2.kolo KP družstev REMIZA

Krajský přebor družstev pokračoval dnes 2. kolem, naše “A” zajíždělo do Jihlavy proti Gambitu “B”

Bojovné utkání skončilo po 6 hodinách hry remizou : 4:4

Za náš tým zvítězili: Roman Vincze, Miroslav Holata, Martin Hrančík, remizovali: Ján Dlasek a David Žáček

  Gambit Jihlava B   ELO   Jiskra Havlíčkův Brod A   4 : 4
1.š  
 
Hron, Robert
2000  
 
Vincze, Roman
2111 0 – 1
2.š  
 
Kalousek, Zdeněk
2021  
 
Pavliš, Matěj
1889 1 – 0
3.š  
 
Procházka, Petr
1930  
 
Ježek, Zdeněk
1879 1 – 0
4.š  
 
Zedníček, Filip
1860  
 
Linhart, Jaroslav
1818 1 – 0
5.š  
 
Kučera, David
1841  
 
Holata, Miroslav
1636 0 – 1
6.š  
 
Polanský, Jiří
1804  
 
Dlasek, Ján
1640 ½ – ½
7.š  
 
Stejskal, Jakub
1433  
 
Hrančík, Martin
1509 0 – 1
8.š  
 
Holcman, Matěj
1304  
 
Žáček, Radim
0 ½ – ½

Podrobné výsledky 2.kola : http://chess-results.com/tnr673277.aspx?lan=5&art=3&rd=2

5 comments

 1. Předzápasovou kulturní vložku jsem tentokrát obstaral já. Když hráči Havlíčkova Brodu přijeli do Jihlavy, už jsem tam (jako (skoro) Jihlavák) byl. A všichni: běž se na osmičku seznámit s naším novým hráčem Radimem Žáčkem. Jdu tam, ale žádné děcko tam nevidím – očekával jsem totiž, že je to nějaký klouček z Brodinovy šachové školičky. Tak teda dospělému chlápkovi podávám ruku. Taky podal ruku, ale povídá: “Já jsem teda z Gambitu Jihlava. A nehraju, jsem jen doprovod.”. Hned vedle se začal hlásit skutečný Žáček (také dospělý): “Já jsem Žáček. A jsem taky trochu větší a starší, než očekáváte” …

  Pecka, co?!

  Pak se začalo hrát … a jako první dohrál Zdeněk Ježek. Po deseti minutách hry a po pouhých šesti tazích. Néé, nebyla to velmistrovská remíza – Zdeněk prohrál! Hrál černými Lotyšský gambit (1.e4 e5 2.Jf3 f5) … pak najednou 6. Dh5+ … ano, křížek je šach … v Lotyšáku f-pěšec je už na e4 … no jo, ale Sc5 jaksi visí, páč není krytý. Následovala okamžitá rezignace: prohráváme 0-1.

  Že Zdeněk několik let nehrál (byl na stáži ve Finsku) si vybralo svoji daň. Kdyby se byl býval Zděnek přišel v pátek rozehrát na 2. turnaj “O pohár” …

  Jako druhý dohrál Jarda Linhart. A další naše prohra. V zápletkách střední hry prošustroval celou lehkou figuru: 0-2.

  Náš nový hráč Radim Žáček si připsal remízu. A možná tam bylo někde i víc: v těžkofigurové koncovce (dámy a jeden pár věží) měl v jednu chvíli figury mnohem aktivnější než soupeř: 0,5-2,5.

  Pak jsem průběžné skóre zkorigoval já. Ve výměnné Slovanské (měl jsem černé) je nejdůležitější c-sloupec. Na něm se páchají prohrávající omyly nebo dohaduje mírová smlouva. Drobnou taktikou se podařilo ovládnout c-sloupec mě. Můj sloupec!! Velkou poziční výhodu jsem ale vypustil žraním pěšáka. Nedopočítal jsem, že po několika tazích jiného pěšáka budu muset pustit. Ale soupeř si při dobývání pěšáka zpět oslabil hned několik důležitých polí – a tato pole využil vraník (černý kůň byl opravdovým černým koněm partie) a soupeře pořádně pokopal: sníženo na 1,5-2,5.

  A zazvonil zvonec a pohádky (ehm … popisu šachového utkání) je konec.

  Béééé, my chceme pohádku dopovědět.

  Smůla. Z utkání jsem ihned po dohrání své partie zdrhnul (páč jsem to domů měl táák blízko). Takže fakt nevím, jak ta pohádka dál pokračovala.

  PS: Někdo může pohádku dopovídat. Předveďte se.

