KP družstev 2. kolo a prohra v Pelhřimově

Zbytečné prohra v Pelhřimově, tak by se dalo stručně hodnotit dnešní utkání. Chtěli jsme soupeři odčinit porážku z posledního loňského utkání, která nás připravila o titul KP, ale… nekonalo se. Už sestava, která dostala podobu až večer v sobotu, napovídala, že budeme muset sáhnout do hlubin náhradníků, neboť se omluvil Filip Vala, Zuzanka Podrázská a na poslední chvíli z pracovních důvodů Martin Jána. Další silní náhradníci ač měli zájem o zařazení na soupisku, nepomohli….?! Citelné oslabení, ale i přesto bojovnost zbývajících hráčů dávala v průběhu utkání naději na dobrý výsledek. Bohužel, štěstí se od nás odklonilo a nakonec vítězství zaslouženě slavili domácí. Jak probíhalo utkání? 

Jako první skončila po 2,25 hodinách partie na 3. šachovnici. Velmi dobře hrající Tomáš Reichel aktivní hrou přešel do vyrovnané pozice, ve které nebylo vidět možnosti získání výhody a partie skončila smírem. V zápětí končí partie na 6. šachovnici, nejlepší partie utkání, ve které vítězí prudkým útokem Ondra Beránek.  To už se otáčí nadějná pozice na 8. šachovnici u Mirka Holaty, který se dlouze asi 30 minut  zamyslel (asi usnul), přestože měl několik dobrých tahů, zahrál na šachovnici nejhorší možný tah a nestačil se divit, po několika málo tazích i spadlému praporku!? Partie, která rozhodla zápas…?!  

Další v pořadí končí smírem partie na 5. šachovnici, Ivo Provazník černými figurami se dobře bránil, vytvořil pevnou pozici, kterou soupeř uznal jako neprorazitelnou. Blížila se třetí hodina hry a s ní v časové tísni hrubá chyba Jardy Linharta, což bylo pro nás velmi nepříjemné, soupeř se v utkání ujal vedení. Jak uvádí v SMS Jarda, dala se pozice držet… Zároveň končí zajímavá partie na 1. šachovnici, Vítek Veselý s černými figurami brzo vyrovnal hru a snažil se získat rozhodující výhodu, bojoval, ale soupeř odrazil nástrahy a partie skončila dělbou bodu.

Zbývaly dvě partie, z toho moje na 4. šachovnici, kde jsem na soupeře spustil útok na královském křídle, s cílem jej brzy zdolat. Jenže pěšcový útok byl zablokován několika z mé strany nepřesnými tahy, soupeř využil možností tlaku na c-sloupci a já se musel bránit. V pozici bylo velmi těžké nalézt protihru a nezbývalo mi, než se bránit. Soupeř vynalézavou, přesnou hrou dosáhl výhody a v časové tísni výhry. Musím konstatovat, že soupeř zaslouženě zvítězil. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto, přesto se usilovně dále bojovalo na 2. šachovnici. Zdeněk Ježek prokázal, že jde s formou nahoru, trpělivou hrou postupně získával výhodu, kterou  po více jak 4 hodinách uplatnil k výhře nad soupeřem s  ELO FIDE  o více jak sto bodů větším. Co říci závěrem, zbytečná prohra, soupeř se ukázal jako lepší, zasloženě zvítězil.

V dalších utkáních 2. kola KP došlo k několika zajímavým i překvapivým výsledkům:

Jiskra Humpolec porazila Gambit Jihlava 4,5:3,5; stejným výsledkem zvítězil Sp.Velké Meziříčí nad Caissou Třebíč “B. Drtivou porážku 7:1 zaznamenal TJ Žďár n/Sáz “B” v Náměšti n/Osl.

V tabulce KP je po 2. kole v čele s plným bodovým ziskem TJ Náměšť n/Oslavou, náš tým je druhý a ve třetím kole, tj. 4. prosince, se oba týmy utkají v Havlíčkově Brodě v boji o průběžné prvenství.

TJ Spartak Pelhřimov A 4½ – 3½ TJ Jiskra Havl. Brod A
Hruška Ondřej 1940 ½ : ½ Veselý Vítek 2058
Bendl Hynek 1995 0 : 1 Ježek Zdeněk 1892
Přibyl Radomír 1994 ½ : ½ Reichel Tomáš 1876
Slavětínský Jar. 1888 1 : 0 Paulík Václav 1850
Hruška Josef 1885 ½ : ½ Provazník Ivo 1897
Med Ladislav 1805 0 : 1 Beránek Ondřej 1851
Miřátský Petr 1654 1 : 0 Linhart Jaroslav 1783
Slavík Pavel 1538 1 : 0 Holata Miroslav 1760

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..