KS: SŠK Cejle – Jiskra HB B 2-6

I v posledním utkání soutěže jsme zvítězili – takže 1.místo v KS (9 vítězství, 0 remíz, 0 porážek).

Dnešní utkání:
Karban – Vincze 0-1
Cháb – Linhart remis
Cvach – Dlasek 0-1
Vondra – Hrančík remis
Sobotka – Paulík 0-1
Španěl – Nimmertondl 0-1
Nepraš – Havel 1-0
Lízal – Havelka 0-1

2 comments

 1. Blahopřeji “B” týmu, devět utkání, devět výher! Dnešní utkání v Cejli, ač jsme přijeli získat 3 body, nebylo přes výsledek jednoznačné. Velmi ostrá pozice na 1. šachovnici, Roman prokázal své kvality a zvítězil, určitě se k partii podrobněji vyjádří. Na všech šachovnicích se urputně bojovalo, zasloužené vítězství!

 2. Utkání začalo slibně a hned na několika šachovnicích jsme měli pěšáka navíc. Ale nepředbíhejme.

  Linhartovi (hrál bílými) neustále padal král (Linhart si několikrát Kg1 sám shodil). Považoval jsem to za špatné znamení (ten bílý král prostě chtěl kapitulovat). Proto když Linhart dostal nabídku remízy a přišel se zeptat, doporučil jsem mu (i s ohledem na pluspěšáky na několika jiných šachovnicích) remízu přijmout: 0,5-0,5.

  Havelka velice brzo získal pěšce a pak dokonce druhého pěšce. Remízovým nebezpečím ale byli nestejnopolní střelci. Za přítomnosti dalších figur (věží) ale Havelka komplikace nepřipustil a vyhrál: 1,5-0,5.

  Nimmertondl také velice brzo získal pěšce. Pěšce navíc transformoval v koníka navíc a zavěsil: 2,5-0,5.

  Dlasek získal kvalitu. V pozici (Kg1,Jc5,Sc4, a3,b4,c3,g2,g3,h3: Kh8,Vc8,Je7, a6,b7,e5,f6,g7,h6) …


  … mohl získat další figuru 1. – b6! 2.Sxa6 Va8!, ale tuto šanci nevyužil. Nyní bych tady měl jednu úlohu pro (milé) děti. Najděte (černý na tahu) rychlé ukončení bílého v pozici (Ke1,Se2,b5: Kc3,Vg2,e3).


  Řešení je 1. – Vg1+ 2.Sf1 Vxf1+ 3.Kxf1 Kd2 4.b6 e2+ 5.Kg2 e1D 6.b7 Db1 0-1 a Dlasek tuto šanci využil (bílý se vzdal už po 3. – Kd2). Takže 3,5-0,5.

  Paulík (černými) velice brzo získal pěšce a pozici mílovými kroky zlepšoval natolik, že o výsledku (brzo) nebylo pochyb. Soupeř dále tahal i za ručníkové situace, ale nebylo mu to nic platné: 4,5-0,5.

  Hrančík hrál dvojsečnou pozici proti soupeřovým agresívním visícím pěšcům. Nakonec Hrančík vše ubránil a zaknihoval remízu (ačkoliv ještě dva tahy předtím mohl zinkasovat figuru a dokonce by vyhrál). Takže 5-1.

  Taktéž Havel hrál dvojsečnou pozici. Ovšem tady se nezadařilo a Havel prohrál: 5-2.

  A zase jsem dohrával poslední. Ještě že utkání už bylo rozhodnuto. Půl partie jsem byl KO, soupeř ale předváděl zahazování jednoho mečbolu za druhým: http://www.chesstalker.com/wioYg4xyqHMf. A když soupeř zahodil i poslední mečbol, tak jsem vyhrál: 6-2.

  Jiskra Havlíčkův Brod B vyhrála všech devět utkání v Krajské soutěži Vysočiny družstev 2018/2019.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..