Novinky ze světa VinczeSwiss

Byla dokončena nová verze VinczeSwiss 1.07. Hlavním tahákem nové verze je …

Stop!

Začnu úplně z druhého konce. Na webu krajského šachového svazu jsem si přečetl článek o Turnaji mušketýrů. To je ten diskriminační turnaj, který podle propozic diskriminuje hráče s elo větším jak 1800. Takoví hráči na tomto turnaji nesmí hrát. Ale já nechci psát o elo diskriminaci, zaujal mě formát turnaje – švýcar jednotlivců, kde ale hráč nesmí být nasazován proti hráčům vlastního družstva/oddílu.

Takže VinczeSwiss v nové verzi 1.07 tohle umí taky. Má-li být program VinczeSwiss (jednou) nejlepší na světě, tak jsem to naprogramovat musel. Nejde jenom o jeden provinční a diskriminační Turnaj mušketýrů. I ó veliká FIDE požaduje, aby na některých mezinárodních turnajích (především se to týká žákovských až juniorských mistrovství) nebyli v posledních třech kolech párováni hráči ze stejného státu. Však víme, jak si to (před lety) na openu v Pardubicích Rusové dávali.

Takže v programu VinczeSwiss lze u každého hráče uvést TeamID. Do tohoto políčka lze třeba napsat JHB (nemusíme vypisovat esej “Tělovýchovná jednota Jiskra Havlíčkův Brod z.s., oddíl šachů”) pro hráče Jiskry, nebo GJ pro hráče Gambitu Jihlava, nebo … . No a potom (na poslední tři kola turnaje) lze v konfiguračním souboru VinSwiss.ini místo IsForbiddenMatchAgainstTeamMembers=False dát IsForbiddenMatchAgainstTeamMembers=True … a je to. Takže funkci lze zapínat a vypínat dle libosti i na jednotlivá kola – nemusí to být na celý turnaj jako u Turnaje mušketýrů.

Nyní obrátíme list: národní LOK. Viz taky jiný článek (z 1.10.2021) na tomto webu.

Kdysi (20.3.2020) jsem slíbil, že čas od času vydám českou LOK + rapid LOK ve VinczeSwiss kompatibilním formátu (když teda Martin Šmajzr (to je zpracovatel české národní elo listiny LOK) nespolupracuje).

Z https://elo.miramal.com/ jsem stáhnul rapid LOK k 1. 9. 2021 pro SwissManager s diakritikouLOK k 1. 10. 2021 pro SwissManager s diakritikou a provedl jsem sloučení obou elo listin a jejich převedení do VinczeSwiss kompatibilního formátu:

   !!! česká rapid LOK + LOK pro program VinczeSwiss !!!

Návod na použití:
1. Soubor ZIP stáhněte a rozbalte.
2. Vzniklý elo.txt soubor nakopírujte k programu VinczeSwiss (do podadresáře ELO).
3. V souboru VinSwiss.ini nastavte EloSearchRemoveDiacritics=False.

Poslední (třetí) bod je kvůli tomu, že zatímco (celosvětová) FIDE elo listina je bez diakritiky (tj. bez háčků a čárek), tak (výše uvedená) česká elo listina je s diakritikou.

No a teď zase o nové verzi (VinczeSwiss) 1.07. Další novinkou je možnost exportovat TRF soubor s NationalID namísto FideID. O TRF souborech už jsem tady (v odkazu sjeďte až dolů) jednou psal. TRF soubor lze totiž použít (je-li losovací program certifikovaný) pro odeslání na zápočet na elo. TRF soubor s FideID na FIDE elo. A TRF soubor s NationalID by šel použít na zápočet na LOK. Teda pokud by Martin Šmajzr spolupracoval (jakože nespolupracuje).

No jen si to představte (sen): německá DWZ (obdoba české LOK) vydávaná (německým šachovým svazem) ve formátu vhodném pro program VinczeSwiss, pořadatelé (německých) turnajů odesílají (programem VinczeSwiss) vyexportovaný TRF soubor s německým NationalID (nějakému) německému Šmajzrovi … (a vtom jsem se probudil).

Ale kdyby se tak mělo stát, už nebudu muset v programu VinczeSwiss nic doprogramovávat. Vše potřebné obsahuje verze 1.07.

A nakonec vtipná situace s překladem VinczeSwiss do arabštiny (mě to teda až tak vtipné nepřišlo). Tenhle týpek přislíbil překlad do arabštiny a pak se na to vys.ral. Takže arabština nebude. To nas.ere.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..