8. turnaj O pohár ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Turnaj se hrál v takřka “komorní” atmosféře deseti borců z čehož bylo devět domácích. Nicméně boje byly urputné a výsledky zajímavé. Dosavadní suverén Roman Vincze ztratil dvě půlky, přičemž zejména s Mirkem Holatou byl blízko prohry. Mirek se zlepšuje a je to znát nejen na výsledcích, ale hlavně na kvalitě hry. Zřejmě to bude pravidelným tréninkem v nejmenované hospůdce.

Další turnaj je 2. února a hraje se tempem 2×12 minut s přídavkem 3 sec na tah (Bronštejn). Všechny šachisty srdečně zveme. Hraje každý příchozí, bez ohledu na klubovou příslušnost, registraci či výkonnost. 

Podrobné výsledky:   http://chess-results.com/tnr304925.aspx?lan=5

O pohár ŠK (19-1-18) – 8_Průběžné_konečné_pořadí

 

O pohár Šachového klubu TJ Jiskra HB celkově 2017-18

 

 

One comment

  1. Když nepřišel ani Karásek, ani Hodač, ani Jun, ani Netušil, …, tak jsem měl mít 7/7. Za předvedený výkon se stydím. V partii Holata – Vincze jsem v pozici Kg2,Dd3,Vb7,Sc2,Sd2,c3,f2 (7): Kg8,Df6,Va8,Vf8,a4,b5,d5,f7,g7,h6 (10) zahrál zjednodušující 1. – Dg6+. Po 2. Dxg6 fxg6 3.Sxg6 a3 to má černý vyhrané. Bílý zkusil 4. c4!? a místo abych vše vykryl tahem 4. – d4, tak přišlo (měl jsem cca 5 sekund) 4. – a2?? 5.Sc3! a1D 6.Vxg7+ Kh8 7.Vh7++ Kg8 a bílý místo aby dal mat 8.Vh8#, tak dal věčný šach po 7. řadě a na nabídku remízy reagoval kladně (a jen tak mimochodem jsme vzápětí zjistili, že oba praporky jsou dole). Kombinačně (4. – a2??) jsem na tom fakt zle. No a proti Brodinovi (druhá remíza) jsem v zahájení zvolil hodně pochybnou variantu (ale získal jsem pěšce 😉 ), takže celou partii to byla úporná obrana. Po dvou remízách už jsem to ve své moci neměl. Ale vše se v dobré obrátilo. Brodina se nechal vypepřit Holatou (!) a vzápětí se Holata nechal vypepřit Havlem (!!), takže jsem zase vyhrál. Ale bylo to s odřenou pr.delí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..