“O šachového krále a královnu hradu Lipnice” přípravy vrcholí!

INFORMACE: Počet zájemců, kteří se přihlásili a ještě další posílají přihlášky, převýšil kapacitní možnosti, zejména stolů, židlí, které se musí před turnajem do velkého sálu hradu – ve druhém poschodí dopravit. Z uvedeného důvodu nejsou další přihlášky potvrzeny, účast máme zájem umožnit co nejvíce hráčům, pokud se do pátečního večera někteří z různých dovodů odhlásí, dostanou příležitost “čekající” náhradníci. Je však otázkou, zda jsou schopni se včas odhlásit ?!  To je podstatné! Pro všechny účastníky turnaje jsou připraveny PAMĚTNÍ MEDAILE, pro vítěze jednotlivých kategoriích POHÁRY. Nejúspěšnější pak budou dekorováni na KRÁLE a KRÁLOVNU hradu Lipnice. V současné době se řeší možná podpora OÚ Lipnice n/Sázavou, která může mít vliv na cenový fond (finanční). Věcné ceny mnohé zaujmou, např, DGT šachové hodiny, Elektronické – šipkové terče, plážová stolička, hry, zajímavé knihy….., bonbony. Mezi jednotlivými koly bude probíhat soutěž o věcné ceny, otázky týkající se převážně partnerů, kteří turnaj podpoří.

Počátky organizovaného šachu v (tehdy ještě) Německém Brodě sahají do roku 1914. Ustavující schůze klubu se konala 1. dubna 1914. Duší veškerého snažení se stal v té době nejlepší brodský šachista dr. K. Meissner, který byl zvolen předsedou. V letošním roce jsme jsme vzpomenuli 105 výročí.


Přípravy turnaje, který se uskuteční v neděli 23.června 2019 ve velkém sálu hradu Lipnice, jsou v plném proudu.
Pro účastníky přiblížíme některé zajímavosti o hradu, jeho okolí.
Účastníci se mohou těšit nejen na zajímavé ceny z turnaje, také na krásný pohled z hradu do malebného okolí.
Dominantní středověký hrad Lipnice, který patří od roku 1310 k nejmohutnějším v České republice, jeho panství bylo sídlem mnoha významných šlechtických rodů – Lichtemburků, pánů z Lipé, z Landštejna, z Vartemberka a později se stalo domovem Trčků z Lípy. https://www.hrad-lipnice.cz/cs/o-hradu/historie
V roce 1370 získala Lipnice od krále Karla IV. městská práva a byla povýšena na město.
V okolí Lipnice se těžila a dodnes těží kvalitní lipnická žula společností GRANIT Lipnice –
jeden z partnerů turnaje.
Na konci svého života našel na Lipnici domov spisovatel Jaroslav Hašek, který zde napsal část světoznámého románu “Osudy dobrého vojáka Švejka”.
Můžete navštívit Památník Jaroslava Haška, který je umístěn v domku, kde bydlel. Další informace naleznete na http://www.lipnicens.cz

lipnice+plakát.of (1)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.