Category Archives: Soutěže

“A” zahájilo KS výhrou 6:2

Krajská soutěž družstev, byla dnes (17.10.) zahájena prvním kolem, naše “A” zajíždělo do Pelhřimova.

Spartak Pelhřimov”B” – Jiskra Havl.Brod “A”  : 2 : 6


Výsledky na jednotlivých šachovnicích:

1. š. Pavlíček Robert           0  –  1   Vala Filip

2. š. Med Ladislav               0  –  1   Linhart Jaroslav

3. š. Valek Miloš                  0  –  1   Holata Miroslav

4. š. Zabloudil Luděk        remiza  Pavliš Matěj

5. š. Macháček Vladislav  remiza  Dlasek Ján

6. š. Machač Petr                 0  –  1   Jána Martin

7. š. Sokolovská Jitka       remiza   Kocman Patrik

8. š. Jurček Pavel              remiza   Havelka Vladislav


Úspěšný vstup do KS, poděkování patří všem našim hráčům za reprezentaci ŠK Jiskra, neboť se sestavou byl problém, někteří hráči nebyli schopni včas odpovědět kapitánu M.Hrančíkovi, zda se utkání zúčastní….?!

První start za “A” tým úspěšně zvládli naši nadějní žáci Matěj Pavliš a Patrik Kocman, pro které to byla i příprava na MMaS, kterého se koncem října zúčastní.

Ve druhém kole 7.11.2021, přivítáme v klubovně SH ŠK Caissa Třebíč “B” od 9,00 hodin

 

Soutěže družstev KS a RS začínají v říjnu 2021

Soutěže družstev, řízené STK KŠS Vysočina pro ročník 2021/22 zahájí prvními koly.

Pro nastávající ročník 2021/22 bylo rozhodnuto postavit do soutěží pouze dvě družstva a to:

“A” – do Krajské soutěže; “B” – do Regionální soutěže

V KS zajíždí “A” k prvnímu kolu 17.10.2021 do Pelhřimova, kde se střetne s “B”

V RS přivítá v 1. kole 24.10.2021 naše “B” tým Gambitu Jihlava “E” – hraje se v klubovně SH Jiskra

Oba zápasy začínají v 9,00 hodin

OPEN ČR Vysočina – OKP KŠSV zná vítěze

Vítězství v turnaji a Krajský titul vybojoval Vít KRATOCHVÍL ze ŠK Gordic Jihlava, který potvrdil roli favorita.

Podrobné výsledky v tabulce a na : http://chess-results.com/tnr569435.aspx?lan=5&art=4

Největší šachový turnaj Vysočiny zná své vítěze

Pochvalu zaslouží naši žákovští reprezentanti ŠK Jiskra, pro které to byl první velký turnaj, mimo Tomáše Koumara, který se KP zúčastnil loni. Pochvalu zaslouží i Mirek Holata, který byl nasazen jako 29. a skončil celkově na 20. místě s výkonem 1714 ELO LOK.

