6 comments

 1. Předmluva (aneb jak bylo zaděláno na konflikt): Ve středu (= dva dny před turnajem) volal Martin Hrančík. Že prý na páteční turnaj přijde až v 17:15 … a ať ho prý napíšu do turnaje a dám mu (v 1.kole) volno (za 1 bod). Nepředloženě jsem mu to po telefonu slíbil. Jenomže pak (po ukončení hovoru) jsem o tom přemýšlel … to je přece neregulérní … a tedy to nemohu udělat.

  V 16:30 bylo v hrací místnosti 8 hráčů. Nalosoval jsem první kolo a začalo se hrát. V 16:40 přišel Martin Hrančík … a jak to, že jsem ho nedal do turnaje a nenalosoval mu volno?! Povídám, že by to bylo neregulérní … totiž regulérně by program VinczeSwiss dal volno Domkářovi (protože volno při lichém počtu hráčů dostane v prvním kole elově nejslabší hráč).

  Skok v čase do 3. kola … Hrančíkovi program nalosoval volno za 1 bod … následoval ovšem výbuch hněvu, že už podruhé nehraje … (v prvním kole půl hodiny jen čuměl a teď zase bude půl hodiny jen čumět) … a Martin Hrančík opustil hrací místnost.

  Znovu vysvětluju přítomným hráčům, že jsem to nemohl udělat tak, jak to chtěl Martin Hrančík … bylo by to neregulérní. Při mém vysvětlování ale někteří hráči již zahájili hru (v partiích 3. kola), takže jsem nevědomky zadělal na další konflikt.

  Když totiž (o půl hodiny později) Jirka Havel partii proti Váňovi prohrál … následoval výbuch hněvu, že jsem prý na začátku partie rušil. A tím (Jirka Havel) ztratil několik sekund … a právě tyto sekundy mu na konci chyběly. Váňa totiž stál pod matem … ale tento mat Jirka Havel nedal (právě proto, že neměl těch několik sekund (pro přemýšlení) navíc. Musel udělat tah (pro zisk dalších tří sekund) … a šance na mat byla promarněna.

  Když jsem si uvědomil, že jsem si to dneska rozházel hned se dvěma (dost klubově aktivními) hráči (ééé … kdo bude na turnaje “O pohár” chodit, když né tito dva), tak jsem v depresi začal vyřvávat, že mě to taky nebaví … že vlastně na těch osmnácti turnajích (této sezóny) propálím (na cestě mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem) na benzínu 2400 kč … že vlastně (ač nechci) tímto pálením benzínu podporuju Putina … Česká republika ještě nestopla odběr ruské ropy z ropovodu Družba (protože kapacita ropovodu TAL teprve bude zvýšena) … takže za mé peníze (utracené za benzín) si Putin kupuje bomby … a ty pak hází na Ukrajince.

  Protože turnaj vyvolal davovou (Hrančík, Havel, Vincze) depresi, není možné turnaj vyhodnotit jinak než jako nepovedený.

  A zakončení se taky nepovedlo. Po 6. kole Trčka prohlásil, že běží na vlak a poslední 7.kolo hrát nebude … vzápětí Váňa taky oznámil, že poslední 7.kolo hrát nebude … při 3 hráčích stoplých (Hrančík, Trčka, Váňa) program VinczeSwiss vyhodil hlášku, že 7.kolo nelze žádným přípustným způsobem nalosovat.

  Prostě pátek třináctého. To nemohlo dopadnout jinak.

