Úspěch Matěje Pavliše v Nymburku

V Nymburku se v sobotu 7.srpna 2021 uskutečnil 7. ročník šachového turnaje v rapid šachu,

“O pohár starosty města Nymburk”. 

Hrálo se tempem 2 x 15 minut + 3 sec/tah, devět kol.

Mezi 135 účastníky naše šachová naděje, třináctiletý Matěj Pavliš, z Vysočiny se zúčastnili čtyři šachisté Gambitu Jihlava.

Matěj nasazený v turnaji na 93.místě, si vedl skvěle, po odehraných sedmi kolech byl na 19. místě s 5 body. V posledních dvouch kolech mu los určil za soupeře hráče s ELO rapid přes 2000, což oproti jeho ELO 1466 byl přece jen rozdíl S vybojovaným 5 body, obsadil Matěj v turnaji celkové 46. místo a byl vyhodnocen v kategorii do 15 let na 2. místě, v kategorii ELO do 1700 – třetí místo! Matějovi k úspěchu blahopřejeme, skvělá reprezentace našeho ŠK Jiskra!

Jak hodnotí sám Matěj účast v turnaji?

„Zatím můj nejtěžší turnaj! Celý den byl velmi náročný, jak z pohledu obtížnosti soupeřů, tak hracího tempa, jenž nepatří mezi mé nejoblíbenější. Po úvodní prohře na čas přišla relativně lehčí partie, kde jsem dokázal využít soupeřovy chyby ve střední hře. Následující čtyři kola se nesla v podobném duchu: Soupeři a soupeřky s podstatně vyšším ELO se do mě pustili, ale možná i díky mírnému podcenění( 13 let + Elo o 400-500 nižší) útoky postupně zastavily, ve střední hře došlo k vyrovnání hry a ve třech partiích i k otočení výhody na moji stranu. Vždy to byl však boj, výjimkou byla partie s A. Vítovou, která byla potrestána za hrubou chybu, po níž přišla o dámu. Výsledkem byly 2 remízy a 2 výhry. V 7. partii jsem stál na prohru a soupeř byl objektivně lepší, avšak padl na čas. Do posledních dvou kol jsem šel s 5 body ze 7.partií z 19. pozice, což věštilo těžké soupeře. Lekce od R. Šudřicha(ELO 2025) a postupně ztracená bitva s R. Jermanem(ELO 2028) znamenaly propad na konečné 46. místo. Turnaj se mi i přes to myslím povedl, zejména s výkonem 1871 jsem spokojen . Toť vše 😀

Podrobné výsledky turnaje naleznete na :http://chess-results.com/tnr566847.aspx?lan=5&art=1&rd=9

http://chess-results.com/tnr566847.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=93

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..