Category Archives: Krajský přebor

KP Vysočiny v rapid šachu mládeže 2022

V sobotu 21.5.2021 se ve Žďáru n/Sáz. uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu

Z našeho ŠK Jiskra Havl.Brod se zúčastnilo : 6 chlapců a 1 děvče.

Titul Přebornice Kraje Vysočina v kategorii děvčat do 12 let, vybojovala ve Žďáru n/Sáz.

Zároveň si vybojovala účast na MČR mládeže D12, které se uskuteční v září 2022 v Harachově.

Hana BÁRTOVÁ

Druhé místo a stříbrnou medaili KP kategorie H14, vybojoval: Tomáš KOUMAR

Blahopřejeme Haničce a Tomášovi.

 

Uskutečnily se dva turnaje: MLADŠÍCH – H/D 10, H/D 12  http://chess-results.com/tnr638853.aspx?lan=5&art=1&rd=7

Pořadí v KP: (hráči registrovaní v ŠO, ŠK Kraje Vysočina:

 

 

                                                  STARŠÍ         – H/D, 14, 16  http://chess-results.com/tnr638854.aspx?lan=5&art=1&rd=7

   Věková skupina H16 – KP
Poř. Jméno             Rtg            Body
1. Zedníček Filip       1611             5½
2. Dejmek Tomáš      1290           5 0
3. Rybáček Martin    1445            5,0
4. Kocman Patrik 1457          4½
5. Zvolánek Tomáš    1267            4,0
12. Zelenka Adam      1345            3,0
15. Macela Lukáš         0                 2,0
18.  Doležal Pavel       1097            1,0


Věková skupina H14 – KP

 1. místo: Zezula Matěj 4,5 bodu, 2.místo: KOUMAR Tomáš 4,0 bodů 3.Vojtěch Ladislav 3,0 bodů, 4. Vondra Filip 2,0 body 5.Hlaváč Tomáš 1,0 bod.

Věková skupina H12 – KP

Umístění našich hráčů: 10. místo Kozderka Jan, 14. místo Jirák Vojtěch

Věková skupina H10 – KP

16. místo Kozderka Filip


První tři v kategoriích obdrželi medaili, diplom a věcnou cenu, všichni účastníci věcnou cenu.

Děkujeme za ochotu, pomoc Ing. Vítkovi Veselému a panu Miroslavu Jirákovi, za přepravu a dozor dětí na turnaj a tím umožnit se KP zúčastnit!

Bleskový KP družstev Vysočiny -výsledky

Krajský přebor v bleskové hře družstev Vysočiny, byl na programu odpoledne, po dopoledním přeboru v rapid šachu.

Náš tým ve stejné sestavě jako v KP rapidu, vybojoval 8. místo, viz tabulka. Umístění je úspěchem, neboť pro tři naše naděje to byl první velký bleskový turnaj.

Nejvíce bodů vybojoval Jan Dlasek – 7,5 a skvělý výsledek 7,0 bodů Tomáš Koumar.

Křížová tabulka podle pořadí – uskutečnilo se 15.kol

Poř. Družstvo 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  PH 1   PH 2   PH 3 
1 TJ Náměšť nad Oslavou A  *  2 3 3 3 3 4 4 4 4 4 25 45,0 0
2 Šk Caissa Třebíč A  *  1 2 4 4 4 4 3 3 4 25 44,5 0
3 Gambit Jihlava A 3  *  2 3 3 2 4 4 4 4 24 42,5 0
4 Šk Světlá nad Sázavou A 2 2 2  *  4 4 3 3 3 23 41,0 0
5 Jiskra Humpolec 1 0  *  2 2 2 4 3 3 19 32,0 0
6 TJ Náměšť nad Oslavou B 1 ½ 2  *  3 3 4 2 4 4 4 16 35,5 0
7 Gambit Jihlava B 1 ½ ½ 2  *  2 14 27,5 0
8 TJ Jiskra Havlíčkův Brod ½ 0 ½ 0 1  *  ½ 4 2 4 13 25,0 0
9 Gambit Jihlava C 1 0 1 ½ 2 1  *  0 3 3 4 2 10 23,0 0
10 Spartak Pelhřimov 0 0 1 0 0 2 ½ 4  *  1 9 19,0 0
11 Spartak Velké Meziříčí ½ 1 2 1 2 1  *  1 2 2 3 8 22,5 0
12 Šk Caissa Třebíč B 0 ½ 0 ½ 0 0 1 3  *  2 2 4 8 19,5 0
13 TJ Žďár nad Sázavoi 0 1 0 ½ 1 0 ½ 0 0 3 2 2  *  4 8 17,5 0
14 SŠK Cejle 0 ½ 0 1 1 ½ 2 2 2 ½  *  3 7 18,0 0
15 Šk Světlá nad Sázavou mládež 0 0 0 1 ½ 0 ½ 0 2 1 0 0 1  *  1 7,5 0
TJ Jiskra Havlíčkův Brod (Rtg prům.:1617, PH 1: 13 / PH 2: 25)
Šach.   Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Body Partie Rtg prům.
1   Linhart Jaroslav 1764 CZE 332178 0 ½     0 0 0 0 1   0 ½ 1   1 4,0 11 1820
2   Pavliš Matěj 1623 CZE 23735767 0     0 ½ 0 ½ 0   ½ 0 1 1 ½ ½ 4,5 12 1837
3   Dlasek Ján 1640 SVK 14926059 1 1   0   0 1 ½ 1 0   0 1 1 1 7,5 12 1659
4   Kocman Patrik 1356 CZE 23735732 1 0   0 0 0     1 0 0 0   0   2,0 10 1525
5   Koumar Tomas 1441 CZE 23734370   1   0 0   1 0 1 0 1   1 1 1 7,0 11 1524

