H. Brod D 4:1 Světlá n. S. D

Tento důležitý zápas regionální soutěže jsme hráli v tomto složení: J. Dlasek, J. Havel, I. Domkář, T. Němec a T. Koumar. Jelikož jsme potřebovali vyhrát, abychom si upevnili čtvrté místo v tabulce, bylo třeba podat na všech šachovnicích zodpovědný bojovný výkon. Mladí hráči Světlé příkladně vedení svojí kapitánkou paní Langovou nám, však byli zdatným a urputně bojujícím soupeřem. (bližší info k průběhu zápasu – viz. velmi zdařilý komentář Honzy Dlaska). Nakonec se nám podařilo zvítězit, i když někdy se štěstím, 4:1. Soupeři bojovali do posledního tahu, za tuto houževnatost a bojovnost bych jim rád vyslovil svůj obdiv. Náš tým pak chválím za odhodlané nasazení korunované úspěchem, jenž nám dává velkou naději být ve finálové čtyřce a v případě úspěchu v posledním kole základní části i šanci skončit na třetím místě.

2 comments

  1. Nevidím tady info o utkání našeho D týmu, tak přidám aspoň takhle pár myšlenek.
    Hráli sme doma spolu s áčkem a našim soupeřem byl tým D se Světlý nad Sázavou.
    Dost brzo, asi po púl hodině hry vypadali celkem nadejně, Tomáš Koumar měl figuru navíc a rozvíjel mocný útok, Tomáš Němec měl pěšce navíc, potom dokonce i dva a črtal se nadějný výsledek, i když na prvních třech deskách byly hry víceméně vyrovnané. Po další asi hodině se ale všechno změnilo, Tomáš Koumar zapomněl na exponovanou Dámu, takže místo matu se musel rozloučit s nejlepší figurou a posléze s partií, 0:1. Chvilku na to Igor Domkář na trojce využil podcenění absolutní vazby jezdce v útočné hře s opačnými rošádami a jeho soupeř musel vzdát před matem, resp. těžkými strátami. Bylo to 1:1 a Tomáš Němec sice o dva pěšky bohatší se ale dostal do pomerne nebezpečné Dámské koncovky, čím skoušel svoje schopnosti, ale i pevné nervy svého největšího fanouška – maminky, nakonec Tomáš jako zvyčejně trpělivě a bezpečně prosadil svou výhodu a vedli sme 2:1. Zápas byl tedy docela dobře rozehrán, ale zato první dvě desky až tak dobře nevypadali, já jsem na první šachovnici po nezvyčejné odpovědi soupeře na mojí klasickou španělku, když v třetím tahu zahrál f5, tak jsem se cítil dost na koni, ale po nejistých tazích ve střední hře když jsem chtěl zlikvidovat jezdcmi aspoň jednoho silného střelce se múj soupeř dostal na přibližně rovnou hru a nebýt chybičky v 37. tahu, po které jsem získal pěška, potom i druhého tak bych se asi musel uspokojit s remízou. Nakonec si nechávam tradičně nejdelší partii našeho kapitána Jirku Havla, který se od začátku bránil pod dost velkým tlakem, ale ke konci pomocou obratný hry těžkých figur a koníka sformoval matovou síť a tak sme vyhráli 4:1, co znamená že máme velkou šanci postoupit do finále lepších 4 družstev, v posledním kole základní části cestuje náš tým do Světlé C a já budu pouze držet všech dvacet na dálku, protože mě čeká milá povinnost mého rodného klubu v 3.lize na Slovensku.

  2. Měl jsem možnost více sledovat partie našich žáků, Tomáše Němce a Tomáše Koumara, neboť hráli v mojí blízkosti. Přesto, že Tomáš Koumar partii nešťastně prohrál, musím ho pochválit. Partii rozehrál aktivně, s vývinem figur, získal figuru a rozbil soupeřce královské křídlo tak, že po správném tahu dámou na h5, byl dvoutahový mat! To se však ke štěstí soupeřky nestalo a Tomáš ač hrající rozvážně, přemýšlivě, dal šach dámou na g4, což byl prohrávající tah, přehlédl možnost soupeřky vzít dámu věží zadarmo a tím se situace na šachovnici rychle otočila. Pochvalu si zaslouží i Tomáš Němec. Chlapci se lepší od každé sehrané vážné partie, sbírají cenné šachové zkušenosti a o tom to je!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..