Category Archives: Regionální soutěž

RSZ – nádstavbová část Oba naše týmy zvítězily

Dnes pokračovala nejnižší krajská soutěž družstev – nádstavbovým předposledním kolem.

Jiskra “C” pod vedením kapitánky Marie Satrapové, zvítězila na domácích stolech nad Spartakem Pelhřimov “C” 3:2, když body vybojovali Vláďa Havelka na první šachovnici, Matěj Pavliš na druhé a Hanička Bártová na čtvrté šachovnici. Velkou pochvalu zaslouží zejména Hanička, hezká partie.

Jiskra “D” pod vedením kapitána Igora Domkáře, zajížděla do Jihlavy, kde zvítězila nad ZŠ O.Březiny 4:1

Podrobnosti doplníme po obdržení Zpravodaje od vedoucího RSZ.

Oběma týmům blahopřejeme! Za 14 dní se uskuteční poslední kolo nástavbové části RSZ a tím se ukončí i celá soutěž, ročník 2019/2020. V tomto posledním kole dojde k derby : Jiskra “D” – Jiskra “C”.

 

Regionální soutěž družstev -skupina západ

Nádstavbovou částí, pokračovala dnes RSZ – pětičlených družstev.

Naše “C” přivítalo v domácím prostředí družstvo ZŠ Ot.Březiny Jihlava.

Sestavy a výsledek na šachovnicích:

1. š. Pavliš Matěj                 :                Dejmek Tomáš        1 : 0

2. š. Hnulík Svatopluk       :               Nekvinda Vladimír remiza

3. š. Bártová Hana              :               Nekvinda Tomáš     0 : 1

4. š. Žáček Michal               :               Charvátová Jana      1 : 0

5. š. Kubát Jakub                :               neobsazeno               1 : 0k


            Výsledek                   :                                               3,5 : 1,5

Zasloužené vítězství našich šachových nadějí, družstvo reprezentovali žáci.

Náš druhý tým v RSZ Jiskra “D”, zajížděl do Pelhřimova, kde se utkal se Spartakem Pelhřimov “B”, tým domácích tvořený žáky.

Sestavy a výsledek na šachovnicích:

1. š. Policar Martin                  :       Havel Jiří                  0 : 1

2. š. Matejka Jakub                 :       Domkář Igor             0 : 1

3. š. Matejka Samuel              :        Kocman Patrik         0 : 1

4. š. Horák David                    :        Vrzáková Adélka      0 : 1

5. š. Horák Lukáš                    :        Pfeffer Patrik            remiza


           Výsledek:                                                                   1/2 : 4 1/2

Podrobné výsledky kola a tabulku, zveřejníme po obdržení ZPRAVODAJE.

RSZ výsledky 7.kola a základní části

Sedmé kolo Regionální soutěže – skupina západ, ukončilo základní část.

Nyní se uskuteční FINÁLE A) účast družstev, která se umístila na 1.- 4.místě

                                 FINÁLE B) účast družstev, která se umístila na 5. – 8.místě ( účast našich družstev “C” i “D”)

O rozdělení do finálových skupin, rozhodlo pro naše týmy poslední 7. kolo, ve kterém došlo k derby “C” s “D” a po prohře “D” 3:2, spadlo “D” z 2. místa na páté.

Hraje se jednokolově, každé z družstev odehraje 3 utkání.

Výsledky 7. kola, pořadí a výsledky našich hráčů v RSZ:

http://chess-results.com/tnr471794.aspx?lan=5

 

Rozlosování nástavbových zápasů RSV – západ:

https://www.chess.cz/soutez/2545/

 

 

V RSZ oba týmy Jiskry vítězné

Šestým kolem pokračovala dnes Regionální soutěž družstev a oba naše týmy “C” i “D” zaznamenaly výhru.

“C” Jiskry na domácích stolech porazila ZŠ Ot.Březiny Jihlava 5:0

“D” Jiskry zvítězilo ve Světlé n/Sázavou nad místním “D” 3:2

Jiskra Havlíčkův Brod C   ZŠ O. Březiny Jihlava
Havelka Vladislav Z  1416 1 0 1214 Martinek Erik Z 
Melichar Jaroslav Z  1448 1 0 1322 Nekvinda Vladimír K Z 
Koumar Tomáš 1570 1 0 0 Blažek Pavel Z 
Žáček Michal 1074 1 0 0 Charvátová Jana
Kubát Jakub 0 1 0 0 Nekvindová Eliška
  5 0  
 
Domácí 6.kolo Hosté
Jiskra Havlíčkův Brod C 5 0 ZŠ O. Březiny Jihlava
Jiskra Humpolec C Spartak Pelhřimov C
ŠK Světlá nad Sázavou C ½ Gambit Jihlava E
ŠK Světlá nad Sázavou D 2 3 Jiskra Havlíčkův Brod D
     

Tabulka RSZ po odehraných 6.kolech:

Regionální soutěž Vysočina – Západ

 
P Družstvo HS Z + = B Sk V
1 ŠK Světlá nad Sázavou C   6 4 2 0 14 22.5 19
2 Jiskra Humpolec C   6 4 1 1 13 17.0 15
3 Gambit Jihlava E   6 4 0 2 12 17.0 16
4 Jiskra Havlíčkův Brod D   6 3 2 1 11 18.5 17
5 ŠK Světlá nad Sázavou D   6 3 1 2 10 17.5 17
6 Jiskra Havlíčkův Brod C   6 2 0 4 6 14.0 13
7 Spartak Pelhřimov C   6 1 0 5 3 9.0 8
8 ZŠ O. Březiny Jihlava   6 0 0 6 0 4.5 4
                   

Regionální soutěž 4.kolo

Čtvrtým kolem pokračovala Regionální soutěž – západ čtvrtým kolem.

Jiskra Havlíčkův Brod “C” přivítala “C” Jiskry Humpolec “C”  s výsledkem 1:4. Jediný bod vybojoval Matěj PAVLIŠ. Ostatní bojovali, ale soupeři se ukázali zkušenějšími. Matěje chválím, nejen za bod, ale i způsob vedení partie.

Jiskra Havlíčkův Brod C   Jiskra Humpolec C
Havelka Vladislav Z  1416 0 1 1460 Píša Ladislav Z 
Pavliš Matěj Z  1265 1 0 1297 Ptáček Vladimír K Z 
Satrapová Anna Z  1057 0 1 1267 Kohout Miloslav Z 
Satrapa Janek 0 0 1 1271 Brabencová Aneta Z 
Plachý Jakub 0 0 1 0 Kváš Aleš
  1 4  

“D” Jiskry zajíždělo do Světlé nad Sázavou a s místním “D” remizovalo 2,5:2,