Podrobnosti najdete na : http://chess-results.com/tnr638079.aspx?lan=5

KP družstev v rapidu Petráveč 14.5.2022

V Petrávči u Velkého Meziříčí, probíhá od 9,00 hodin za účasti 15 družstev – čtyřčlenných KP v rapid šachu.

Náš tým ve složení : Jaroslav Linhart, Ján Dlasek, Matěj Paviš, Patrik Kocman a Tomáš Koumar

Jiní zájemci o reprezentaci – naší “špičky” nebyl……..?”

Blahopřejeme našim chlapcům!!! Nečekaný, překvapivý, skvělý výsledek!

Výsledky jenotlivých našich hráčů:

Jméno Rtg FED FideID 1 2 3 4 5 6 7 Body Partie Rtg prům.
1   Linhart Jaroslav 1742 CZE 332178 ½ ½ 1   0 0   2,0 5 2013
2   Pavliš Matěj 1510 CZE 23735767 0 ½ 0 0   1   1,5 5 1882
3   Dlasek Jan 1629 SVK 14926059   0 1 ½ 0     1,5 4 1702
4   Kocman Patrik 1457 CZE 23735732 0 1   1 0 0   2,0 5 1739
5   Koumar Tomáš 1459 CZE 23734370 ½   1 1 ½ 1   4,0 5 1727

Podrobný průběh rapid turnaje naleznete na : http://chess-results.com/tnr637854.aspx?lan=5

Konečná tabulka po 7 kolech

Poř. Mannschaft 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd  PH 1   PH 2 
1 Gambit Jihlava A 14b4 13w4 7b4 2w3½ 3b2½ 4w3 6b3 14 24,0
2 Caissa Třebíč A 12w2½ 4b4 3w2 1b½ 5w3½ 7b3½ 13w3½ 11 19,5
3 Tj Náměšť nad Oslavou A 8b4 10w2½ 2b2 7w3 1w1½ 5b2 4w3 10 18,0
4 Jiskra Humpolec 5b3 2w0 11b2½ 13w2½ 8w3 1b1 3b1 8 13,0
5 Tj Jiskra Havlíčkův Brod 4w1 12b2 6w3 14b2½ 2b½ 3w2 –2 8 13,0
6 Tj Náměšť nad Oslavou B 10b1½ 8w2 5b1 15w4 13b3 9w3 1w1 7 15,5
7 Šk Světla nad Sázavou A 9w3½ 15b3½ 1w0 3b1 10w3½ 2w½ 8b2 7 14,0
8 Caissa Třebíč B 3w0 6b2 12w3 10w3 4b1 11b2 7w2 7 13,0
9 Spartak Velké Meziříčí 7b½ 14w2½ 10b1½ 11w2 –2 6b1 15w3 7 12,5
10 Gambit Jihlava C 6w2½ 3b1½ 9w2½ 8b1 7b½ –2 12w2 7 12,0
11 SŠK Cejle 13b1½ –2 4w1½ 9b2 12b2 8w2 14w2 6 13,0
12 Spartak Pelhřimov 2b1½ 5w2 8b1 –2 11w2 15b2 10b2 6 12,5
13 Gambit Jihlava B 11w2½ 1b0 15w4 4b1½ 6w1 14b2½ 2b½ 6 12,0
14 TJ Žďár nad Sázavou 1w0 9b1½ –2 5w1½ 15b4 13w1½ 11b2 5 12,5
15 Šk Světla nad Sázavou mladez –2 7w½ 13b0 6b0 14w0 12w2 9b1 3 5,5

