RSZ 8.kolo

Regionální soutěž Vysočina západ 2022/23
              12.02.2023 v 9:00

P Družstvo HS Z + = B Sk V
1 Sokol Oudoleň   6 4 0 2 12 19.0 16
2 Gambit Jihlava E   6 4 0 2 12 18.5 16
3 ŠK Světlá nad Sázavou   7 3 0 4 9 16.0 13
4 Jiskra Havlíčův Brod B   7 3 0 4 9 14.0 11
5 SŠK Cejle B   6 2 0 4 6 12.5 8
                   
Jiskra Havlíčův Brod B   Gambit Jihlava E
Havel Jiří Z  1438 ½ ½ 1146 Pejcha Ivoš Z 
Domkář Igor K Z  1308 1 0 1127 Vondra Filip H Z 
Žáček Radim Z  0 1 0 1019 Brychta David Z 
Hlaváč Tomáš Z  1100 0 1 1024 Brychta Adam Z 
Koumar Tomáš 1380 1 0 0 Burel Jan
   

4 comments

 1. Utkání předcházel “horor”, neboť po příchodu do klubovny, chyběly v místnosti stoly, židle a netopilo se (údajně nefunkční plynový). Předpokládám, že se vyjádří Jirka Havel, který “horor” řešil…..?!

 2. Z více důvodu se vracím s dvoudenním odstupem k našemu domácímu utkání proti Jihlavskému Gambitu E. Šachy jsou bojová hra, což se potvrdilo už při našem vstupu v půl deváté v neděli ráno do klubovny, kde to vypadalo jako po boji. Bylo zde pouze několik nedbale rozmístěných židlí, stoly byly pryč, ve středu klubovny byl zapnutý projektor a u něj dva muži, kteří zde měli vést školení zapasníku. V neděli se totiž konalo totiž mistrovství republiky v zápase juniorů a bylo námu muži sděleno, že naše stoly z klubovny jsou přemístěny do haly jako stoly pro rozhodčí zmíněného mistrovství, dále nám sdělili, že by v naší klubovně mělo i během nedělního dopoledne probíhat školení a byli velmi překvapeni, že my tu máme hrát šachy, ale pochopili nejde o legraci, ale o holý fakt, který potřeba řešit. Naši klubovnu nám tedy přenechali a ještě nám sdělili, že od sobotního večera zde nefunje topení což bylo už po vstupu do klubovny znát. Tuto situaci jsme se snažili za pomocí telefonátů s panem Brodinou a panem Paulikem řešit, dobu jsme marně sháněli správce(ou), abychom od ní získali klíče k jiné místnosti, kde by byly stoly a tepleji, což se nám nepodařilo. A tak čas který ubihal jak při  bleskovce, nás donutil ke krajnímu nouzovému řešení, sehnat rychle nějaké stoly a hrát, s tímto řešením naštěstí souhlasili i soupeři. Vynosili jsme 2 stoly z kuchyňky a další i když antikvariátní sehnali od zapasniků. Soupeři nám rovněž pomohli pak na sehnané stoly (jež bylo nutné setřít a podložit, aby se nekývaly ) postavit šachy a utkání tak mohlo cca v 9:20 začít. Pro naše hráče tedy s 20 min. handicapem. Většina hráčů byla v bundách, ale s odhodláním to tedy odehrát i když možná více z povinnosti jak pro zábavu. První bod pro nás získal na třetí šachovnici Radim Žáček, který ve stylu legendárního P. Murphyho spustil ohňostroj objetí v jež donutili soupeře jít králem do středu šachovnice, do pozice v níž nenašel řešení a partii vzdal. Další bod přidal po velkém boji na páté šachovnici T. Koumar. Pak na druhé šachovnici Igor Domkář využil chyb soupeře a donutil ho partii vzdát. Tomáš Hlaváč na čtvrté šachovnici po většinu partie řešil jak se dostat z nelehkych pozic, dlouhou dobu díky své nápaditost odolával, ale nakonec i přes veškerou snahu, byl nucen zdát. Na první šachovnici jsem měl v té době vyrovnanou pozici a soupeř nabídl remízu, kterou jsem po souhlasu kapitána přijal. Výhra pro náš znamenalla opuštění posledního místa v tabulce, se misila s všelijakými pocity, pramenící z nečekaně vzniklé situace, jež ukázala, že to co se v hale Jiskry děje, (počínající už vstupem ) ale také i v našem šachovém klubu – není ideální. Doufám, že se z toho všichni zúčastnění poučíme a pomůže nám to lépe spolupracovat a tak včas předejít těmto prekerním situacím . Závěrem bych ještě rád poděkoval jak naším hráčům, tak soupeřům a jejich řidiči panu Pechovi za vstřícnost a obětavou pomoc při řešení výše popsané situace.

 3. Hrozím se, jak bude hrací místnost vypadat v pátek (17.2.2023) na turnaji “O pohár”.

  Problémy s hrací místností jsou zřejmě těmi “výhodami členství”, o kterých psal Vítek Veselý v mailu (ohledně vybírání letošních členských příspěvků).

  Ó my se máme. Doufám, že vybírané dost vysoké členské příspěvky (už jsem peníze poslal!) nepokrátí počet členů (šachového klubu) na polovinu.

  1. Řadu výhod členství samozřejmě má, o tom snad není pochyb.

   Dost vysoké členské příspěvky? Neřekl bych. Klub má nemalé výdaje a je třeba zajistit chod na celou sezónu. Výše příspěvku je, dle mého názoru, zcela adekvátní. Doporučuji se trošku rozhlédnout kolem sebe, kolik co dnes stojí, mírné navýšení příspěvků je tak zcela logický krok.
   Jinak prostor pro diskuzi byl na členské schůzi, tam jsme se o tom mohli klidně pobavit, mohl ses zúčastnit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..