 2. Romane… Pošli jsem ještě jednou prosím návod na vkládání diagramů..Nebo jdou vkládat o fotky?
  Po té co odešel Roman, zkoušel dle mého propočtu pouze jednu cestu k vítězství Honza Dlasek… Volní pěšci b6 a h3 byli blokování jezdcem Jb7 a králem Kf5. .. A soupeř měl výhodu spojených pěšců f4,e3, pro změnu blokování jezdcem Jf3 a bral i políčko pro soupeřova krále h4. Stalo se Kd5 Ja5. , Je4+, Kg5, Ke5, Jb7, h4+ Kxh4 Kxf4 s dalším padlým pěšcel černého ale soupeřův král se včas vrací do obrany .
  Pak krásně vyhrál Martin Hrančík obětoval pěšce ake soupeř přehlédl další hrozby,. Podcenil vpád černé věže na 2 řadu (tahem Vb8) s tím že už dáma byla na Da1..
  V tu chvíli totiž stal bílého král a dáma na g2 resp. f2. Čili Martin pak stvořil matovou síť, kterou bílý neustál… Krásná oběť věže na g2 kde jedinou figurkou mohl dobírat byla dáma z f3.. A mat Df4# . Soupeř měl totiž Kg3 a pěcse h3 poslední ústupové pole blokovaka právě bílého dáma g2… Jak jsem četl v jedné knížce, ekonomický mat..
  Míra krásně svými neortodoxními šachy a soupeřův plán hrát bez rošády se našemu veteránovi náramně hodilo.. Míra hrál jak Carlsen, vše kryto a pojďme útočit na soupeřovi slabiny.. Míra tam tedz taky nějaké měl ake soupeř k nim nenašel cestu… S figurkou a pěcsem více už jsem při odjezdu nepochyboval, že by náš Mistr nevyhrál… To už jsme ale u poslední partie…
  A teď co říct k Matějovi… Je mi ho strašně líto… Hrál krásnou poziční partií, kde o dost zkušenějšího hráče donutil k hlubokémy přemýšlení. Dokonce měl Matěj lepší pozici (volný pěšec a aktivní figury) i čas… Ale soupeř našel protihru, Matěj se vrátil do obrany a s oslabeným králem zkolaboval..
  Je to strašná škoda ne vůči týmu ale Matěj si remízu fakt zasloužil.. Chybí ještě zabijácký instinkt..

  Hráči kola : Hrančík a Holata, bojovník kola :Žáček a Matěj….ostuda kola Já a Zdeňek… Takhle dát soupeřům rychle vedení 2:0 po banálních chybách… V podstatě hrál zbytek mančaftu s handicapem 2:0 v 6 lidech Čili zaslouží pochvalu i Jan Dlasek a samozřejmě krásně pozičně vyhraný Roman(po hrubé poziční chybě soupeře)

  Takže pohádka neskončila ani špatně ani dobře.. Typicky život… 🍀🍀😉

  1. Ještě si dovolim Zdeněk si vykopal hrob v 6.tahu já ve 13…prostě ostuda…
   K pobavení pan Pavliš st si byl v Jihlavě něco koupit/zařídit.. A když se vracel do hracího sálu tak potkal Zdeňka.. Pozdravili se a pan Pavliš si říká tak má asi žízeň nebo má hlad si jde něco koupit.. Jak byl pan Pavliš překvapen když zjistil, že už Zdeněk stihl prohrát 😆😆

  2. > Linhart:
   > Takže pohádka neskončila ani špatně ani dobře.

   Při odchodu jsem si říkal, že (namísto pohádky) se jedná spíše o horor:
   – Hrančík zrovna ztrácel pěšce (a já jsem fakt netušil, že je to finta).
   – Dlasek lámal přes koleno remízovou pozici (to při přepnutí tětivy mohl i prohrát).
   – Holata měl sice pěšce navíc, ale pozice byla velice ostrá a Kučera jde výkonnostně dost nahoru – takže jsem favorizoval soupeře.
   – Pavlišovu partii jsem naposledy viděl v momentu, kde bílý koník Jb6 byl mimo hru. A taky pěšáci bílého dámského křídla se mi zdáli takoví slabší. Pozičně to bylo těžké přetěžké, a Pavlišův soupeř měl elo 2000+.

   Takže vyhlídky nic moc. Že konec bude horor, jsem usuzoval i z toho, že už začátek byl horor … prostě jsem čekal, že si večer na internetu přečtu info o vysoké prohře.

   > Linhart:
   > Romane… Pošli jsem ještě jednou prosím návod na vkládání diagramů.

   Mohl jsis to vygooglit … “Jiskra jak vkládat diagramy” … a hned první link (nabízený Googlem) je ten správný:
   https://sachy-hb.cz/kterak-vkladat-diagramy/

   1. Pesimisto. Finta u Martina nebyla, soupeř si do toho nalezl sám… U Mirek i když není takticky hráč tak to zahrál prostě skvěle… Jsem pravdu čuměl.. Dlasek si ty zadní vrátka krásně pohlidal… Opravdu škoda toho Matěje…
    Ale 2 body ztráta jdou za mnou a Zdeňkem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..