České elo pro program VinczeSwiss

Nejsou teď žádné turnaje ani soutěže družstev, prostě nic (dnes 20.3.2020 ani nebude 13. turnaj “O pohár” – sportovní hala v Ledečské ul. je uzavřená). Docela nuda, co?

Tak aspoň něco nového o programu VinczeSwiss.

Už od verze 1.00 program VinczeSwiss podporuje import FIDE elo listiny. Ale co národní elo listina?

Zatímco FIDE elo listina je (jednotná) pro celý svět, tak zpracovatelé národního elo – to je každý pes jiná ves. Každý stát/šachový svaz si to dělá jinak, takže např. české národní elo (LOK) je publikovano v jiných formátech než německé národní elo (DWZ), atd. Opravdu nemohu (v programu VinczeSwiss) podporovat X verzí importu národního elo (to by pak vznikl obří Bumbrlíček jako je oficiální Swiss Manager – a to nechci).

Pokusil jsem se kontaktovat Martina Šmajzra (to je zpracovatel české národní elo listiny LOK) s návrhem, aby českou LOK zveřejňoval také ve formátu vhodném pro program VinczeSwiss. Bylo mi sděleno, že můj jednoduchý program je v podstatě na nic a že jej (zveřejňováním české LOK v kompatibilním formátu) podporovat nebude.

Tak teda sám. Z https://elo.miramal.com/ jsem stáhnul Rapid LOK k 1. 3. 2020 pro SwissManager s diakritikouLOK k 5. 1. 2020 pro SwissManager s diakritikou a během chvilky jsem provedl sloučení obou elo listin a jejich převedení do VinczeSwiss kompatibilního formátu:

    !!! česká rapid LOK + LOK pro program VinczeSwiss !!!

Návod na použití:
1. Soubor ZIP stáhněte a rozbalte.
2. Vzniklý elo.txt soubor nakopírujte k programu VinczeSwiss (do podadresáře ELO).
3. V souboru VinSwiss.ini nastavte EloSearchRemoveDiacritics=False.

Poslední (třetí) bod je kvůli tomu, že zatímco (celosvětová) FIDE elo listina je bez diakritiky (tj. bez háčků a čárek), tak (výše uvedená) česká elo listina je s diakritikou.

Tak. Rozhodně neplánuji vydávat českou LOK + rapid LOK (ve VinczeSwiss kompatibilním formátu) pokaždé, když dojde k její (oficiální) aktualizaci. Jen jsem tady předvedl, že i import české LOK (do programu VinczeSwiss) je možný.

4 comments

 1. Informací o programu VinczeSwiss, bylo Romanem pro možné zájemce podáno dost, Ti z Vás, kdo se chce jimi zabývat POUŽÍVAT – kontaktujte mě, přepošlu Romanovi Vinczemu, který Vám dá další informace k používání pro Vaše turnaje! Problémem, jak uvedl Roman, že PROGRAM nebude podporován…….Pokud by Roman měl zájem více se s programem ukázat, DOPORUČUJI weové stránky NOVOBORSKY.cz.
  —————————————————————————
  Vzhledem k aktivitě Romana Vinczeho, bych velmi rád přivítal a věřím, že i celá řada našich členů, ale i nečlenů ŠK Jiskra HB, ostatních, kdyby na tomto webu ŠK vymyslel soutěž, např. zadáním úloh – diagramů k řešení, ať 1x za týden, nebo 2x v týdnu ( 3 – 10 diagramů), nejlepší bychom vyhodnotili cenou, atd. Mládež má nyní dostatek času, tak ji tím dáme možnost trénovat………

  1. > Ti z Vás … kontaktujte mě, přepošlu Romanovi Vinczemu

   Proč takhle složitě přes (třetího) prostředníka? Od toho jsou přece tyto šachové stránky, aby si zájemci mohli všechny informace (o programu VinczeSwiss) přečíst (bez prostředníka) přímo (zde).

   A pokud články o programu VinczeSwiss nechcete číst, tak je prostě přeskočte. Nebo snad na zpravodajských webech (jako např. iDNES) čtete ÚPLNĚ VŠECHNO?

   > kdyby měl zájem více se s programem ukázat,
   > DOPORUČUJI webové stránky NOVOBORSKY.cz

   Určitě bych se nezlobil, kdyby na novoborském šachovém serveru napsali o mém losovacím programu. Ale proč by propagovali cizí (tedy můj) program, že?

   > zadáním úloh – diagramů k řešení

   Nějaké TŘI testy denně (jak je prezentováno zde) to FAKT NEVYTRHNOU. Kdo chce řešit diagramy, tak na LiChess jsou jich myriády.

   > Problémem … že PROGRAM (VinczeSwiss) nebude podporován

   ???

   Kým by program měl být podporován?

   Mnou? Mnou program VinczeSwiss podporován je a bude.

   FIDE? Na import FIDE elo listiny fakt nic (od FIDE bafuňářů) nepotřebuji. Import FIDE listiny už v programu VinczeSwiss funguje a (pokud FIDE nezmění zveřejňovaný formát dat) bude fungovat i nadále.

   Panem Martinem Šmajzrem? Když nechce, tak nechce. Tak tedy česká LOK (pro program VinczeSwiss) nebude (pravidelně a oficiálně) od Martina Šmajzra, ale bude (nepravidelně a neoficiálně) ode mě.

   1. Zřejmě, jak je uvedeno, nepochopil Roman návrh, na možnou “Řešitelskou soutěž”, ve které by šlo o zapojení zájemců, jak mládeže i ostatních a vyhodnotit, odměnit určitý počet úspěšných…Nejde vůbec o to, X počtem testů “VYTRHNOUT…?!”
    VP

  2. > Problémem … že PROGRAM (VinczeSwiss) nebude podporován

   Mahátma Gándhí řekl:

   First they ignored me,
   then they laughed to me,
   then they fighted against me,
   and then I won.

   (a Angláni se pakovali z Indie pryč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..