Category Archives: Přebor ŠK Jiskra HB

HBL mládeže v pátek 8. turnaj v pátek 22.4.2022

Havlíčkobrodská LIGA mládeže Jiskry Havlíčkův Brod, pokračovala v pátek 22. 4.2022 8.  v klubovně Sportovní haly!

Seriál má 11. turnajů a pomalu se blíží do závěru – 11. turnaje.

Výsledky turnaje:

Kategorie – STARŠÍ (ročník 2006 – 2010)


1. místo:KOCMAN Patrik  – po 8. turnaji  – 151 bodů, 2. KOUMAR Tomáš – 130 bodů, 3. BÁRTOVÁ Hana – 92 bodů

4. – 5. místo : PAVLIŠ Matěj a HLAVÁČ Tomáš – 78,0 bodů, 6. WASSERBAUER Kvído – 70,0 bodů

7. SOBIERAJ Gusta – 14 bodů, 9. CELAROVÁ  Adelka – 14 bodů

Kategorie – MLADŠÍ : 10 účastníků

Po 8. turnaji pořadí:

1. RATAJ Marek – 136 bodů, 2. KOZDERKA Filip – 121, 3. ZDRAŽIL František – 90,

4. KLEMENT Viktor – 77, 0 bodů 5. KOZDERKA Jan – 68, 6. místo : JIRÁKOVÁ Klára – 56, 7. místo -TECL Tomáš – 43,

8. ZBORTEK Josef – 20 bodů, 9. SOBIERAJOVÁ Sára – 9, 10. NOVOTNÁ Eva – 8 bodů.


Seriál pokračuje 9. turnajem: v pátek 6.května 2022 od 14,30 hodin v klubovně ŠK ve SH.

 

LIGA mládeže ŠK Jiskra Havl.Brod 2022

LIGA mládeže žáků našeho ŠK Jiskra H.Brod má odehráno 7. turnajů z celkového počtu 11.


Pořadí po 7. turnaji:

Kategorie – STARŠÍ

1. místo : KOCMAN Patrik – 7 turnajů/131 bodů

2. místo: KOUMAR Tomáš – 7    ”       / 112 bodů

3. místo: PAVLIŠ Matěj –      4     ”      /  78  bodů

4.   ”         BÁRTOVÁ Hana     7     ”      /  77    ”

5.   ”         HLAVÁČ Tomáš     7      ”      /  68    “; 6. WASSERBAUER Kvído  – 6 /58 bodů

7.   ”         JIRÁK Vojta            5      ”      /  44;       8. SOBIERAJ Gusta – 1 / 10 bodů

9.   ”        CELAROVÁ Adéla   1      ”      /     7

Kategorie – MLADŠÍ

 

  1. místo : RATAJ Marek           7 turnajů    / 118 bodů
  2.   ”          KOZDERKA Filip     6    ”            /  101   “
  3.   ”          ZDRAŽIL František 6    ”            /   90    ”  (nejmladší účastník)
  4.   ”          KLEMENT Viktor     6    ”            /  77
  5.   ”          KOZDERKA JAN      5    ”             / 68
  6.   ”          JIRÁKOVÁ Klára      4    ”            /  41          
  7.   ”           TECL Tomáš              3   ”             /  31
  8.   ”            ZBORTEK Josef       1    ”             /  12
  9.   ”          SOBIERAJOVÁ Sára  1   ”             /   9
  10.   ”           NOVOTNÁ Eva           1   ”             /   8

 

Šachová LIGA mládeže ŠK Jiskra HB 2022

  1. ročník

   ŠACHOVÁ LIGA mládeže

     Jiskry Havlíčkův Brod

            v  rapid šachu

 

Pořadatel: Šachový klub, TJ Jiskra Havlíčkův Brod,z.s. 

Místo konání: Klubovna ŠK, Sportovní hala TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z.s. Ledečská 3028

Rozhodčí: Václav Paulík, Karel Brodina

Termín: Leden – červen 2022

Prezence: 14,00 – 14,25hodin,       Zahájení:  14,30 hod.

Právo účasti: otevřený turnaj pro registrovanou i neregistrovanou mládež ŠK TJ Jiskra Havl.Brod

TURNAJ JE URČEN MLÁDEŽI (ročník 2007 a mladší)

Systém: 11.turnajů v termínech: 28.ledna; 11. a 25.února; 11., 18. a 25.března; 8. a 22. dubna;

  1. a 20.května; 3.června a celkové vyhodnocení LIGY

               Do celkového hodnocení se započítává 6 nejlepších výsledků – turnajů.

