Zima 2017 – turnaj žáků šachových kroužků TJ Jiskra

IMG_4789První turnaj pro žáky šachových kroužků ZŠ, se uskutečnil v první den jarních prázdnin v klubovně ŠK TJ Jiskra. Cílem turnaje bylo využít volného prázdninové dny pro ty žáky, kteří zůstali doma, neodcestovali s rodiči na hory, k moři, či na jiné využití prázdnin. V klubovně se sešlo 24 žáků ze všech ZŠ, kde působí šachové kroužky pod ŠK TJ Jiskra, z toho 17 chlapců a 7 děvčat, věkové kategorie: chlapci/děvčata do 8 let 6/3,   do 10 let – 6/2, do 12 let – 3/2, do 14 let- 2/- , pro většinu dětí to byl první větší turnaj, se šachovými hodinami, hrálo se tempem 2×15 minut na partii pro každého hráče, 7 kol. Turnaj provázela velká bojovnost, nesmlouvavost na šachovnicích, každý toužil zvítězit, dosáhnout na medaili. Většině se to podařilo, v řadě partií rozhodovala zkušenost, štěstí, nikomu “nekapaly slzičky”, turnaj ukázal, že děti se za dobu co se zúčastňují šachových kroužků na ZŠ, v rámci projektu vyhlášeném MŠMT ČR “Šachy do škol” v šachové hře něco naučily. Tradičně a to i tento turnaj potvrdil, byla největší účast dětí kategorií do 8 a 10 let, řada z nich je talentovaných. Pro celkové hodnocení v turnaji byly podstatné kategorie a zde jsou výsledky:

Chlapci do 8 let: 1. Sebastián Průša 2.Tobiáš Novák 3. Dominik Jirka. Děvčata: 1. Hanička Bártová 2. Adélka Celarová 3. Barborka Břízová

Chlapci do 10 let: 1. Vítek Fencl 2. Felix Fišer 3. Václav Švásta Děvčata: 1. Štěpánka Prášková 2. Štěpánka Brejchová

Chlapci do 12 let: 1. Erka Bazarsad 2. Michal Žáček 3. Aleš Vondra Děvčata: Terezka Vodičková 2. Anička Satrapová

Clapci do 14 let: 1. Tomáš Němec 2. Zdeněk Fišer

Všichni obdrželi medaile, diplomy a drobné věcné ceny, kteří nedosáhli na medaili obdrželi věcné ceny, věnované pořadatelem ŠK TJ Jiskra, všichni účastníci měli možnost ochutnat i dobroty napečené paní Lucií Fenclovou, jednou z organizátorek turnaje. Poděkování zaslouží rodiče žáků, kteří umožnili dětem se turnaje zúčastnit, organizátorům p. Karlu Brodinovi, Jiřímu Havlovi, Jakubovi Satrapovi. Turnajů pro děti bude během roku na různých úrovních pořádaná celá řada, nejbližším je turnaj v Humpolci 4. března 2017, který je současně pátým ze seriálu Ligy Vysočiny mládeže. Účast na turnaji rodičům dětí doporučujeme!

Atmosféru šachového turnaje máte možnost shlédnout ve fotogalerii, pořízené panem Václavem Adamcem.

Šachy – královská hra, gymnastika mozku!

2 comments

  1. Velká poklona paní Fenclové za dobroty a panu Paulíkovi z našeho organizačního štábu, když se sám o sobě ve svém pěkném komentáři nezmínil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..