Přebor ZŠ Lučice v šachu

Dnes ve čtvrtek 16. listopadu 2017 se uskutečnil šachový turnaj za účasti šesti (1 dívka a pět chlapců) statečných místních šachových nadějí. Při jeho zahájení bylo předáno reprezentační tričko šachového oddílu Adélce Vrzákové, za její úspěšnou reprezentaci TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Po té popřála paní ředitelka školy dětem mnoho zdaru, poučení a hlavně radosti při královské hře a po rozlosování startovních čísel bylo zahájeno první z celkových pěti kol. Časový limit byl 2 × 15 minut. O vítězi turnaje se rozhodovalo až v posledním kole mezi Adélkou Vrzákové a Vítkem Váchou, kteří měli oba čtyři body. Vítek mohl utkání již v zahájení rozhodnout, ale nabízenou šanci nevyužil a tak díky své trpělivosti, klidu a větší zkušenosti získala pátý bod a celkové vítězství Adélka, Vítek tak skončil druhý a třetím místě skončil se třemi body nadějný Péťa Včela. Při slavnostním vyhlášení byli prvním třem předány diplomy a všichni zúčastnění odměněni věcnými cenami, věnovaných školou i šachový šachovým oddílem.