2 comments

 1. V Hlinsku pořadatelé nekamarádí s počítačem. Takže žádný švýcar …

  Napřed pořadatelé podle svého uvážení rozhodí hráče do základních skupin (letos bylo 54 hráčů rozděleno do čtyř základních skupin). Přičemž je dopředu známo, kolik hráčů postupuje do jakého finále (letos: první čtyři do finále A, další 4 do finále B). V základní i finálové skupině se pak hraje každý s každým.

  S těmi základními skupinami je to samozřejmě nespravedlivé: je fakt pech být nalosován do těžké (základní) skupiny.

  V základní skupině jsem uhrál jen 11/13 (jedna prohra a dvě remízy) a byl až třetí (opakuji: letos do finále A postupovali čtyři) … kdybych prohrál o jednu partii víc, tak jsem taky mohl hrát jen finálové béčko.

  No ale postoupil jsem do A-finále.

  Ve finálové skupině jsem uhrál 11/15 (tři prohry a dvě remízy) a v turnaji jsem skončil druhý. Rozhodně jsem měl na víc:
  Holý – měl jsem čistou věž navíc, podcenil jsem ale volňase –> jen remíza (vyhozený půlbod)
  Kokeš – měl jsem čistou věž navíc, podcenil jsem zoufalý jakomatový útok –> a fakt jsem dostal mat (vyhozený celý bod)
  Houška – pozičně vyhrané (mám V+J proti V+S), soupeřův střelec zoufale špatný … a pak jsem nastavil zadáčo koníka (vyhozený celý bod)
  Ptáček – mám koníka navíc … pak o něj přicházím … a pak dokonce prohrávám věžovku s pouhým pěšcem méně (vyhozený celý bod)

  Mohl jsem mít o 3,5 bodu víc. Konečné pořadí:
  1. Kokeš 12/15
  2. Vincze 11/15 (10 výher)
  3. Ptáček 11/15 (jen 8 výher)
  … (54 účastníků)

  Měl jsem na to, abych turnaj vyhrál.

  Bééé, bééé. Asi bych potřeboval utěšit.

  Disclaimer: Přiznávám, že byly i dvě partie, kdy jsem měl větší bodový zisk, než bych si zasloužil.

  Proti Indrové: Koncovka K+V+3p:K+V+3p, nečekaným postupem pěšce jsem napadl věž … a jelikož soupeřka takový blbý tah pěšcem nečekala, tak šáhla na pěšce … povídám: “šáhla” … ona to hned vzdala a nakvašeně a dost hnusným tónem povídá: “tak Vám gratuluji” … a já: “Díky”.

  Proti Baudyšovi koncovka K+D+3p:K+D+2p, uplatňuji pěšáka navíc, ale na pozici je to jasná remíza … oba máme cca 10 sekund (hrálo se 3min+2sec/tah) … Baudyš udělal nemožňák … zastavuji hodiny, požaduji jednu minutu … Baudyš, že se nic nepřidává – že to řekl rozhodčí hned na začátku … já: “Jo, už jsem se rozpomněl. Rozhodčí fakt na začátku říkal, že v tomhle podle FIDE hrát nebudeme” … (rozhodčí byl líný nastavovat hodiny) … pokračujeme (zuřivým překlapáváním hodin) ve hře a vůbec jsme si nevšimli, že hodiny zůstaly zastavené … po cca dalších 30 tazích si Baudyš všiml, že hodiny stojí … pouštíme hodiny … dámovka se transformovala do pěšcovky K+p:K … Baudyš neumí učení o kritických polích … vítězím … soupeř byl tak napružený, že jsem intuitivně cítil, že mi hrozí jedna “Kozlíčkovka” … rychle jsem se dekoval od šachovnice pryč.

  Tož až takto to bylo “veselé”.

  Pobavilo?

 2. Závidím HB takového hráče…
  Občas si vymýšlí, ale jinak dobrý článek (na něj):-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..