40,50
35 18   Kaucký Jaroslav CZE 1718 TJ Spartak Počátky 3,5 0,0 30,0 39,50
36 38   Matejka Jakub CZE 1173 TJ Spartak Pelhřimov 3,5 0,0 29,5 35,00
37 43   Pecín Jan CZE 1000 Šachový klub Buk 3,5 0,0 25,0 29,50
38 44   Pecín Roman CZE 1000 Šachový klub Buk 3,5 0,0 24,5 29,00
39 26   Novák Rudolf CZE 1543 SK Sezimovo Ústí, z.s. oddíl šachy 3,5 0,0 23,5 29,00
40 8   Trnka Tomáš CZE 1932 Tatran Poštorná 3,0 0,0 29,0 37,50
41 39   Slabý Martin CZE 1119 TJ Spartak Soběslav 3,0 0,0 27,0 31,50
42 35   Jurček Pavel CZE 1297 TJ Spartak Pelhřimov 2,5 0,0 29,5 37,50
43 41   Kocmánek Tomáš CZE 1000 Piketa Jindřichův Hradec 1,5 0,0 25,0 29,50
44 42   Motáček Tomáš CZE 1000 Gambit Jihlava 0,0 0,0 25,0 31,00

Podrobné výsledky jednotlivých kol naleznete na : http://chess-results.com/tnr576069.aspx?lan=5&art=1

Podrobné zhodnocení jistě doplní účastník Roman Vincze, včetně svého umístění. Pochvalu zaslouží oba naši žáci, Tomáš a Patrikem, v silné konkurenci si vedli zdatně, o čemž svědčí umístění i zisk ELO bodů, Tomáše Koumara – výkon 1736 ELO, Patrika Kocmana 1564 ELO. Vláďa Havelka měl skvělý start, 4 body z pěti partií, ale v posledních kolech měl za soupeře silné hráče, ale dosáhl na skvělý výkon v turnaji 1856 ELO.

OPEN Český rozhlas Vysočina – Otevřený KP KŠSV

OPEN ČR Vysočina je současně “Otevřeným KP Vysočiny pro rok 2021“, uskuteční se ve Žďáru nad Sázavou : Zámek – budova Konventu.

Od 25. – do 28.září 2021

K 1.září 2021 je přihlášeno 66 šachistů, z našeho ŠK Jiskra HB mladí nadějní žáci: Patrik KOCMAN, Tomáš KOUMAR, Matěj PAVLIŠ.

Zájemci – přihlaste se včas! Využijte možnosti zúčastnit se! Registrovaným členům našeho ŠK Jiskra HB, bude startovné proplaceno na základě předloženého dokladu o platbě.

Startovní listina přihlášených k 1.9.2021 :

http://chess-results.com/tnr569435.aspx?lan=5