Category Archives: Mládež – jednotlivci

KP mládeže Vysočiny 2022 konečné výsledky

Titul PŘEBORNÍKŮ Kraje Vysočina v šachu 2022 vybojovali ve Velké Bíteši 

ve dnech 4. – 5. června:

v kategorii H16 PAVLIŠ Matěj, v kategorii D14 Hana BÁRTOVÁ

Patrik KOCMAN a Tomáš KOUMAR 2. a 3. místo

Všem BLAHOPŘEJEME!

Konečné pořadí KP mládeže Vysočiny 2022

Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Body  PH 1   PH 2   PH 3 
1 1   Pavliš Matěj CZE 1623 7,0 0,0 31,5 38,0
2 3   Kocman Patrik CZE 1356 6,5 0,5 32,0 39,0
3 2   Koumar Tomáš CZE 1402 6,5 0,5 27,0 34,0
4 4   Stejskal Jakub CZE 1269 4,5 0,0 34,0 41,0
5 6   Bártová Hana CZE 1209 4,5 0,0 31,0 38,0
6 7   Vondra Filip CZE 1185 4,5 0,0 27,0 33,5
7 15   Vojtěch Ladislav CZE 0 4,5 0,0 26,5 33,5
8 11   Brychta David CZE 0 4,5 0,0 19,0 25,5
9 8   Šorf Filip CZE 1126 4,0 0,0 25,5 32,5
10 9   Brož Pavel CZE 1056 4,0 0,0 20,0 27,0
11 5   Kavanová Anežka CZE 1246 3,5 0,0 33,5 40,5
12 12   Kavanová Valentýna CZE 0 3,5 0,0 20,0 26,5
13 13   Macela Lukáš CZE 0 3,0 0,0 18,5 23,0
14 14   Nehybka Jakub CZE 0 2,0 0,0 20,5 25,0
15 16   Zezulová Sára CZE 0 1,5 0,0 21,0 25,5
16 10   Blažková Štěpánka CZE 0 0,0 0,0 23,0 29,5

http://chess-results.com/tnr642830.aspx?lan=5&art=4

 

image-222

KP Vysočiny v rapid šachu mládeže 2022

V sobotu 21.5.2021 se ve Žďáru n/Sáz. uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu

Z našeho ŠK Jiskra Havl.Brod se zúčastnilo : 6 chlapců a 1 děvče.

Titul Přebornice Kraje Vysočina v kategorii děvčat do 12 let, vybojovala ve Žďáru n/Sáz.

Zároveň si vybojovala účast na MČR mládeže D12, které se uskuteční v září 2022 v Harachově.

Hana BÁRTOVÁ

Druhé místo a stříbrnou medaili KP kategorie H14, vybojoval: Tomáš KOUMAR

Blahopřejeme Haničce a Tomášovi.

 

Uskutečnily se dva turnaje: MLADŠÍCH – H/D 10, H/D 12  http://chess-results.com/tnr638853.aspx?lan=5&art=1&rd=7

Pořadí v KP: (hráči registrovaní v ŠO, ŠK Kraje Vysočina:

 

 

                                                  STARŠÍ         – H/D, 14, 16  http://chess-results.com/tnr638854.aspx?lan=5&art=1&rd=7

   Věková skupina H16 – KP
Poř. Jméno             Rtg            Body
1. Zedníček Filip       1611             5½
2. Dejmek Tomáš      1290           5 0
3. Rybáček Martin    1445            5,0
4. Kocman Patrik 1457          4½
5. Zvolánek Tomáš    1267            4,0
12. Zelenka Adam      1345            3,0
15. Macela Lukáš         0                 2,0
18.  Doležal Pavel       1097            1,0


Věková skupina H14 – KP

 1. místo: Zezula Matěj 4,5 bodu, 2.místo: KOUMAR Tomáš 4,0 bodů 3.Vojtěch Ladislav 3,0 bodů, 4. Vondra Filip 2,0 body 5.Hlaváč Tomáš 1,0 bod.

Věková skupina H12 – KP

Umístění našich hráčů: 10. místo Kozderka Jan, 14. místo Jirák Vojtěch

Věková skupina H10 – KP

16. místo Kozderka Filip


První tři v kategoriích obdrželi medaili, diplom a věcnou cenu, všichni účastníci věcnou cenu.

Děkujeme za ochotu, pomoc Ing. Vítkovi Veselému a panu Miroslavu Jirákovi, za přepravu a dozor dětí na turnaj a tím umožnit se KP zúčastnit!