 2.   T1 T2 T3 Úč. Bodů
  1. Vincze Roman 20 20 20 3  60
      1. 1. 1.
  2. Kocman Patrik 13 13 13 3  39
    [d18] 5. 5. 5.
  3. Havel Jiří 8 17 12 3  37
      10. 3. 6.
  4. Holata Miroslav 15   17 2  32
    [s60] 4.   3.
  5. Ishchuk Oleksandr 12 18   2  30
      6. 2.  
  6. Havelka Vladislav 10   15 2  25
      8.   4.
  7. Švec Josef 6 15   2  21
      12. 4.  
  8. Domkář Igor   12 9 2  21
        6. 9.
  9. Trčka Bohdan 9   11 2  20
    [s60] 9.   7.
  10. Váňa Lubomír     18 1  18
          2.
  11. Brož Pavel ml. 18     1  18
    [d18] 2.    
  12. Brož Petr 17     1  17
      3.    
  13. Hrančík Martin 7   10 2  17
      11.   8.
  14. Bártová Hana 11     1  11
    [d18] [ž] 7.    
 3. Turnaje O pohár jsem se zúčastnil poprvé a musím říct, že se jedná o hezký turnaj, hraný pohodovým tempem s přídavkem času. Škoda jen celkem zbytečných rozbrojů…pokud budu mít někdy příště čas, rád si zase přijdu zahrát.

 4. Jak čtu,na “Tvých” turnajích se užije i legrace a doufám,že příštím počínaje začnu docházet.
  Putina nepodporujeme ,ale Ukrajince,alespoň myslím. Nyní jsem se nevešel do áčka skrz posily z Gord.Jihlava,jedna s ELO asi 1480,nebo kolik a výhledově se tam už nevejdu tuplem,budou tam úkáčka.

  1. Dobrý den, pane Vincze ,
   nyní čtu komentáře.
   Tak reaguji,
   byli jsme dohodnuti,že mě nalosujete a pokud nestihnu první kolo budu mít 0,když dle Vás nešlo abych měl volno
   .
   Osobně jsem se neurazil, jen mě to mrzí že jste nedodržel co jste slíbil.hodinu nehrát a koukat bylo na mě moc proto jsem odešel.
   Pokud budu moci, rád se další turnaj zahraji Vážím si vaší práce na pátečník turnajích.
   Jako perličku nezapomenu na to jak jste si sám prvním či druhém kole napomenutí za ovlivnění partie u vedlejší šachovnice PS Jsem rád že jsem s Patrikem remizoval.

   1. > že jste nedodržel co jste slíbil

    Slíbit (po telefonu) neregulérní věc byla ode mě chyba. No ale během těch několika desítek sekund hovoru jsem si hned a honem neuvědomoval, že je to neregulérní.

    Ale větší chyba byla nezavolat zpátky … měl jsem zavolat buď hned, jak jsem si neregulérnost uvědomil (ještě ve středu) … nebo nejpozději v pátek v 16:29 (před nalosováním prvního kola).

    > jak jste si sám v prvním kole udělil napomenutí
    > za ovlivnění partie u vedlejší šachovnice

    To nebylo za ovlivnění vedlejší partie. To bylo za ovlivnění svojí vlastní partie (proti Kocmanovi).

    Jak jsem byl rozhozený z vysvětlování (že jsem nemohl nepřítomného hráče (=Vás) zařadit do turnaje a ještě mu přidělit volno jako 1 bod), tak jsem si vůbec nevšiml (fakt jo!!), že Patrik Kocman ještě netáhnul … řekl jsem opravuji (na Kocmanův čas! přitom jako rozhodčí vím, že mohu opravovat jen na svůj čas!) … vzal jsem vyhozeného bílého pěšce a vyměnil jej za plesnivého nevyhozeného bílého pěšce ze šachovnice … a pak jsem ještě vzal svojí Va8 a přemístil jí na c8 … Kocman šokovaně povídá, že na tahu je on.

    Já měl ovšem utkvělou představu, že na tahu jsem já.

    Tak jsem to teda vrátil, udělil jsem si napomenutí (vpodstatě jsem udělal nemožný tah) … Kocmana ale ani nenapadlo požadovat 1 minutu navíc … býval bych mu jí udělil.

    To je tak, když (bez zastavení hodin) řeším pozdě příchozího hráče, který se navíc vehementně dožaduje neregulérní věci.

    Dotaz na ostatní: pobavilo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..