Velká cena města Havl.Brod mládeže 2018 zná vítěze

XIII.ročník šachového turnaje mládeže v rapid šachu, který byl současně 8. turnajem seriálu LVM – KP mládeže se včera uskutečnil v havlíčkobrodském hotelu Slunce za účasti 152 žáků.

Z počtu přihlášených 172, se nedostavilo dvacet, aniž by se předem omluvili a umožnili dalším zájemcům se zúčastnit, neboť i po navýšení kapacity, po termínu se hlásili další, …..?!

Uskutečnily se dva turnaje, M- kategorie mladších H,D -8; H,D-10 CELKEM 71 účastníků z toho 16 děvčat; S – kategorie starších H,D – 12,14,16 let, CELKEM 81 účastníků z toho 14 děvčat.

Oba turnaje se hrály na devět kol, tempem 15 minut pro každého hráče na partii. Boje na 64 šachových polích urputné, mezi účastníky jednak zkušení hráči/hráčky, ale i s menšími hráčskými zkušenostmi, pro řadu z nich to byl první velký turnaj. Pochvalu zaslouží všichni, bojovali, někdo měl i více štěstí, turnaj proběhl bez problémů. Suverény v obouch turnajích se stali favorité, ostřílení, zkušení chlapci z TJ CHS Chotěboř, když turnaj mladší kategorie vyhrál bez ztráty s 9 body Robert JUN, v kegorii starších jeho bratr Rudolf JUN též s plným bodovým ziskem 9 bodů.

Medailisté turnaje: mladších žáků: 1. Robert JUN – 9,0 bodů 2. Vít KOVAŘÍK – 7,5 bodu 3. Filip Vondra – 7 bodů (oba z Gambitu Jihlava)

                                       : starších žáků :   1. Rudolf JUN – 9,0 bodů 2. Ondřej ZELENÝ – 7,0 bodů (Caissa Třebíč) 3. Petr KLABENEŠ – 7,0 bodů (horší pomocné hodnocení)

Všichni obdrželi poháry a dárkové balíčky věnované COOP družstvem Havlíčkův Brod

Cenu firmy PORTAS – PORŤÁČKA osobně předal majitel pan Karel Kocman nejlepe se umístivším hráčům ŠK Jiskry Havlíčkův Brod: mladší kategorie- Tomáši KOUMAROVI, starší kategorie: Tomáši NĚMCOVI  a od COOP družstva Havlíčkův Brod obdrželi dárkové balíčky.

Cenu K.H.Borovského – za bojovnost (největší počet výher v turnajích), věnovanou starostou města Havlíčkův Brod panem Janem TECLEM obdrželi z rukou pana starosty: Robert Jun, Viola     Ruby Pejřimovská, Rudolf Jun (všichni TJ CHS Chotěboř), Markéta Šťávová z Ddm Budík Moravské Budějovice, ze ŠK Jiskra Havlíčkův Brod : Tomáš Koumar a Štěpánka Prášková.

Cenu pro nejmladšího turnaje: Pavel Brož z AZ Centra Havlíčkův Brod (4,5 roku) a Kvido Wasserbauer ze ŠK Jiskra Havl.Brod

Medailí, diplomem a věcnou cenou byli odměněni první tři nejlepší v deseti kategoriích:

Kategorie děvčat do 8 let:   1. Lucie Šťávová – Ddm Budík Mor.Budějovice, 2. Kamila Havelková – Gambit Jihlava, 3. Barbora Prášková – ŠK Světlá n/Sáz.

Kategorie děvčat do 10 let: 1. Markéta Šťávová – Ddm Budík Mor.Budějovice, 3. Natálie Štandlerová – TJ Spartak Vlašim, 3. Štěpánka Prášková – ŠK Jiskra Havl.Brod

Kategorie děvčat do 12 let: 1.Viola Ruby Pejřimovská – TJ CHS Chotěboř, 2. Helena Šťávová – Ddm Budík Mor.Budějovice, 3.Tereza Vodičková – ŠK Jiskra Havl.Brod

Kategorie děvčat do 14 let: 1. Denisa Bruknerová – ŠK Světlá n/Sáz. 2. Aneta Brabencová – Jiskra Humpolec 3. Veronika Váhalová – Gambit Jihlava

Kategorie děvčat do 16 let: 1. Barbora Houdková – TJ Žďát n/Sáz.—————-

Kategorie chlapci do 8 let:   1. Rostislav Jun – TJ CHS Chotěboř, 2. Daniel Nikolas Zeman – Sp.Vlašim 3. Jakub Stejskal – Gambit Jihlava

Kategorie chlapci do 10 let: 1. Robert Jun – TJ CHS Chotěboř, 2. Vít Kovařík – Gambit Jihlava, 3. Filip Vondra – Gambit Jihlava

Kategorie chlapci do 12 let: 1. Tadeáš Rubel Pejřimovský – TJ CHS Chotěboř, 2. Ivoš Pejcha – Gambit Jihlava, 3. Michal Edr – Sp.Pelhřimov

Kategorie chlapci do 14 let:  1. Rudolf Jun – TJ CHS Chotěboř, 2. Ondřej Zelený – Caissa Třebíč, 3. Tomáš Vokoun – TJ Žďár n/Sáz.

Kategorie chlapci do 16 let :  1. Petr Klabeneš – TJ CHS Chotěboř, 2. Michal Krč – Gambit Jihlava, 3. Ondřej Dejmal – ŠK Světlá n/S

Medailí byli odměněni nejlepší mladí šachisté pořádajícího ŠK Jiskra Havlíčkův Brod:

Kategorie mladší žáci: 1. Tomáš Koumar, 2. Vítek Fencl, 3. Janek Satrapa

Kategorie starší žáci: 1. Tomáš Němec, 2. Patrik Pfeffer, 3. Matěj Pavliš

Všichni účastníci obdrželi věcné ceny, věnované partnery turnaje: EFKO s.r.o. Nové Veselí, PORTAS s.r.o Havlíčkův Brod, COOP družstvo Havlíčkův Brod, COOP Centrum Praha, DIRICKX s.r.o Havlíčkův Brod, OSS ČUS Havlíčkův Brod, ČUS Kraj Vysočina, Kovofiniš Ledeč n/S, CATUS H.Brod, Amylon a.s.Havl.Brod ČPPoj. pob.Havl.Brod, FALCK s.r.o. SODO – DUO Nová Ves u Chotěboře, DPCOMP Havl.Brod, Tiskárna Havlíčkův Brod, RELAXA Havlíčkův Brod, AUTOCONT CZ a.s. Havlíčkův Brod.

Za podpory města Havlíčkův Brod a záštity pana starosty Jana Tecla a náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Jany Fischerové.

Všem patří velké poděkování od pořadatelů, včetně vedení hotelu Slunce v Havlíčkově Brodu paní ředitelce Ladislavě Novákové,za vytvoření podmínek, podpory a hezkého prostředí.

Atmosféru turnaje přibližuje video i fotogalerie na webových stránkách : www.sachy-hb.cz   a  www.sachy-hb.cz/vc2018/

Výsledky turnajů ml. a starší kategorie : http://chess-results.com/tnr346608.aspx?lan=5&art=1

http://chess-results.com/tnr346607.aspx?lan=5&art=1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.