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř. St.č.   Jméno Typ pohlaví Skup. FED RtgFIDE RtgN Klub/Místo  PH 1   PH 2   PH 3   PH 4 
1 1   Kratochvíl Vít     v CZE 2223 2204 ŠK Gordic Jihlava 5,5 24,0 33,0 4
2 3 FM Matras Ondřej       CZE 2182 2255 TJ Pankrác 5,5 23,0 32,0 4
3 2 FM Kratochvíl Josef     v CZE 2218 2219 ŠK Gordic Jihlava 5,0 25,0 34,0 3
4 4   Jun Rudolf U18     CZE 2108 2113 TJ CHS Chotěboř 5,0 23,0 32,0 4
5 7   Siebenbürger Vlastimil S60   v CZE 1975 1991 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 5,0 23,0 31,5 4
6 12   Svíženský Luboš     v CZE 1931 1942 ŠK Caissa Třebíč z.s. 5,0 21,5 29,5 4
7 11   Sládek Vladislav       CZE 1932 1901 ŠK Merta Slavkov u Brna 5,0 21,5 29,5 3
8 6   Mrazík Tomáš       CZE 1981 1981 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 5,0 20,5 29,0 4
9 8   Brunová Blanka   w   CZE 1960 1951 ŠK Karlovy Vary 5,0 20,5 28,5 4
10 40   Kučera David U18   v CZE 1496 1579 Gambit Jihlava 5,0 20,0 28,0 4
11 5   Večeřa Pavel     v CZE 2099 2033 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 5,0 18,5 26,0 3
12 13   Žigmund David       CZE 1926 1898 DDM Sokol Nymburk 5,0 18,0 25,0 5
13 10   Ptáček Jan     v CZE 1951 1940 TJ Jiskra Humpolec 4,5 21,0 29,5 4
14 19   Lang Šimon U18   v CZE 1801 1790 Šachový klub Světlá nad Sázavou 4,5 20,5 28,0 4
15 25   Molnár Ladislav S60     CZE 1714 1737 Karlovarský šachklub Tietz 4,5 20,5 27,5 3
16 9   Svoboda Ivo S60   v CZE 1957 1948 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 4,5 18,5 26,0 2
17 33   Rybáčková Lucie U18 w v CZE 1623 1386 Gambit Jihlava 4,5 18,5 24,5 4
18 15   Kubát Pavel       CZE 1916 1925 OREL jednota Ořechov 4,5 17,5 25,0 4
19 46   Krejčí Věra Marie U18 w   CZE 1396 1469 Individuální člen 4,0 20,0 28,5 4
20 29   Holata Miroslav S60   v CZE 1665 1684 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 4,0 20,0 28,0 4
21 34   Juračák David U18     CZE 1590 1729 Interchess z.s. 4,0 19,5 27,5 4
22 21   Pešl Jan       CZE 1762 1792 ŠK Kuřim, z.s. 4,0 19,5 26,5 4
23 36   Tesař Jakub U18     CZE 1551 1655 Unichess 4,0 19,5 26,5 3
24 17   Brož Pavel     v CZE 1826 1803 Šachový klub Světlá nad Sázavou 4,0 19,5 26,0 2
25 24   Číhal Jan       CZE 1717 1723 ŠK Kuřim, z.s. 4,0 19,5 25,5 2
26 22   Nedoma Michal     v CZE 1758 1800 Spartak Velké Meziříčí 4,0 18,5 27,0 3
27 20   Obůrka Vladislav S60   v CZE 1779 1787 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 4,0 18,5 25,5 3
28 16   Krupica Pavel       CZE 1840 1891 ŠK Kuřim, z.s. 4,0 17,0 25,0 3
29 27   Simajchl Adam U20   v CZE 1672 1600 Spartak Velké Meziříčí 4,0 17,0 24,5 3
30 30   Kutil Adam U18   v CZE 1653 0 TJ Náměšť n/Oslavou 4,0 14,0 19,0 3
31 28   Hrdina Jiří       CZE 1665 1758 ŠK Kuřim, z.s. 3,5 22,0 29,0 3
32 26   Fišar Josef S60   v CZE 1698 1720 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 3,5 19,5 27,5 3
33 14   Žáček Petr       CZE 1921 1953 ŠO TP Nova Kladno, z.s. 3,5 18,5 25,0 3
34 35   Voršilka Jiří       CZE 1556 1540 SK OAZA Praha 3,5 17,5 24,5 3
35 59   Pavliš Matěj U18   v CZE 0 1466 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3,5 17,0 24,0 1
36 37   Vavroušek Petr S60     CZE 1523 1593 Šachový klub Choceň, z.s. 3,5 16,0 23,0 3
37 43   Kovács Ivan     v CZE 1469 1456 ŠK Caissa Třebíč z.s. 3,5 15,5 21,5 3
38 39   Koumar Tomáš U18   v CZE 1509 1274 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3,5 14,5 21,0 3
39 31   Michálek Miroslav S60   v CZE 1629 1605 ŠK Caissa Třebíč z.s. 3,5 13,0 20,0 2
40 57   Kolařík Jan       CZE 0 1727 ŠK Kuřim, z.s. 3,0 19,0 27,0 1
41 49   Souček Andrej U18     CZE 1346 1273 ŠK Kuřim, z.s. 3,0 19,0 26,0 1
42 18   Bílek Roman     v CZE 1818 1855 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 3,0 18,5 25,0 3
43 44   Diviš Jan S60     CZE 1421 1473 ŠK Petřvald u NJ 3,0 18,0 25,0 1
44 38   Geffroy Dominique Alain     v CZE 1517 0 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 3,0 17,5 25,5 2
45 63   Holcman Matěj U18   v CZE 0 1068 Gambit Jihlava 3,0 16,5 22,0 3
46 32   Kodys Stanislav S60   v CZE 1625 1683 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 3,0 16,0 21,5 1
47 45   Sem Petr     v CZE 1407 1350 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 3,0 15,5 21,5 3
48 62   Stejskal Jakub U18   v CZE 0 1089 Gambit Jihlava 3,0 15,5 20,5 2
49 23   Sokol Michal     v CZE 1728 1342 ŠO TJ Sokol Oudoleň 3,0 15,0 21,5 2
50 55   Ptáček Vladimír     v CZE 1254 1291 TJ Jiskra Humpolec 3,0 14,0 20,5 2
51 60   Novotný Petr     v CZE 0 1409 SŠK Cejle 2,5 17,5 24,5 2
52 56   Zvolánek Tomáš U18   v CZE 1014 1128 Šachový klub Světlá nad Sázavou 2,5 17,5 22,5 2
53 42   Dejmek Tomáš U18   v CZE 1472 1504 Šachový klub Světlá nad Sázavou 2,5 17,0 24,5 2
54 48   Rybáček Martin U18   v CZE 1358 1526 Gambit Jihlava 2,5 16,0 22,5 2
55 61   Rampulová Markéta   w   CZE 0 1227 Šachový klub Lokomotiva Brno, z.s. 2,5 16,0 21,0 1
56 52   Vinopal Vít U20   v CZE 1290 1178 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 2,5 14,0 19,5 2
57 41   Benda Vladimír S60   v CZE 1484 1452 ŠK Caissa Třebíč z.s. 2,5 13,5 20,0 2
58 51   Řeháček Oldřich       CZE 1293 0   2,5 13,5 18,0 2
59 58   Kocman Patrik U18   v CZE 0 1472 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 2,5 13,0 18,5 1
60 67   Zelený Lukáš U18   v CZE 0 0 Šachový oddíl Křižánky 2,0 16,0 21,0 1
61 64   Hlaváček Aleš U18   v CZE 0 0 TJ Jiskra Humpolec 2,0 13,5 19,5 1
62 54   Kovařík Vít U18   v CZE 1272 1192 Gambit Jihlava 2,0 12,5 17,5 2
63 65   Meisner Rostislav S60   v CZE 0 0 Šachový oddíl Křižánky 1,5 14,5 20,0 1
64 50   Řeháček Jan       CZE 1303 1408 ŠK Spartak Ústí nad Labem 1,5 14,5 20,0 0
65 53   Richterová Nataša   w v CZE 1273 1277 TJ Náměšť n/Oslavou 1,5 12,5 17,5 0
66 66   Trávníček Adam U18   v CZE 0 0 Šachový oddíl Křižánky 1,5 11,5 16,5 0
67 47   Mička Josef S60   v CZE 1366 1380 TJ Žďár nad Sázavou z.s. 1,0 13,5 19,0 1

