Gambit Jihlava C 6 : 2 ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod B

Zdravím všechny,

Bohužel pro nás zasloužené vítězství soupeřů, kteří nastoupily ve velmi silné sestavě, tím pádem se rozhodnutí o vyhrání celkové soutěže z naší strany odkládá.

Jako první, kdo rezignoval na první šachovnici po ztrátě figury byl Ivo Provazník. Jinak do ztráty figury, hrál vyrovnanou hru…0:1 pro soupeře v (11:50 hod)

Hned po něm musel na šesté šachovnici vzdát i Honza Mottl. Od začátku pěkně tlačil na soupeře. Ve střední hře měl dvě věže na sedmé řadě soupeře, které se podařilo lépe prosadit. Soupeř hrozby odvrátil a ještě si tím vylepšil pozici, z kterou se už těžko dalo něco dělat…0:2 (11:55 hod)

A už to šlo s námi z kopce. Na další osmé šachovnici vzdává Petr Štůla. Jeho zahájení jsem moc nesledoval, ale po zhlédnutí v průběhu hry jsem to moc růžově neviděl. Soupeř měl myslím kvalitu věže, ale Petr zase pěšce navíc ve střední hře. Bylo vidět, že Petr asi ze začátku moc tlačil na pilu. V koncovce to už bylo těžký boj věže soupeře proti koni…0:3 (12:03 hod)

A tragédie nekončí :). Na sedmé šachovnici vzdává také Tomáš Pibil, který hrál proti kapitánovi Aleši Vondrovi. Tomáš hrál celou partii dobře i čas měl dobrý oproti soupeři ve střední hře. Od začátku na soupeře tlačil, ale bohužel v pěšcové koncovce byl pravděpodobně zkušenější soupeř. Neviděl jsem moc průběh koncovky, ale soupeřův král se dostal do pozice, kde by vyzbíral Tomášovi pěšce pod hrozbou postupu dalších pěšců z jiné řady…0:4 (asi 12:18 hod)

Pak nastala naše malá chvilka. Na páté šachovnici se vzdává můj soupeř. Hrála se sicilská, kterou jsem se snažil hrát postupným tlakem a nikam jsem se moc zbrklé nehonil. Soupeřovi jsem hned ze začátku udělal, dvojpěšce, což si myslím, že mělo po trochu nepřesné hře soupeře pro mě vyhrávající výhodu, kterou jsem využil. Po výměně figur nám zůstali jenom pěšci. Já jsem měl pět spojených pěšců proti třem roztrhaným soupeře „ jeden osamocený a dvojpěšec“. Soupeř to ještě zkoušel nějakou dobu, jestli neudělám nějakou chybu, ale ta se nekonala a tak už to soupeř nevydržel a konečně se vzdal…1:4 (12:35 hod)

Za necelých deset minut, ale všem nadějím na remíz konec. Na čtvrté šachovnici prohrává Martin Čech. Což mě trochu překvapilo, protože co jsem několikrát nahlédl, tak se zdála pozice vyrovnaná. Zřejmě po určitých výměnách se pozice vyjasnila v neprospěch Martina…1:5. (12:45 hod)

A už se dohrávali dvě poslední partie. Kde na třetí šachovnici hrál Jarda Linhart proti Jiřímu Polanskému. Oba dva hráli vyrovnanou partii a k závěru základní časové části se oba doslali do časové tísně v které Jiří Polanský nabídl remíz, kterou Jarda přijal..1,5 : 5,5 (13:30 hod)

Jako poslední tentokrát bojoval Míra Holata na druhé šachovnici proti Petrovi Procházkovi. Od začátku opět vyrovnaná hra, kterou si Míra ve střední hře trochu zkomplikoval, z které vyplynuli velké hrozby ve vazbě. Ale Míra všechno ustál i když v závěru kdy soupeř neviděl vyhrávající tah, kde by získal věž a z přehledem by vyhrál se karta pomalu otáčela a hrozili hrozby i jemu což v časové tísti zhodnotil tak že nabídl Mírovi remíz. Což Míra přijal, jelikož byl také v časové tísni…2 : 6 (13:40 hod) konečný stav.

Hráli jsme v krásném prostředí ve sklepení radniční restaurace a pivovaru což jsem chtěl trochu z dokumentovat, ale jelikož jsem měl slabé baterie ve foťáku tak někdy příště … když se daří tak se daří…. 🙂

jediná výhra zápasu:

http://www.viewchess.com/cbreader/2017/2/12/Game718920015.html

   

Zápis z utkání:  

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..