Regionální soutěž – západ 3.kolo

Třetím kolem pokračovala dnes Regionální soutěž družstev. Naše dva týmy “C” a “D” jsou zařazeny ve skupině – západ, družstva jsou v utkání zastoupena pěti hráči. Oba týmy jsou převážně sestaveny z mladých šachových nadějí, což je i jeden z prioritních cílů ŠK Jiskra, dát těmto maximální příležitost v soutěžích hrát, získávat zkušenosti, pro šachovou hru důležité.

Jiskra “C” – přivítala vedoucí tým soutěže, ŠK Světlá n/Sázavou, přes prohru 4:1, se hrály zajímavé, bojovné partie, rozhodla zkušenost. Na 4. šachovnici měla velmi blízko k výhře Hanička Bártová, která svého staršího a zkušenějšího soupeře v zahájení přehrála, získala rozhodující materiálovou i poziční převahu, ale v koncovce se u ní projevila teoretická neznalos a prohrála. Výborně rozehrál partii na 5. šachovnici Jakub Kubát, svého soupeře Jana Muzikáře staršího přehrál, už scházel jediný tah, kdy braním věže by soupeř zaznamenal ztrátu dámy, což Jakub neviděl, došlo k výměnám a v dámské koncovce se pozice a šance vyrovnaly. Po výměně dam, zahrál soupeř pěšce tak, že Jakubovi vytvořil volného pěšce, z čehož vznikla vyhrané pozice pro Jakuba, stačilo vytempovat krále, získat druhého soupeřova pěšce a postavit dámu… Jakub v pozici nabídl remizu, kterou soupeř přijal. Haničku i Jakuba za hru v partiích chválím, po získání potřebných zkušeností ve střední hře a koncovkách budou vyhrávat…….Matěj Pavliš sehrál zahájení pasivně, dostal se s černými figurami pod tlak bílého, ztratil střelce, ale bojoval, přesto to nestačilo, neubránil se. Zaslouží též pochvalu, stejně jako na první šachovnici remizující Vláďa Havelka. Annička Satrapová měla za soupeře mladšího z Muzikářů a v partii se projevila větší hráčská zkušenost Honzíka. Konečný výsledek : 4:1 není důležitý.

Jiskra “D” pod kapitánským vedením Igora Domkáře, zajížděla do Jihlavy, kde se střetla sdružstvem ZŠ Ot.Březiny a zvítězila 5:0.

 

One comment

  1. Za mě nebyla má partie moc dobrá. V zahájení jsem dostal brzy do hry dámu a protože mi bílý napadal dámu nezbylo mi už nic jiného než obětovat figuru (jezdce) za dva pěšce které jsem v koncovce nechal jentak volně být a ignoroval jsem i jejich napadání. Ohledně Kubi, tak jsem jako pan Paulík viděl, že Kuba mohl získat věž navíc. Nevadí. Hana hrála velmi dobře, jako Kuba. Vyhranou partii jsem celou neviděl, ale když jsem viděl věž se třemi pěšci proti střelci se čtyřmi pěšci čekal jsem bod. Po chvíli jsem se však vrátil od partie své a vidím dáma proti samotnému králi a sklamaně jsem odešel. Pan Havelka hrál velmi dobře, jak jsem sledoval. Zasloužil si půl bod. Příště se bude dařit víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..