Tři velikonoční beránky z Náměště n/Oslavou

Seriál LVM – KP v rapid šachu pokračoval dnes 8.turnajem, tradičním “O velikonočního beránka 2019” , jehož organizátorem byl DDaM Náměšť n/Oslavou. Na turnaji se presentovalo celkem 121 dětí. Uskutečnily se dva turnaje, M – mladší : H,D do 8 let, H,D do 10 let účast – 51 chlapců a děvčat, S – starší : H,D 12,14,16 let – účast – 70 chlapců a děvčat, výprava našeho ŠK Jiskra – 14 chlapců, 2 děvčata. Od hotelu Slunce jsme odjížděli v 7,00 hodin, neboť před námi byla cesta dlouhá více jak 80 km. Do sálu místní sokolovny jsme přijeli včas, turnaj byl zahájen přesně podle propozic, v příjemném prostředí. Tempo hry pro oba turnaje 20 minut + 5 sec/tah pro každého hráče na partii, 7. kol. Všechny naše mladé hráče musím pochválit za bojovnost, u některých, zejména mladší kategorie příliš rychlé provádění tahů, bez zamyšlení, což v několika partiích vedlo ke zbytečným chybám a ztrátě partií. Největším “bleskovým hráčem” se opět ukázal Kvído Wasserbauer, který po pátém kole měl 5 bodů, soupeřům “vnutil” rychou hru, ale v závěrečných dvouch partiích na ní doplatil, když zejména v posledním kole, v jasně vyhranné pozici, špatnými, bleskovými tahy partii zbytečně prohrál a musel se spokojit s třetím místem v kategorii do 10 let, beránka si však odvezl. Velmi mě překvapil a potěšil osmiletý Jakub Jednota, pro kterého to byl dnes první velký turnaj, šachy hraje krátkou dobu a třetí místo v kategorii do 8 let je skvělý úspěch. Třetího “beránka” vybojovala Anička Satrapová v kategorii děvčat do 14 let. Nejlepšího umístění v kategorii starších chlapců vybojoval Matěj Pavliš se 4,5 body, skončil horším pomocným hodnocením na 4 místě, když dokázal remizovat  s Tomášem Vokounem. Při větším počtu účastníků a malém počtu kol, dochází k velké bodové vyrovnanosti a o pořadí hráčů rozhoduje pomocné hodnocení při stejném počtu získaných bodů.

Podrobné výsledky turnajů a našich mladých šachových nadějí, naleznete na:

Poděkování patří všem rodičům, kteří umožnili dětem zúčastnit se turnaje a všem Těm, kteří zabezpečili přepravu dětí, podporu a dozor v průběhu turnaje.

Seriál LVM – KP pokračuje 9. turnajem 27.4. 2019, který pořádá náš ŠK Jiskra v hotelu Slunce, Propozice, partneři turnaje a další informace jsou a budou průběžně doplňovány na webových stránkách http://www.sachy-hb.cz/vc2019