2 comments

  1. Takže jsme se přesvědčili, že účast (v on-line turnaji na LiChess) je ještě horší, než bývala účast na (legendárních) turnajích “O pohár Jiskra HB”.

    Turnaj jsem prvně dal na 7 kol. Ale když vypršel timeout (a turnaj měl začít), tak LiChess server zařval, že je nedostatek hráčů a že teda nová čekací doba 2 minuty. A pak znovu 2 minuty. Ze zacyklení jsem to dostal tak, že jsem (při čtyřech hráčích) v nastavení turnaje snížil počet kol ze 7 na 3. Pak až LiChess server odstartoval první kolo.

    No bylo to napínavé. Napřed Helaitl (Vašek Jelínek) – měl jsem černými mizernou pozici, ale bílý se spokojil s remízou opakováním tahů. Takže klika pro mě. Pak Zdeněk Ježek – vyšidil jsem pěšce, ale pak jsem se dostal pod (matový?) útok. Z prekérní situace mě vysvobodil soupeř odevzdáním figury. Takže klika pro mě. A nakonec Jezdec64 (Václav Paulík). Málem jsem vyhrál, aniž bych udělal tah. Bílý začal tahat, až když už měl jen 30 sekund. Pak se sice hrálo, ale bílého ten chybějící čas (myslím) dost znevýhodňoval (přestože se přidávaly 3 sec/tah). Takže klika pro mě. Pak ještě Ježek ubránil proti Helaitlovi pozici s věží méně (!!), takže klika pro mě (nerozhoduje BH a SB loterie) a první místo.

    Ale mám z celého turnaje nějaký blbý pocit.

  2. Ač snaha pořádat online turnaje byla, zájem 4 účastníci je opravdu velmi malý počet. Je ještě otázkou, zda někkteří případní zájemci by raději hráli rapid na delší čas, než bleskový….?! Já jsem neodehrál žádnou partii…(?!), ač jsem chuť si zahrát měl, ale….v první partii se Zd. Ježkem, se mi neobjevila šachovnice…, běžel pouze čas a tak jsem prohrál na čas. Ve druhé partii s Romanem, se šachovnice objevila, ale mě už na partii zbývalo 30 sec a to se nedalo….
    Tak snad příště, při rapidu….?! Pokud bude předem zájem…..?!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..