Krajský přebor škol – úspěch ZŠ V Sadech

Ve Žďáru n/Sázavou se v pátek 1. března 2019, uskutečnil Krajský přebor škol všech tří stupňů. V každé kategorii se zúčastnily první dva vítězové z okresních kol Kraje Vysočina, celkem v každé kategorii deset družstev. Družstva čtyřčlenná, hrálo se devět kol, každý s každým, tempem 2 x 15 minut na partii. Náš ŠK Jiskra měl zastoupení žáky ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, kde máme šachový kroužek a žáci jsou členy ŠK Jiskra, v okresním kole se družstvo umístilo na druhém místě, které zaručilo postup.

ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod hrála v sestavě: 1. šachovnice: Patrik KOCMAN, 2. šachovnice:Patrik Pfeffer 3. šachovnice: Štěpánka Prášková, 4.šachovnice : Kvído Wasserbauer

Po urputných šesti hodinách bojů na 64 šachových polích, družstvo vybojovalo bronzové medaile. V celém turnaji prohrálo pouze jedno utkání, s vítězem ZŠ Kollárova Jihlava 3:1, remizovalo se ZŠ Smetanova – Chotěboř 2:2 a ostatní utkání vyhrálo. Podrobné výsledky v tabulce. Jak si vedli jednotlivý hráči, je vidět z tabulky. Skvěle si vedl na 1. šachovnici Patrik Kocman, který z devíti partií ztratil pouze půl bodu v zápase se ZŠ Smetanova, Chotěboř. Bodové zisky ostatních jsou nadočekávání, i když v několika partiích vlivem zbytečně rychlé hry, došlo ke zbytečné ztrátě bodu. Výsledkem i hrou mě všichni naši mladí reprezentanti potěšili, za třetí místo obdrželo družstvo pohár, diplom a “jednu” medaili, k tomu dvě čokolády. Úspěšná reprezentace ZŠ V Sadech Havlíčkův Brod, ale i ŠK Jiskra.