2 comments

 1. Když jsem v 8:05 přišel do hrací místnosti, pořadatelé začali sborově volat: “Hle, je tu první účastník. První!”. A jeden z pořadatelů (jako vtip) dodal, že teď mám turnaj fakt dobře rozjetý.

  I partii 4. kola jsem měl fakt dobře rozjetou:  Všechny síly bílého míří proti d5 … d5 padá a je to vyhrané. Jenomže takticky vynalézavý Vítek Veselý vzápětí (po několikerém vzetí na d5) ze zoufalství obětoval Sxe3 … a já jsem až tak špatný taktik, že jsem to s figurou navíc dokonce málem prohrál.

  Po vydřené remíze jsem měl stále před očima tu vyhranou pozici z diagramu … takhle to zahodit … to je nespravedlivé, to je nespravedlivé!

  …………………..

  Pro konečný úspěch bylo důležité, že jsem v 5. kole dokázal odremizovat Davida Brychtu. Proti tomuto soupeři se mi obvykle nedaří.

  Pro konečný úspěch bylo důležité, že jsem v 6. a 7. kole nepotkal FM Karáska. Proti tomuto soupeři se mi obvykle také nedaří.

  Přestože mi to nenalosovalo FM Karáska … i tak jsem do (posledního) 7. kola nastupoval psychicky otřesený z losu … nalosovalo mi to totiž Petra Walka. Proti tomuto soupeři se mi obvykle také nedaří (ve vážných mám proti Walkovi skóre 0-4).

  No ale nemůžu s Walkem pořád prohrávat. I mizerný taktik jako já může takticky vyšidit dámu (za věž a jezdce) a …  … Walek v beznadějné pozici překročil čas.

  Pro konečný úspěch bylo důležité, že (v tomtéž 7. kole) Vítek Veselý odremizoval FM Karáska. Vítku, děkuji!

  Pro konečný úspěch bylo důležité, že (v tomtéž 7. kole) Šimon Lang sundal Davida Brychtu. Šimone, děkuji!

  A tak se (úvodní) vtip pořadatele stal skutečností. Švýcar na 7 kol byl na náhodu … a tak jsem náhodně turnaj vyhrál.

  Takto je to spravedlivé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..