Třetí turnaj seriálu O pohár ŠK TJ Jiskra — Fischerovy šachy

wp_20161104_17_50_41_proSeriál turnajů O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod pokračoval pátečním třetím turnajem. Před zahájením bylo losováno, jaký turnaj se bude hrát. Los poprvé v dějinách ŠK Jiskra určil, že to budou Fischerovy šachy. Rozdíl je ten, že postavení figur se pro každé kolo losuje, pro většinu to byla novinka, není žádná teorie pro zahájení, větší šanci ve hře mají i méně zkušení.

Zahrát a bavit se přišlo do klubovny šachu ve SH 24 zájemců z Jihlavy, Chotěboře, Prahy, Žďáru n/Sázavou, Prahy, z toho sedm žáků. Hrálo se tempem Bronštejn 12 minut + bonifikace 3 sec pro každého hráče za tah, sedm kol. Celý turnaj provázely úporné boje, zajímavé pozice na šachovnicích.

Vítězem turnaje se stal Vítek Veselý z Jiskry Havlíčkův Brod, lepším pomocným hodnocení před KM Romanem Vinczem z Gordic Jihlava, oba shodně vybojovali 6 bodů. Třetí místo patří Rudovi Junovi, talentovanému žáku a velké naději chotěbořského šachu, který zvítězil v kategorii žáků.

Se stejným počtem pěti bodů, ale horším pomocným hodnocením se umístil čtvrtý Jan Dlasek, který  v současné době hostuje za Jiskru Havlíčkův Brod. S výsledkem a ziskem 4,5 bodu může být spokojen nejlepší z kategorie amatérů a ELO do 1500 Petr Nimmertondl. Všichni účastníci obdrželi drobné věcné ceny a body do celkového hodnocení.

Seriál má patnáct turnajů a zapojit se mohou všichni zájemci, stačí přijít do klubovny šachu ve SH Jiskry  v den konání turnaje mezi 16,00 – 16,30 hodinou. Čtvrtý turnaj seriálu se uskuteční v pátek 18. listopadu 2016 od 16,30 hodin. Zváni jsou všichni zájemci o královskou hru – šachy, kdo přijde, ten hraje!