Pelhřimovský turnaj”Vysočina v pohybu”

Šachový oddíl Spartaku Pelhřimov v sobotu 22.4.2023 šachový turnaj v rapid šachu, pod názvem ” VYSOČINA v POHYBU”.

Ředitelkou turnaje a hlavní organizátorkou paní Drahomíra Kaňková, patří jí velké poděkování!

Turnaje se účastní 76 hráčů a hráček, všech kategorií.

Hraje se 7.kol. tempo 2 x 15 minut na partii.

Z našeho ŠK Jiskra se účastní: Roman Vincze, Vladislav Havelka, Jiří Havel, Tomáš Koumar, Igor Domkář, Tomáš Hlaváč.

Velká GRATULACE za 2. místo Romanu Vinczemu a zvláště pak 4.místo Tomášovi Koumarovi!

 Výsledky jednotlivých kol a celkové, naleznete na:

https://chess-results.com/tnr757322.aspx?lan=5

 

One comment

 1. Výprava Jiskry byla sice malá (6 hráčů), ale ve 3.kole jsem se cítil jako na havlíčkobrodském turnaji “O pohár”. Na druhé šachovnici jsem hrál proti Jirkovi Havlovi, skoro vedle na 4. šachovnici hrál Tomáš Koumar, úplně vedle na 1. šachovnici hrál Vláďa Havelka …

  … Havelka hrál (bílými) proti mistru Civínovi: 1. d4 d5 2. c4 e5 (Albinův protigambit). Janomže Vláďa Havelka nezná teorii, takže se nestalo 3. dxe5 d4, nýbrž se stalo 3. cxd5, na což Civín civěl jak puk. Partie pokračovala 3. – Dxd5 4. Jc3 Dxd4 5. Dxd4 exd4 6. Jb5! … a Civín má velké problémy, padá d4 … Vláďa pokračoval (fakt dost) originálními tahy … přišlo mi (od pohledu), že Civín je (z Vláďovy hry) šokovaný. Jednu chvíli mohl Vláďa po Sc4xf7 získat čistého pěšce navíc, ale po pasivním Sc4-d3 se karta začala obracet … inu mistr hraje jako mistr.

  Ale pro mě to bylo znamení, že mistr Civín není neporazitelný.

  Skok do 6. kola:  Se dvěma kvalitami navíc to mám vyhrané. Jenomže mám jen 13 sekund (soupeř má více jak 4 minuty) a dnes se žádný čas nepřidával. Nabízím remízu … Civín nereaguje … volám “rohodčí, rozhodčí” a bleskově zastavuji hodiny.

  Povídám: “Soupeř neusiluje o výhru normálními prostředky” … no rozhodčí mi napřed nechtěl remízu uznat … říkám Civínovi, že to má projeté … a navrhuju konverzi na Fischerových +5sec/tah (podle směrnice III. dodatku pravidel) … pojď, důstojně to dohrajeme … Civín (pochopitelně) nechce. Po mém hulákání (umím být hlučný) … remíza.

  Nepřidávací tempo si vybralo daň i v posledním kole:  Koumar zahrál 1. – Kxc6 (nejlepší bylo 1. – Vb8 2. Jxb8 Ke7) … takže hodlám stavět dámu … s deseti sekundama na hodinách se ale ptám Koumara (měl závratných 30 sekund), jestli chce remízu. Přijal ihned … nu, jinak by byl další (výživný) výstup s rozhodčím.

  Vyřváváním (ééé … uplatňováním svých šachových práv při tzv. rychlém zakončení partie) dříve či později odnaučím pořadatele používat v rapidech nepřidávací tempo. Pořadatelé bacha! … dáte-li v rapidu nepřidávací tempo … přijede na turnaj Vincze (v kraji Vysočina tutovka – vymetám všechny turnaje) a budou divadelní scény …


  Nakonec jsem byl druhý. Asi to bylo spravedlivé.

  Proti Civínovi: Před (náhodným) ziskem dvou kvalit (proč Civín zbrkle blical, když měl oproti mě +4 minuty??) jsem to měl na hranici prohry.

  Vyhnálka (v 5. kole) jsem shodil na čas … ale i můj prapor byl dole … ale jeho prapor byl dole dříve (digitální hodiny to ukazují) … podle dementních pravidel je to ovšem moje výhra.

  Kaňka (ve 4. kole) to měl (proti mě) rozjeté velmi dobře … pak to jednou hrubkou všechno zahodil.

  V posledním 7. kole jsem lovil Koumarovu dámu až tak, že jsem přišel o kvalitu … konec koncovky s kvalitou méně je uveden výše.

  ………

  Disclaimer: výše uvedené diagramy mohou být mírně jinak (byl to sekundový chaos, no).


  Jako jo, měl jsem na to turnaj vyhrát.
  1. Měl jsem to (v konečné pozici) proti Civínovi vyhrané
  2. Kdybych býval porazil v posledním kole Koumara, měl bych o půl bodu (30,5 já … 30 Civín) lepší Buchholz (bez nejhoršího protihráče) … tohle je fakt šokující … celý turnaj jsem odehrál na dvojce, Civín odehrál celý turnaj na jedničce, a mě by vyšel lepší Buchholz bez nejhoršího.

  Ale ne, to by nebylo spravedlivé … měl jsem (proti Civínovi, Vyhnálkovi, Kaňkovi i Koumarovi) kliky víc než bych si zasloužil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..