LVM-KP zná vítěze, máme pět medailí

Závěrečný turnaj DDM OPEN Jihlava, byl posledním ze seriálu Ligy Vysočiny mládeže v rapid šachu 2017/18, současně i Krajským přeborem mládeže pro rok 2018. Presentovalo se 122 dětí, uskutečnily se dva turnaje a) mladší: HD-8, HD -10  celkem 53 účastníků z toho – 6 z ŠK Jiskra Havl. Brod b) starší: HD-12, HD-14, HD-16 celkem : 69 z toho – 7 z našeho ŠK. Turnaj byl zahájen z 35 minutovým zpožděním, to se podařilo v průběhu devítikolového turnaje vyrovnat a hra se ukončila v 15,00 hodin. Oba turnaje se hrály tempem 15 minut pro každého hráče na partii. V turnaji starších žáků/žákyň byl favoritem Robert JUN z CHS Chotěboř, který všech devět partií vyhrál, za ním s dvoubodovou ztrátou skončili Petr Klabeneš (CHS Chotěboř) a Tomáš Vokoun z TJ Žďár n/Sázavou. Náš ŠK representovali a umístili se: 24. Tomáš Němec, 30. Michal Žáček – oba vybojovali 5 bodů, 37. Anička Satrapová a 38. Patrik Kocman oba se 4,5 body, 41.Matěj Pavliš a 50. Terezka Vodičková – oba 4 body.

V turnaji mladších rozhodlo o pořadí pomocné hodnocení ve prospěch Roberta Juna – CHS Chotěboř, před Markétkou Šťávovou z Moravských Budějovic, hrající za TJ Náměšť n/Oslavou, oba s 8 body. Třetí místo lepším pomocným hodnocením pro našeho Tomáše KOUMARA, před Danielem Zemanem ze Sp.Vlašim, oba 7 bodů. Dobře si vedli všichni naši zástupci 6. Vítek Fencl – 6,5 bodu, 15. Tomáš Hlaváč, 16. Janek Satrapa, 26. Adélka Celarová všichni shodně s 5 body 27. Kvido Wasserbauer – 4,5 bodu. Podrobné výsledky turnajů v příloze.

LVM2017-2018 celkové výsledky

Podstatné pro hodnocení bylo pořadí v kategoriích a to jak v turnaji, tak pro LVM-KP, bylo vyhodnoceno po skončení turnaje zástupcem KŠSV Josefem Fišarem ml. předány medaile a diplomy.

V KP získali naší mladí šachisté celkem pět medailí: Vítek FENCL – v kategorii do 10 let ZLATOU a stal se i KP Vysočiny. BLAHOPŘEJEME!

Stříbrné medaile: Tomáš Koumar- H10, Kvido Wasserbauer – H8, Terezka Vodičková – D14,  Bronzovou medaili: Adélka Vrzáková – D10

Ani ostatní naši reprezentanti ŠK Jiskra nezklamali, zasluhují pochvalu, někteří sbírali zkušenosti v prvních turnajích, někteří by se umístili celkově výše, ale odehráli méně turnajů. Pro zápočet do celkového hodnocení se započítávalo pět nejúspěšnějších turnajů. Podrobné výsledky, pořadí z jednotlivých turnajů a celkové, naleznete v příloze. Poděkování patří všem rodičům, kteří dětem umožnili účast v turnajích, zúčastnili se i osobně některých a poznali atmosféru.