Krajský přebor mládeže v rapid šachu

TJ ŽĎÁR n/Sáz. pořádá v SOBOTU 21.května 2022 v místní sokolovně

Krajský přebor jednotlivců mládeže v rapid šachu HD 10 a 12 a kategorie HD 14 a 16

Dva turnaje : mladší  HD10 a 12

                         starší    HD14 a 16

Hlavní rozhodčí: RNDr. Josef Fišar st., josef.fisar.st@post.cz
Systém hry:  švýcarský systémem na 7 kol:
hraje se podle pravidel FIDE a Soutěžního řádu ŠSČR
výsledky budou započítány na ELO-R
Tempo hry: 20 minut na partii + 5 sekund na tah bez zápisu
Právo účasti: turnaje budou otevřené i pro hráče z jiných krajů a neregistrované
Právo postupu: mají jen hráči z oddílů Krajského šachového svazu
Vysočina, mající platnou registraci v ŠSČR ke dni pořádání turnaje
Vyhodnocení: medaile a diplomy pro 1-3. místo v kategoriích
pro hráče KŠSV ceny pro všechny hráče, vítězové kategorií (krajští přeborníci) mají právo účasti
na Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže
Startovné: 120 Kč
Časový harmonogram: prezentace 8:00 – 8:45 zahájení 9:00, předpokládané ukončení 15:30 – 16:00
Přihlášky: na e-mailovou adresu rozhodčího turnaje: josef.fisar.st@post.cz nejpozději do 16. 5. 2022 !

Pořadatel zajistí veškerý šachový materiál s sebou povinně přezuvk možnost občerstvení v bufetu.
Každý nezletilý hráč musí mít po celou dobu konání turnaje zodpovědný doprovod starší 18 let, doprovod za své hráče plně zodpovídá
GDPR: Účastí v tomto turnaji dává účastník (u účastníka mladšího 15 let – zákonný zástupce) i jeho doprovod
souhlas se zpracováním osobních dat pro prezentaci výsledků. Taktéž dává souhlas s pořízením fotografií,
jejich uchování a prezentaci pro potřeby pořadatele.

Liga mládeže JHB pokračovala 9. turnajem

LIGA mládeže ŠK Jiskra HB, pokračovala v pátek 6.května 9. turnajem seriálu.

Výsledek – pořadí 9. turnaje

Kategorie – starší žáci ročník 2006 – 2010
1. místo : KOUMAR Tomáš  5 bodů
2   ”           KOCMAN Patrik          4 body
3   ”            HLAVÁČ Tomáš          4   ”
4   ”            BÁRTOVÁ Hana          3   ”
5   ”            JIRÁK Vojta                  3   ”

6   ”            SOBIERAJ Gusta         2   ”


Kategorie – mladší žáci ( ročník 2011 a mladší)

  1. místo RATAJ Marek           3,0 body
  2.   ”       TECL Tomáš                    2,5   ”
  3.   ”        KOZDERKA Filip           2,0  ”
  4.             KOZDERKA Jan             2,0  ”
  5.             ZDRAŽIL František       2,0  ”
  6.             JIRÁKOVÁ Klára            1,5  ”
  7.              KLEMENT Viktor          1,0  ”
  8.              NOVOTNÁ Eva              1,0  ”

Do celkového vyhodnocení seriálu zbývá odehrát 2. turnaje.

Pro nejlepší jsou připraveny poháry, medaile, všichni, kteří se účastní minimálně 6. turnajů – obdrží věcnou cenu!

CELKOVÉ pořadí po odehraných 9. turnajů:

Kategorie – MLADŚÍ:

1. místo: Rataj Marek – 156 bodů, 2. Kozderka Filip – 139, 3. Zdražil František – 102, 4. Klement Viktor – 86, 5. Kozderka Jan – 83,

                6. Jiráková Klára -66, 7. Tecl Tomáš – 43, 8. Zbortek Josef – 20, 9. Novotná Eva – 16, 10. Sobierajová Sára- 9 bodů

Kategorie -STARŠÍ:

1. místo: Kocman Patrik – 169 bodů, 2. Koumar Tomáš – 150, 3. Bártová Hana – 104, 4. Hlaváč Tomáš – 93, 5. Pavliš Matěj – 78,

                6. Wasserbauer Kvído – 70, 7. Jirák Vojta – 63, 8. Sobieraj Gusta – 26, 9. Celarová Adéla – 14.

Předposlední 10.turnaj seriálu se uskuteční 20.května 2022 v klubovně SH od 14,30 hod!