Opakovaný krajský přebor Vysočiny v online rapid šachu

V prvním (20.4.2020) KP Vysočiny v online rapid šachu dva hráči švindlovali (hráli s pomocí počítače) a byli diskvalifikováni. Protože ale skončili na druhém a třetím místě, znehodnotilo to celý (tehdejší) turnaj. Proto se KP v online rapidu hrálo znovu (29.4.2020).

Zúčastnilo se 27 hráčů. A tentokrát jsem vyhrál:
1. Vincze Roman (RomanVincze) 7/7
2. Fišar Josef ml. (Joekoski) 5/7
3. Večeřa Pavel (VeceraP1973) 5/7

Pořadatel opět nevyřešil nasazování podle elo z reality (nalosovaní dvojic prvních kol bylo tedy divné – podle rapidových elo z chess.com). V krátkém turnaji (na 7. kol) toto dost vadí. Né že bych si stěžoval. Nenasazování podle reálných elo mi umožnilo vyhnout se obávaným soupeřům. Klidně jmenovitě: tučňákovi (FM Josef Kratochvíl), karimasterovi (FM Lukáš Karásek) a ghostdogovi (David Brychta (na předchozích online turnajích mě dvakrát vypepřil)). Takže jsem švýcarským systémem proplul bez nehody – losovalo mi to přijatelné soupeře. A měl jsem i kliku: v předposledním kole se soupeř (Joekoski) dostal do časovky. Přestože já jsem měl času mraky, začal jsem taky blicat, a vyrovnanou pozici jsem dovedl na pokraj prohry. Soupeř si (ale asi) začal uvědomovat, že najednou je na tom pozičně nějak moc dobře, začal o tom více přemýšet … a spadl na čas (ani +3sec/tah mu nepomohlo).

Sice jsem turnaj vyhrál, ale stejně mám z toho divný pocit. Jsou výsledky turnaje definitivní? Jestli zase někdo švindloval, bude turnaj opět anulován. A KP se bude hrát znovu a znovu a znovu a znovu a znovu … (až do aleluja).

One comment

  1. Je to normální že se losuje dle ela serveru. MČR v online blesku se taky losovalo dle ela serveru. To taky byly jiná čísla.
    Obávané soupeře jste nedostal, protože neměli body nebo nehráli.
    Věřím, že tentokrát už nikdo zásady fair play neporušil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..