KS družstev TJ Náměšť n/Osl. “B” – Jiskra HB “A” 7:1

K poslednímu 9. kolu Krajské soutěže družstev, zajíždělo naše “A” do Náměště n/Oslavou, proti vedoucímu týmu soutěže a

favoritu na postup do KP. Velmi složitá situace už při tvoření sestavy, definitivně až v sobotu odpoledne se rozhodlo, že pojedeme v 8 hráčích.

Kapitánovi se podařilo na poslední chvíli přemluvit Filipa Valu a Davida Brože, což jak se ukázalo, na favorita nestačilo….

Takovou vysokou prohru nepamatuji………..?! Mimo to čeká náš ŠK pokuta, neboť hráč základní sestavy Tomáš Koumar nastoupil v průběhu soutěže pouze jednou…..?!

Na zisku jediného bodu se podíleli půlbody Filip Vala na 1. šachovnici a na 3. šachovnici Matěj Pavliš.

Přes drtivou porážku, zůstalo naše “A” na konečném 3. místě.

Podrobné výsledky, včetně výsledků jednotlivců naleznete na webu : https://www.chess.cz/soutez/2685/

Krajská soutěž Vysočina 2021/2022 družstva
Konečné pořadí
Poř. Družstvo Part. + = Body Skore Výhry

1 TJ Náměšť nad Oslavou B 9 8 1 0 25 49½ 38
2 SŠK Cejle 9 8 1 0 25 44 28
3 TJ Jiskra Havlíčkův Brod 9 4 1 4 13 38 28
4 ŠK Světlá nad Sázavou B 9 4 1 4 13 36½ 25
5 ŠK Caissa Třebíč B 9 4 1 4 13 35 21
6 Gambit JIhlava D 9 3 2 4 11 35 28
7 Sp. Velká Bíteš 9 3 0 6 9 35½ 25
8 Gambit Jihlava C 9 2 3 4 9 30 16
9 Spartak Pelhřimov B 9 2 1 6 7 30½ 16
10 TJ Žďár nad Sázavou C 9 1 1 7 4 26 9

6 comments

 1. Podle mě zasloužené 3. místo.🎉🎈💓 Občas jsme trochu klopýtli jako tým. Ale 28 výher se bere…. Kupodivu jako 2. Cejle (ještě zvláštnější případ 28 výher 11 týmových bodů Gambit “D”) , kteří mají o 12 týmových bodů víc..
  Viděl jsem spoustu partií.(7kol).pochvala pro všechny. Hrajeme krásné a bojovné šachy..

  Od pár lidí jsem slyšel, že se těžko zlepšuje hrání šachů, potažmo jakýkoliv sport pokud se nehraje se silnějšími spoluhráči.. Čili jsem pro třeba vynechat KS a hrát KP když se podaří postoupít třeba nikdy…
  . Chápu kolizi termínů RS a KP.
  Mějte se šachisté a na nějakém turnaji se uvidíme.

  1. Pro sezónu 2021/2022 jsem se na soupisku nenechal napsat.

   Už v létě (2021) jsem tušil, že odpírači pokusného covid očkování budou diskriminováni. A vládní magoři (noví i ti předchozí) fakt “nezklamali” a od začátku listopadu do poloviny února jsem na šachy (z moci úřední) nesměl. Takže kdybych se byl býval dal napsat na soupisku, tak by klub platil pokutu (nejen za Koumara, ale) i za mě.

   > Linhart
   >… a na nějakém turnaji se uvidíme.

   Teď už (jako neočkovaný) sice na turnaje teoreticky můžu, ale žádné turnaje (v kraji Vysočina) jaksi nejsou.

   1. Ale Romane.Nepřeháňej.. Zrovna ty bys měl být schopen si vyhledat fakta o očkování… Kolektivní sporty byli dovolený už na začátku sezóny..kor u nás do 50 lidi (kolektivní akce). Příznej, že jsi pořád zalezlý ve sklepě a teď se nebudeš bát Covidu ale Putina

    1. > Linhart
     > Kolektivní sporty byli dovolený už na začátku sezóny

     Jsi úplně mimo obraz!

     Od (tuším) 22.11.2021 nesměli neočkovaní do restaurací, kin, divadel… Nesměli na sportovní utkání ani jako hráči a ani jako diváci. Ani covid-test nestačil. To nevíš? Asi jako poslušný a očkovaný nevíš.

     Pod jedním článkem na Novoborském šachovém serveru si Viktor Žigo postěžoval, že za Gordic nemá kdo hrát (neočkovaní 18+ fakt nesměli nastoupit). Záruba z šachového svazu dal Žigovi knížecí radu, že hráči Gordicu mají jít na dvě včelky.

     1. > Linhart
      > ty bys měl být schopen si vyhledat fakta o očkování

      Jako že bych si měl vyhledat informace o možných takyúčincích covid-vakcín? Myokardidita, perikardidita, trombózy, autoimunitní onemocnění jako Guillainův–Barrého syndrom …

      Nebo bych si měl vyhledat informace, že ty experimentální šmakulády (v testovacím režimu až do roku 2024) mají účinek jen asi tak čtyři měsíce? A pak šmakuláda znovu?

      Nebo bych si měl vyhledat informace, že i ty čtyři měsíce to funguje na levačku a že i plně očkovaní na covid umírají nebo jsou v nemocnici?

      No všechny tyto informace jsem si vyhledal. A rozhodl jsem se nedat se naočkovat. Nepatřím do žádné krizové skupiny: nejsem důchodce, nejsem obézní a ani nemám žádné chronické nemoci.

      Kvůli rozhodnutí se nedat naočkovat mi hrozila i ztráta zaměstnání. Pracuju v Záchrance – starám se jim o počítače. Nařízením (tehdejšího) ministra Vojtěcha z 10.12.2021 se museli dát naočkovat (nejpozději do 28.2.2022) všichni (cituji tehdejší vyhlášku) zaměstnanci zaměstnavatelů poskytujících zdravotní péči. Takže se povinné očkování týkalo i mě jako programátora, i uklízeček, i automechaniků, i pilotů vrtulníku …

      V mnou naprogramovaném programu na evidenci covid-testů i očkování (v Záchrance) jsem pozoroval, jak počet červeně vybarvených zaměstnanců (neočkovaných) klesá a zvyšuje se počet zaměstnanců vybarvených zeleně (naočkovaných).

      A řekl jsem si, že já vytrvám (moje šachové (Francouzské) obrany znáte?). Nepodvolím se očkovacímu diktátu a nechám se ze Záchranky vyhodit.

      Pak zasáhl Nejvyšší správní soud a protiústavní nařízení hodil vládním magorům na hlavu. Od 9.2.2022 zase na šachy mohu. A ministr Válek (kvůli zásahu soudu?) zrušil i Vojtěchovu nelegální očkovací vyhlášku.

      V Záchrance se odehrál následující rozhovor:

      Kolegové z IT: “Tak Válek zrušil povinné očkování. Nevyhodějí tě! Co tomu říkáš?”

      Já: Jako šachista jsem chtěl soupeře rozdrtit (jako dělejte si tady s mými několika desítkami programů, co chcete – ovšem sami) a ještě zesměšnit (na příkaz státních magorů si státní organizace vyhodí spolehlivého programátora), ale měsíc před limitem (původně musel očkování zdravotník mít do 28.2.2022) se (vládní) soupeř (nečekaně a náhle) vzdal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..