RSZ Světlá n. S. C 3:2 Jiskra H. Brod D

V posledním sedmém kole základní části RSZ jsme se museli obejít bez naší jedničky – Honzy Dlaska, takže naše sestava, která nastoupila  na zimním stadiónu ve Světlé n. S. proti jejich Céčku byla: Jiří Havel, Igor Domkář, Tomáš Němec, Vítek Fencl a Tomášek Koumar. Po krátkém nakouknutí na ledovou plochu jsme rádi přešli do příjemně vytopené místnosti k šachovým stolkům. Současně s námi zde hrálo ještě místní Déčko s Humpolcem C, který nás v tabulce dotahoval a museli jsme získat v utkání alespoň dva body, abychom tak měli jistou 4. příčku, která by znamenala možnost v dalším pokračování soutěže hrát spolu s prvními třemi týmy tabulky o celkové vítězství. 

Cíl se nám podařilo splnit – na prvních dvou šachovnicích. Bohužel našim nadějným mládežníkům, doprovázených jejich příkladně obětavými maminkami, se nepodařilo i přes velkou bojovnost bodově uspět. Zahájení sehráli dobře, avšak chyby ve střední hře a v koncovce rozhodly. Tomášek Koumar, ač stál na výhru, ztratil dámu a dál urputně bojoval v 70 tahové partii se mu už tuto ztrátu nepodařilo odčinit.

Vítek získal sice figuru, pak se však dostal do poziční nevýhody, kdy byl pod tlakem soupeřových těžkých figur, kterému poměrně dlouho a správně odolával, ale po prvním zaváhání soupeř sílu figur uplatnil. Tomáš Němec hrál poměrně vyrovnanou partii, ve které rozhodla větší zkušenost jeho soupeře. Igor musel čelit hned na začátku po provedení rošády útoku soupeře, který vyměnil střelce  a jezdce za pěšce  a věž. Po tomto ataku zůstal Igorův král v ne zrovna příjemné pozici, hra se však přesunula na druhé křídlo šachovnice, kde se podařilo jeho dámě ulovit několik pěšců, které po výměně dam soupeř citelně postrádal – a výsledkem byl náš první bod – jež znamenal naději na postup.

Moje partie s Honzíkem Muzikářem, probíhala pro mě ne zrovna příznivě, po slabším začátku jsem podcenil útok soupeře, kdy po výměně dam mě soupeř donutil dát věž za jezdce. Po této ztrátě kvality jsem měl téměř nehrajícího střelce a stál na prohru. Vzpomněl jsem si však na Zuzku, kdy před 14 dny díky své nezlomné vůli a bojovnosti dokázala uspět,  a zkoušel jsem svou pozici zlepšovat, což se mi za přispění soupeře postupně dařilo. Díky kombinačnímu obratu, jsem získal velmi nadějnou pozici a nakonec i tolik potřebný druhý bod. Děkuji všem hráčům za bojovnost a doufám, že stejně odhodlaně přistoupí i k finálovým utkáním.

ŠK Světlá nad Sázavou C 3 – 2 TJ Jiskra  Havlíčkův Brod D
Muzikář Jan ml. 1239 0 : 1 Havel Jiří 1325
Muzikář Jan 1159 0 : 1 Domkář Igor 1000
Dejmal Ondřej 1602 1 : 0 Němec Tomáš 1119
Galovič Ondřej 1061 1 : 0 Fencl Vítek 1100
Ouřada Jonáš 1000 1 : 0 Koumar Tomáš 1100

One comment

  1. Hezká reportáž, fotky i video, jsem rád, že ste zvládli zápas o postup i když těsnou prohrou a už se těším na první kolo finále, které bude zároveň odvetou Brodského derby regionu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..