RSZ: HB-D 3:2 Světlá D

(zapsal Petr Štůla)

Sešli jsme se před devátou v pohodě, sice hosté byli kompletní dřív než my, ale to nevadí. V devět jsem zahájil utkání a byl jsem zároveň rozhodčí.

Jako první, asi po 45 minutách dohrál Kuba, který celkem v pohodě porazil Honzu Muzikáře.

Jako druhý jsem dohrál já, když se Mareš vzdal, jelikož viděl o tah dál než já, a viděl, že ztrácí figuru nebo kvalitu. Takže 2-0.

Dále se dohrálo na páté desce, kde pan Melichar rozehrál svou partii zajímavě, získal pěšce a měl partii v pohodě vyhranou… Jenže pika vrátil, přehlédl taktiku, ještě pika ztratil a soupeř by stavěl dámu, takže 2:1.

Potom se dohrálo na čtvrté desce, kde to bylo od začátku tak nějak nahoru dolů… Jenže pak, když Jaruška stala o něco líp, přehlédla vidli od střelce a ztratila dámu. 2:2.

Takže rozhodovala partie Pokorný — Muzikář st. Tam si pan Pokorný ještě ve střední hře mohl získat figuru… Jednotahově si pěšcem nevzal koně… Pak ale figuru někde získal, pak jsem viděl až koncovku u nich, kde Pokorný mohl prvně získat dvoutahově věž, ale tu si nevzal. Pak tam měl trojtahový mat, který taky neviděl… A pak, aby toho nebylo málo, uhnul dámou tak, že ji za střelce ztrácel díky vazbě. Pak mu soupeř nabídl remízu, nechtěl to protahovat. Pokorný se mě ani nezeptal a v prohrané pozici remízu ODMÍTL! To mě docela naštvalo. Pak ale soupeř udělal chybu, sebral si pěšce, Pokorný dal odtažný šach střelcem se ziskem dámy a nakonec vyhrál… Takže to skončilo 3:2 naštěstí.

ŠK Jiskra  Havlíčkův Brod D 3 – 2 ŠK Světlá nad Sázavou D
Štůla Petr 1484 1 : 0 Mareš Vlastimil 1651
Satrapa Jakub 1515 1 : 0 Muzikář Jan ml. 1221
Pokorný Jiří 1448 1 : 0 Muzikář Jan 1179
Krečmerová Jaroslava 1270 0 : 1 Brož Petr 1492
Melichar Jaroslav 1321 0 : 1 Čipl Jan 1127

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..