4 comments

 1. Copak tohle je nějaký krajský přebor? Proti GM Žilkovi ani IM Zwardoňovi jsem neměl žádnou šanci. Snad by pořadatelé měli zvážit rozdělení na DVA turnaje ve DVOU termínech. Jednu sobotu by byl v Dalešicích Grand Prix (pro mistry a velmistry), klidně s právem účasti jen elo 2200+ (to bych se nezúčastnil). A úplně jinou sobotu by byl v Dalešicích krajský přebor, kde by právo účasti měli jen hráči z oddílů Kraje Vysočina.

  Dostalo se vůbec na všechny zájemce o účast? Kvůli tomu, že se turnaj hrál jako Grand Prix, tak nadpoloviční většina hráčů nebyla z Kraje Vysočina! Když se (z kapacitních důvodů) někteří (později přihlášení) hráči nedostanou na turnaj na hrad Lipnice, tak se tolik neděje. Ale na KRAJSKÝ PŘEBOR by se měli dostat všichni (hráči z Kraje Vysočina), kteří mají zájem hrát. I kdyby se to muselo rozdělit na dva turnaje (viz výše).

  A dále: v nynější podobě je krajský přebor loterií náhody. Komu to nalosuje velmistra a kdo se velmistrovi šikovně vyhne?

  Kdyby ovšem ta Buchholz loterie vyšla pro mě, tak bych psal jinak. Zase se (coby majitel bronzové placky) rouhám. No jo, jenomže já chtěl placku zlatou. To je nespravedlivé, to je nespravedlivé.

  Disclaimer: Samozřejmě kecám a spravedlivé to je. Sice to je nehorázná loterie, ale podmínky mají všichni stejné. Jinak turnaji není co vytknout. Žádné průtahy s organizací (kromě obligátní půlhodiny zpoždění na začátku (turnaj byl holt moc velký)) a pořadatelé zajistili i veškerý hrací materiál (nemusel jsem s sebou nic tahat). Ok.

  1. Není nic jednoduššího uspořádat turnaj a přihlásit se do konkurzu na pořádání KP.
   Těším se na příští rok, kde bude ředitelem pan Vincze :-).

   I 8b/10 by Vám na krajskýho přeborníka stačilo,tak není nutný nadávat, že s GM a IM jste neměl šanci.
   A už jste si to zkoušel přelosovat v tom vašem slavném programu? Měl byste slabší soupeře?

   1. >  kde bude ředitelem pan Vincze

    Ředitelem, rozhodčím a organizátorem (současně) jsem na seriálu (šestnácti) rapidových turnajů “O pohár TJ Jiskra Havlíčkův Brod 2019/2020”. Takže “těžký” pořadatelský chlebíček mám vyzkoušený. Zatím troj-roli zvládám bez problémů. Dokonce jsem právě kvůli této trojroli vytvořil (jen tak mimochodem) program VinczeSwiss. Kdyby ses náhodou chtěl pošklebovat, že tato série turnajů nemá vysokou návštěvnost, tak odpovídám, že zajištění návštěvnosti není moje věc. Moje věc je pořádání této akce (Karel Brodina už to pořádat nechtěl), a to včetně losování švýcaru na počítači. Kdo přijde, ten hraje. Ne každému se to v pátek v podvečer hodí.

    >  I 8b/10 by Vám na krajskýho přeborníka stačilo

    Ono by na krajského přeborníka bývalo stačilo i 7.5/10. Jenomže! Kdybych (čistě náhodou) neztratil ty dvě remízy, tak by mi to určitě pak nalosovalo IM Bureše. Nebo FM Holemáře. To je prašť jak uhoď – oboje by znamenalo třetí knedlu. A zase bych byl na 7/10. Můj názor (se kterým nemusíš souhlasit) je takový, že kvůli mistrům a velmistrům z cizích krajů je boj o titul krajského přeborníka neregulérní loterií.

    Bez cizáků bych si pak určitě zahrál proti (dalším medailistům) WGM Evě Kulované a Vítovi Kratochvílovi. Kdybych prohrál, pak už bych si stěžovat na nic nemohl.