O Krajské přeborníky mládeže v Humpolci

Na KP mládeže v Humpolci byl dnes v sobotu zahájen za účasti 30 šachových nadějí Kraje Vysočina.

Dva turnaje:

H/D v kategoriích do 10 a 12 let za účasti 16 hráčů z toho 2 děvčata, náš ŠK Jiskra reprezentují Sára a Gusta Sobierajovi a nejmladší účastník Tomáš Tecl,

          pro kterého je přebor prvním turnajem. Po odehraných 4. kolech, je na čele s plným počtem 4,0 bodů Daniel Srba, před Filipem Šorfem – 3,5 bodu

                   pořadí a výsledky po 4. kole naleznete na : http://chess-results.com/tnr576353.aspx?lan=5&art=1&rd=4

H/D v kategoriích do 14 a 16 let – účast 14 hráčů z toho jedna žákyně. Náš ŠK Jiskra reprezentují Matěj Pavliš, Patrik Kocman( kategorie do 16 let)

           a Tomáš Koumar – kategorie do 14 let. Po čtvrtém kole je na prvním místě Matěj PAVLIŠ se 3,0 body, když dvakrát vyhrál a dvě remízy.

          Stejný počet bodů, ale horší pomocné hodnocení, mají na 2 a 3 místě hlavní favorit Šimon Lang, se kterým Matěj remizoval a Filip Zedníček, kterého porazil.

           Patrik Kocman a Tomáš Koumar mají zatím 1,5 bodu. Výsledky po 4. kole: http://chess-results.com/tnr576354.aspx?lan=5&art=1&rd=4

           Zítra pokračuje KP v humpolecké sokolovně 5 – 8. kolem a vyhodnocení v jednotlivých kategoriích – chlapci/děvčata.

           Držíme všem našim mládežnickým reprezentantům pěsti, zisk bodů a zajímavé partie – ať se daří!

OPEN Český rozhlas Vysočina – Otevřený KP KŠSV

OPEN ČR Vysočina je současně “Otevřeným KP Vysočiny pro rok 2021“, uskuteční se ve Žďáru nad Sázavou : Zámek – budova Konventu.

Od 25. – do 28.září 2021

K 1.září 2021 je přihlášeno 66 šachistů, z našeho ŠK Jiskra HB mladí nadějní žáci: Patrik KOCMAN, Tomáš KOUMAR, Matěj PAVLIŠ.

Zájemci – přihlaste se včas! Využijte možnosti zúčastnit se! Registrovaným členům našeho ŠK Jiskra HB, bude startovné proplaceno na základě předloženého dokladu o platbě.

Startovní listina přihlášených k 1.9.2021 :

http://chess-results.com/tnr569435.aspx?lan=5