KP: Spartak Velké Meziříčí A – Jiskra HB A  2.5-5.5

Mrazík – Vincze 1-0
Vojtěch – Vala 0-1
Kopr – Ježek remis
Zeman – Provazník 0-1
Součková – Linhart 0-1
Simajchl – Jelínek 0-1
Kučera – Dlasek 1-0
Kapčuk – Holata 0-1

4 comments

 1. Gratuluji k vítězství, děkuji všem našim zúčastněným hráčům za účast a konečně po 2 letech se podařilo ve Velkém Meziříčí zvítězit! Určitě podrobný průběh utkání nám přiblíží Roman.

 2. Domácí ani rozhodčího (s platnou kvalifikací) neměli. Tak jsem byl za rozhodčího prohlášen já. Ale nebylo co řešit.

  Zápas se vyvíjel mimořádně dobře. Jako první skončil Holata. Ve střední hře soupeře obral o figuru a 1-0.

  Druhý bod přidal Vala. Bílými soupeřovu Holandskou obranu doslova rozstřílel (obrovské problémy černého začaly už gambitovým e2-e4 v duchu Stautona): 2-0.

  Třetí bod zajistil Jelínek. Napřed vyšidil dva pěšce a pak ještě kvalitu. Pak si to sice zkomplikoval a kvalitu musel vrátit, ale útok na černého krále vyšel a černý měl na výběr jen mat nebo ztrátu dámy: 3-0.

  Pak vyhrál Linhart. Soupeřku obral napřed o pěšáka a pak ještě o kvalitu: 4-0.

  Dlasek se mě (jako zástupce kapitána) přišel zeptat, jestli má přijmout nabízenou remízu. V tu chvíli jsme mohli pomýšlet i na zdrcujících 7-1, tak dobře se zápas vyvíjel. A tak jsem Dlaskovi řekl, že mu dávám volnou ruku, ať se sám rozhodne – zápas je tak jako tak vyhranej. Dlasek se rozhodl pokračovat ve hře, ale na výhru hrál bohužel až tak násilně, že přepjal tětivu a prohrál: 4-1.

  Pak jsem to (jednou hrubkou) totálně pod.ělal já (viz http://www.chesstalker.com/cs/1Xvj4Oa9x7uI). Takticky jsem na tom mizerně (to už ale na mě vědí úplně všichni) a vyhrávat prohrané partie (jako proti Karbanovi nebo Zelenému) nejde donekonečna. Tentokrát jsem prohranou partii fakt prohrál: 4-2.

  Rozhodující body v zápase tedy zajistil až Provazník. Soupeřovi dal lekci na Nimcovičovské téma “předvoj na volném sloupci” (víc popisovat nemusím, toto téma si najděte v knize Nimcovič: Můj systém – vřele doporučuju). Soupeřovo dámské křídlo se po vniku bílých figur rozložilo: 5-2.

  Jako poslední dohrával Ježek (hrál černými). V zahájení se mi černá pozice velmi líbila (Caro-Kann přešel do Francouzské s již vyřešeným bělopolným střelcem černého). Pak se to ve střední hře hodně zkomplikovalo a jednu chvíli byl černý dost slabý po černých polích (vyměnit černopoláka Francouzský obránce NESMÍ, jinak si koleduje o problémy), ale ve finále to byl oboustranný věčný šach (vysvětlení pro pořádek: věčný šach dával černý; ale kdyby náhodou bílý moc potřeboval, i on měl k dispozici věčný šach): 5,5-2,5.

  Jsem teda mírně rozladěný z toho, že jsem prohrál, ale dneska družstvo mojí výhru nepotřebovalo. Zápas se ukázal být jednoznačnou záležitostí.

 3. Romane,vždy se těším na Tvé zprávy i na zveřejněné partie.Obdivuji Tvé nadšení šachovou hrou,tím se netajím.
  Píšu bez podpory Komoda ,čerstvě po shlédnutí dnešní partie.Za bílého h2-h4 atd.nemůže být nejsilnější varianta,jinak by hru černého skoro vyvracela.Centrum bílého se podebere asi tahem f7-f6,co bych tak řekl od 17.tahu ,černý král,když stojí na h8,taky není na škodu.Můžu se mýlit(to mi celkem jde),zítra Tvoji partii dám Komodu.Dnes jsem chtěl jen napsat,že jsem rád ,když hraješ za nás.Takhle bych ty šachy,krásné prokletí,chtěl mít rád.
  Ivo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..