    Nechci machrovat, ale 26.12.2019 jsem na blicáku ve Ždáru Víťu (čistě náhodou) porazil. A proti WGM Kulované mám aktivní skóre 2-1 (=3). Samozřejmě si uvědomuju, že je zde jistý rozdíl elo, takže dříve nebo později se skóre (definitivně) překlopí na druhou stranu. Rozhodně bych ale měl více šancí než proti 2400+ killerům.

    PS: Hlavně si nevylosovat Walka. Ten mě vždycky brutálně zruší.

    >  A už jste si to zkoušel přelosovat v tom vašem slavném programu?

    Proč ta ironie? Torvaldsovi se za Linux taky tlemíš? Cena jedné licence Swiss Managera (150 EUR) je podle tebe v pořádku? Že SM vyžaduje Windows 7 a rozlišení 1024×768+ (a nelze jej tedy provozovat na (letitém) mininotebooku Asus EEE s Windows XP) je taky podle tebe v pořádku?

    Přelosovat “Dalešice 2020” jsem v programu VinczeSwiss nezkoušel. Zkoušel jsem v programu VinczeSwiss přelosovat “Žďár n.S. 26.12.2007” (viz adresář example (v zip balíčku programu VinczeSwiss)). Více si o tomto přelosování můžeš přečíst v komentáři (tj. úplně dole) pod článkem o 6. turnaji “O pohár”. Tehdy (12/2007) ve Žďáru Swiss Manager nebyl schopen poslední 21. kolo nalosovat! Můj program VinczeSwiss to nalosovat dokáže. Moje rekurzivní párovací funkce (implementovaná (i zdokumentovaná) v programu VinczeSwiss) je lepší než párovací funkce ve Swiss Managerovi. Opět si trochu zamachruju: kdo jiný (než inženýr matematiky) by měl vyvinout ten nejlepší/nejrychlejší algoritmus.

    A kdyby ti náhodou vadilo, že můj algoritmus FIDE (zatím) neuznává, tak si program VinczeSwiss můžeš (jediným přepínačem v INI souboru) přepnout na externí párovací engine JaVaFo.jar. Pak program VinczeSwiss losuje zcela podle (současných) FIDE předpisů!

 2. off-topic:

  Opakovaně dostávám dotazy ohledně zpoplatnění programu VinczeSwiss. Abych množství dotazů snížil, uvádím odpovědi zde.

  Proč ten program VinczeSwiss dáváš k dispozici zadarmo (jako freeware)?
  Kdybych licence prodával (shareware), tak bych podle (přitroublých) zákonů České republiky musel mít živnostenský list, musel bych vést účetnictví a asi bych podléhal i EET evidenci. Na to se můžu vys.at.

  To ti jako ten Němec to přeložil zadarmo?
  Jo, zadarmo. Někteří nejsou tak nenažraní a nevidí jenom mamon (peníze).

  Linus Torvalds naprogramoval Linux a dal jej k dispozici zadarmo.
  Donald E. Knuth naprogramoval TeX a dal jej k dispozici zadarmo.

  Roman Vincze naprogramoval VinczeSwiss a dal jej k dispozici zadarmo.

  To jako bude zadarmo pořád? Honem si to musím stáhnout, než to zpoplatníš.
  Neplaš se, bude to zadarmo pořád.

  Tvůrci (on-line) losovacího programu SWIPS to na začátku měli zadarmo (pro nalákání), teď už to zadarmo není (je to ještě dražší než předražený Swiss Manager, jejich Basic varianta je spíše jen demo (max. pět kol)). Oni to mohli takhle udělat (napřed nalákání zdarma, pak brutální nacenění), protože SWIPS funguje on-line. Tedy uživatel nemá v ruce NIC.

  Můj program VinczeSwiss funguje off-line. Žádné trvalé připojení k internetu (které je vyžadováno u SWIPSu) není nutné. Pokud bych program VinczeSwiss najednou začal zpoplatňovat, uživatelé prostě zůstanou na poslední (zveřejněné) freewarové verzi (která jim bude fungovat na věky věků. Amen).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..