5 comments

 1. Po propadáku na KP v blesku (26.12.2022, Žďár n.S., 3min + 2sec/tah), kdy jsem (opakovaně) padal na čas, přestože se přidávaly 2sec/tah (že by to už bylo věkem?) … jsem doufal, že s rapidovým tempem (12 min + 5 sec/tah) ve Světlé to pro mě bude lepší.

  Kdyby mi před turnajem někdo nabídl bronzovou medaili (za KP), s radostí bych to vzal. Ale …

  Netitulované hráče jsem vydrtil (4 výhry + 1 remíza). Akorát Petr Brož je asi smutný – v závěrečné bleskové komedii plné omylů to měl (proti mě) jednu chvíli i vyhrané.

  Z titulovaných hráčů jsem napřed odremizoval FM Josefa Kratochvíla.

  Pak jsem teda prohrál s IM Burešem (to bylo bez nároku – Francouzská obrana dostala rychlé, přímočaré a názorné KO).

  V předposledním kole jsem porazil mladého FM Jakuba Vojtu! Tuhle partii považuji za moji nejlepší v turnaji (přesvědčte se na on-line přenosu na https://view.livechesscloud.com/#a560c08a-e36e-4e1d-a3ee-d97865ce4dd1) … FM udělal jeden lehkovážný tah (Db6) … a začal jsem černou dámu lovit. Černou dámu jsem lovil půl partie … tedy neulovil jsem jí … ale černý musel dělat další a další a další ústupky (poziční, pak pěšcové … až skončil s věží méně).

  Ještě k tomu onlajnu: to je teda sviňácky naprogramované, to Vám teda řeknu. Vůbec z toho nejde rozumně vykopírovat PGN … a ani seznam tahů si nezkopírujete (že bych si to PGN vyrobil “ručně”). To je tedy asi schválně tak udělané. No nic … přece to nebudu přepisovat z obrazovky na papír … a pak z papíru do svého počítače. Ani mě nehne.

  Před posledním kolem jsem měl 6/8 a velkou šanci na titul krajského přeborníka.

  Bylo mi jasné, že dostanu nějakého titulovaného hráče … a když už titulovaný, tak si přeju GM Pláta. GM Plátovi totiž k vítězství v turnaji stačila v posledním kole remíza. GM Pláta to (samozřejmě na 1. šachovnici) nalosovalo Filipovi Valovi … a Filip dostal remízový dárek.

  Ten remízový dárek jsem chtěl já! Copak tohle je nějaký krajský přebor? Tohle Grand Prix je naprosto neregulérní krajský přebor!

  Mě to na 2. šachovnici nalosovalo FM Tomáše Vojtu. Nabízel jsem remízu – i remíza by mi bývala stačila na titul krajského přeborníka.

  NE! FM Tomáš Vojta remízu nechce. Že by si synáček Jakub stěžoval na nakládačku (?) … pomsta musí být! Takže remíza NE.

  Dobře. Tak teda boj na život a na smrt:  Už jsem v časovce … musím to zjednodušit, tak honem … 1. – b6 2. Vxa6 De8 3. Ja4 Sxb4!! (počítač zůstává v klidu (=), ale pro člověka je to zvedák (proto dávám !!)). FM si nyní spočítal, že po 4. cxb4 Jxb4 5. De2 Jxa6 nemůže hned dobrat (6. Dxa6 Va8! a černý zvítězí) … a zpanikařil (přitom stačí 6. Jxb6 =) … 4. Vc1??

  A mám to vyhrané!! To jsem v tu chvíli věděl. Následovalo 4. – Sa5 (teď toho visí bílému moc) 5. Jc5 Sxc3 6. Jb7 Vd7? (po 6. – Jb4 bych hrál černými na výhru) 7. Jd6 Vxd6? (stále ještě po 7. – Jb4 bych hrál černými na výhru) 8. Sxd6 (po 8. – Sxd4 bych stále ještě mohl pomýšlet na výhru) 8. – Sa5?? (tím jsem to ovšem totálně posral … a najednou to mám prohrané) 9. Vxc8 Dxc8 10. Va7 Dc6 11. Df3 f6 12. Dg4 1-0.

  To je nespravedlivé. To je nespravedlivé! Mohl jsem být v turnaji třetí. A (jen tak mimochodem) být i krajským přeborníkem (s náskokem celého bodu před FM Kratochvílem i FM Karáskem).

  Takhle to (v KP) byla Buchholz loterie (já, Kratochvíl i Karásek jsme měli 6/9) … a Buchholz mě odsoudil k bronzu. To je nespravedlivé. To je nespravedlivé!

  Měl bych mít z bronzové medaile radost.

  Nemám radost. Zbyl jen smutek.

  1. GRATULUJI Romanovi k úspěchu a reprezentaci ŠK Jiskra Havl.Brod. Někdy většímu úspěchu chybí i více štěstí.

 2. Chce to papat více polívky a třeba se to příští rok povede. Já bych na místě Vinczeho byl spíš rád, že Vala není v kraji Vysočina, (Chotěboř asi geograficky do Vysočiny patří, ale je to podobné jako u Moravské Třebové – patří zkrátka pod Pardubice) protože by to jinak nebyl ani bronz…

  1. > Kamarád Kozlíčka:
   > Chce to papat více polívky a třeba se to příští rok povede.

   Jasně že to zkusím vyhrát příště. I když bych si tedy už nic dokazovat nemusel: krajským přeborníkem jsem byl už 6x (pukni závistí, šmejde).

   Kdybys mému tvrzení nevěřil, tak rekapitulace mnou posbíraných titulů krajského přeborníka:
       1x v blesku (2008)
       1x ve vážných (2018)
       3x v rapidu (2006, 2008, 2018)
       1x v rapidu on-line (2020)

   > Kamarád Kozlíčka:
   > … protože by to jinak nebyl ani bronz …

   Druhých a třetích míst mám (i z KP) už tolik, že je ani nepočítám (i když vlastně počítám: 2. místo 2017 v rapidu, 3. místo 2005 v rapidu, 3. místo 2009 ve vážných, 3. místo 2013 v rapidu, 3. místo 2017 ve vážných, 3. místo 2020 v blesku) a nemají pro mě už žádnou cenu. Takže kdybych včera neměl bronz, nijak by mě to netankovalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..