Odpoledne se uskuteční KP v bleskové hře družstev

Krajský přebor mládeže v rapid šachu

TJ ŽĎÁR n/Sáz. pořádá v SOBOTU 21.května 2022 v místní sokolovně

Krajský přebor jednotlivců mládeže v rapid šachu HD 10 a 12 a kategorie HD 14 a 16

Dva turnaje : mladší  HD10 a 12

                         starší    HD14 a 16

Hlavní rozhodčí: RNDr. Josef Fišar st., josef.fisar.st@post.cz
Systém hry:  švýcarský systémem na 7 kol:
hraje se podle pravidel FIDE a Soutěžního řádu ŠSČR
výsledky budou započítány na ELO-R
Tempo hry: 20 minut na partii + 5 sekund na tah bez zápisu
Právo účasti: turnaje budou otevřené i pro hráče z jiných krajů a neregistrované
Právo postupu: mají jen hráči z oddílů Krajského šachového svazu
Vysočina, mající platnou registraci v ŠSČR ke dni pořádání turnaje
Vyhodnocení: medaile a diplomy pro 1-3. místo v kategoriích
pro hráče KŠSV ceny pro všechny hráče, vítězové kategorií (krajští přeborníci) mají právo účasti
na Mistrovství České republiky v rapid šachu mládeže
Startovné: 120 Kč
Časový harmonogram: prezentace 8:00 – 8:45 zahájení 9:00, předpokládané ukončení 15:30 – 16:00
Přihlášky: na e-mailovou adresu rozhodčího turnaje: josef.fisar.st@post.cz nejpozději do 16. 5. 2022 !

Pořadatel zajistí veškerý šachový materiál s sebou povinně přezuvk možnost občerstvení v bufetu.
Každý nezletilý hráč musí mít po celou dobu konání turnaje zodpovědný doprovod starší 18 let, doprovod za své hráče plně zodpovídá
GDPR: Účastí v tomto turnaji dává účastník (u účastníka mladšího 15 let – zákonný zástupce) i jeho doprovod
souhlas se zpracováním osobních dat pro prezentaci výsledků. Taktéž dává souhlas s pořízením fotografií,
jejich uchování a prezentaci pro potřeby pořadatele.

Stříbro z Krajského přeboru družstev mládeže

Za účasti pěti 6-členných družstev, se v sobotu 7.května 2022 uskutečnil v Pelhřimově Krajský přebor družstev mládeže 2021/2022.

Pořadatel ŠO TJ Spartak Pelhřimov, za podpory KŠSV, ředitelka přeboru paní Drahomíra Kaňková – předsedkyně, Martina Hejdy – rozhodčího 1. třídy.

 

Křížová tabulka podle pořadí

Výsledek Krajského přeboru družstev mládeže Vysočiny

       PELHŘIMOV  7.5.2022

 

 

Poř. Družstvo 1 2 3 4 5  PH 1   PH 2   PH 3 
1 ŠK Světlá nad Sázavou “B”  *  4 4 6 12 18,5 0
2 ŠK Tj Jiskra Havlíčkův Brod 2  *  4 6 9 17,5 0
3 Tj Žďár nad Sázavou 2 2  *  5 6 6 15,0 0
4 Tj Náměšť nad Oslavou “B” ½ 1  *  2 3 5,0 0
5 Tj Spartak Pelhřimov 0 0 0 0  *  0 0,0 0

 

 Velkou pochvalu z našeho týmu zaslouží Matěj PAVLIŠ,

který na 1.šachovnici všechny soupeře porazil! Naše družstvo hrálo v sestavě: M.Pavliš, P.Kocman, T.Koumar, H.Bártová, V. Jirák, Fr.Zdražil.

Všichni zaslouží pochvalu, pro V.Jiráka a Fr. Zdražila to byl vůbec první turnaj na takévé úrovni, potřebné zkušenosti získávali.

Podrobné výsledky naleznete na:

Vítězové na 1. – 3. místě obdrželi hezké poháry,medaili, diplom, všichni věcnou cenu.

Velké poděkování patří panu Pavlišovi, který byl vedoucím týmu, bez něho by se těžko mohl tým KP zúčastnit a Miroslavu Jirákovi za přepravu dětí.

Chess-Results Server Chess-results.com – podrobné výsledky.