Turnaj mládeže “O pohár města Světlá n/Sáz.”

O pohár města Světlá nad Sázavou
V sobotu 16. dubna uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou mládežnický šachový turnaj
„O pohár města Světlá nad Sázavou“. Hrálo se v tanečním sále Společenského domu města
Světlá nad Sázavou. Kvůli protiepidemiologickým opatřením jsme museli turnaj přesunout
z tradičního únorového termínu na duben. Kolize s velikonocemi a s turnaji hranými vážným
tempem měla za následek menší počet zúčastněných hráčů oproti minulým ročníkům. Přesto
jsme na turnaji přivítali 60 hráčů. Zúčastnili se hráči nejen z Kraje Vysočina, ale i z Prahy,
Jihomoravského kraje a Zlínského kraje. Turnaje se mohli zúčastnit i neregistrovaní zájemci o
šachovou hru.

Hráči byli rozděleni do dvou turnajů. V turnaji „mladších“ startovali hráči ročníku 2012 a mladší
a byly vyhodnocovány kategorie chlapců do 10 let, dívek do 10 let, chlapců do 8 let a dívek do
8 let. V turnaji „starších“ startovali hráči ročníku 2006 a mladší. Zde byly vyhodnocovány
kategorie chlapců do 16 let, dívek do 16 let, chlapců do 14 let, dívek do 14 let, chlapců do 12
let a dívek do 12 let. V turnaji na osm kol měl každý z hráčů patnáct minut na partii plus 5
sekund na tah.

Výsledky turnaje jsou započítány do seriálu Ligy Vysočiny mládeže.

Náš ŠK Jiskra HB reprezentovali na turnaji: v kategorii MLADŠÍ – Filip KOZDERKA (14.místo), Tomáš TECL (24.místo)

V kategorii STARŠÍ – Patrik KOCMAN – 4. místo, Kvído WASSERBAUER – 18. místo, Jan KOZDERKA – 30. místo.