“O pohár předsedy TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu”- vyhodnocení

Závěrečným patnáctým  turnajem, byl zakončen seriál “O pohár předsedy TJ Jiskra Havlíčkův Brod” v rapid šachu.
Turnaje se uskutečnily od října loňského roku, zapojilo se do nich průběžně šedesát tři zájemců všech věkových kategorií z Havlíčkova Brodu, Jihlavy, Chotěboře, Humpolce, Přibyslavi, Cejle, Čáslavi…., nejvzdálenější z Prahy. Nejmladší účastník osmiletý Vítek Fencl, nejstarší pětasedmdesátiletý Jaroslav Horák z Jihlavy.
Favoritem na celkové vítězství v seriálu, byl kandidát mistra a loňský vítěz Roman Vincze z Gordic Jihlava, který úlohu favorita splnil, když zvítězil v deseti turnajích a získal do celkového hodnocení jedenácti bodovaných nejúspěšnějších výsledků 218 bodů z 220 možných. Druhé místo vybojoval Vítek Veselý z pořádajícího kluby Jiskry Havlíčkův Brod se ziskem 195 bodů. Na třetím místě velké překvapení, ale zcela zaslouženě patří jedenáctiletému Robertu Junovi z TJ CHS Chotěboř se 159 body.
V seriálu se hodnotí jednotlivé kategorie, neboť se účastní jak mládež, neorganizovaní hráči – amatéři, tak zkušení hráči.

O pohár předsedy TJ Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu

Vítězové

Celkové výsledky ” O pohár předsedy TJ Jiskra Havlíčkův Brod” po kategoriích první tři: