Třebíčské šachování 2018

Další v pořadí čtvrtý turnaj zařazený do seriálu Ligy Vysočiny mládeže 2017/18, se v sobotu 27.1. uskutečnil v Třebíči, pod názvem “Třebíčské šachování 2018”. Turnaje se zúčastnilo devadesát žáků a žákyň, dva turnaje, mladší kategorie H,D8 a H,D10 – 43 hráčů, starší H,D12, H,D14 a H,D16 – 47 hráčů. Hrálo se sedm kol, tempem 20 minut pro každého hráče na partii. Naše výprava čítala třináct hráčů z toho dvě děvčata, z původně patnácti přihlášených z důvodu onemocnění se nemohli zúčastnit Janek Satrapa a Terezka Vodičková. Turnaj nebyl pouze záležitostí hráčů z Vysočiny, ale i dalších míst Brna, Vlašimi.

Vedoucí naší výpravy paní Marie Satrapová stručně hodnotí :Hned v úvodu se nám výprava zmenšila o dva hráče z důvodu nemoci, ale i tak jsme v silné třináctce vyrazili do DDM v Třebíči. Dopravu obětavě zajistili rodiče a nic nám nebránilo se vydat do boje. Po třech pokusech se podařilo organizátorům správné rozlosování a začal královský boj o drahocenné body.

Po klidném průběhu TŘEBÍČSKÉHO ŠACHOVÁNÍ bylo jasno, v kategorii starších se v celkovém pořadí umístili : 26.Pavliš Matěj, 29. Kocman Patrik, 37. Havel Štěpán, 44. Satrapová Anna, 45. Kubát Jakub.

V kategorii mladších byly i medailová umístění , na krásném celkovém pořadí se umístili : 3. Koumar Tomáš (2.v H10),
9. Fencl Vítek, 10. Celerová Adéla ( 2. D10), 19. Wasserbauer Kvido, 29. Průša Sebastián, 31. Jirka Dominik,
32. Novák Tobiáš, 42. Peňáz Pavel.
Dětem po dohrání sedmi kol byla připravena ukázka a výklad Japonského umění sebeobrany aikido, kde si i mohly vyzkoušet, jak správně dělat kotrmelce.
Doplním paní Satrapovou  tím, že do celkového pořadí LVM, který je současně i Krajským přeborem Vysočiny mládeže v rapid šachu v kategoriích chlapců a děvčat do 8, 10, 12,14,16 let na rok 2018 se započítávají z turnajů výsledky – pořadí žáků/žákyň, registrovaných pouze u KŠSV. A to v tomto turnaji znamená že: Tomáš KOUMAR zvítězil v kategorii H10 a připsal si 40 bodů, druhé místo v kategorii H8 vybojoval Kvido Wasserbauer a v D10 Adélka CELAROVÁ a získávají 35 bodů! Také ostatní si bodově polepší, což ukáží celkové výsledky po zapracování po 4. turnaji. (Po obdržení zveřejníme).
Velké poděkování patří všem zúčastněným rodičům, kteří zabezpečili přepravu dětí na turnaj a tím umožnili účast na turnaji, což by bez jejich pomoci nebylo možné.