Bodové hodnocení v turnaji:  1. místo – 20 bodů; 2. místo – 18 bodů; 3.místo – 15 bodů;

  1. – 12 bodů; 5. – 10 bodů; 6. – 9 bodů; 7.– 8 bodů; 8.-7 bodů; 9.- 6 bodů; 10.- 5.bodů;

11.- 4 body; 12.-3 body; 13.- 2 body; 14 a dále 1 bod.

 Kategorie: mladší – roč. narození 2011 a mladší

                     starší –  roč.narození 2006 – 2010

Tempo: 2 x 10 minut na 5 kol, švýcarský systém podle pravidel FIDE

Ceny:  1. – 3. místo v kategoriích obdrží poháry, diplomy, věcnou cenu

              Pohár obdrží nejlepší dívka v kategorii a nejmladší účastník,

              věcnou cenu všichni účastníci, kteří odehrají alespoň 6 turnajů.

 

Za ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, z.s.Karel Brodina a Václav Paulík

Přebor ŠK Jiskra v rapid šachu 2021

Přebor se uskutečnil za účasti 17 zájemců, hrálo se 7. kol, tempem 8 minut + 3 sec/tah pro každého hráče.

Potěšitelná je účast 7 žáků našeho ŠK Jiskra a 2 hráčů ( z Gambitu Jihlava a ŠK Bystrc)

Zaslouženým vítězem a PŘEBORNÍKEM ŠK Jiskra Havlíčkův Brod se stal Roman Vincze – KM.

Ze 7 partií ztratil pouze 1/2 bodu. Druhé místo lepším pomocným hodnocením pro Mirka Holatu

V kategorii mládeže prvenství vybojoval Tomáš Koumar, o pořadí na 2. – 4.místě rozhodlo pomocné

hodnocení 2. Matěj Pavliš 3. Patrik Kocman 4.Hanička Bártová – velká šachová naděje Jiskry HB.

V obouch kategoriích získali první tři pohár, diplom, všichni účastníci věcnou cenu. Za hladký

průběh přeboru, patří poděkování všem účastníkům, včetně rozhodčího a losujícího na PC

panu K.V.Brodinovi. Výsledky přeboru byly odeslány na zápočet ELO LOK rapid.

Podrobné výsledky naleznete na: http://chess-results.com/tnr567273.aspx?lan=5&art=1

Tímto přeborem byla ukončena činnost ŠK v sezoně 2020/21. Zahájení sezony 2021/22

předpokládáme v druhé polovině září…. Continue reading

Přebor mládeže ŠK Jiskra v rapid šachu

Přebor mládeže v rapid šachu

 

                   
Jiskry HB                    
Konečné pořadí                    
                     
Poř. St.č. Jméno Rtg Klub Body BH. BH. S-B Vict MBl
1 1 PAVLIŠ Matěj 1432 Tj Jiskra H.Brod 5 14 14,00 5 2
2 3 KOUMAR Tomáš 1366 Tj Jiskra H.Brod 15 8,25 3 3
3 2 KOCMAN Patrik 1400 Tj Jiskra H.Brod 14½ 7,75 3 3
4 4 VRZÁKOVÁ Adéla 1139 Tj Jiskra H.Brod 3 14 5,50 3 3
5 5 HLAVÁČ Tomáš 1100 Tj Jiskra H.Brod 2 14½ 9 2,50 2 2
6 6 BÁRTOVÁ Hana 1000 Tj Jiskra H.Brod 2 12½ 7 2,50 2 2
7 9 ZBORTEK Josef 1000 Tj Jiskra H.Brod 2 10½ 2,00 2 3
8 7 SOBIERAJ Gusta 1000 Tj Jiskra H.Brod 2 3,00 1 2
9 8 VÍŠEK Filip 1000 Tj Jiskra H.Brod 11 7 1,50 1 2
10 10 SOBIERAJOVÁ Sára 0   ½ 6 1,00 0 3

Přebor se uskutečnil za účasti 10 šachových nadějí ŠK Jiskra, bojovný turnaj,

hrálo se tempem 8 minut + 2 sec/na tah pro každého hráče – 5.kol. Vedle zkušených hráčů, se přeboru zúčastnila

a první zkušenosti za šachovnicí získávala nejmladší účastnice Sára Sobierajová, které patří velký obdiv,

má velký zájem o šach a jistě o jejích úspěších brzy uslyšíme.

Se 100% bodovým ziskem zvítězil favorit Matěj Pavliš o umístění na 2 -3 místě,rozhodlo pomocné hodnocení.

První tři obdrželi pohár, diplom, nejmladší účastnice Sára – medaili, všichni pak věcnou cenu.

Všichni zaslouží POCHVALU!