HB “C” x Jihlava “E” 2-3

Dnes jsme vyjeli do Jihlavy k důležitému utkání regionální soutěže. Kdybychom vyhráli, první místo v soutěži by již bylo jisté. V případě prohry se dalo očekávat, že do posledního kola půjdou z první pozice tři týmy a o všem rozhodne až kolo poslední. Takže motivaci a odhodlání bychom měli, ale jenom s tím se vyhrát nedá. A pohledy na soupisku naší a soupeře jasně upozorňovaly na to, že body rozhodně nedostaneme zadarmo. Vesměs všichni jsme mělo potkat soupeře silnějšího o několik set bodů elo. 

První bod získal David — řekl bych, že poměrně nečekaně, protože partie vypadala na remízu. Skoro všichni pěšci, David o jednoho víc a k tomu střelec proti jezdci. Ale kibicové míní a hráči mění, Davidovi se podařilo projít. O moc víc o tom nevím, protože ačkoliv na počet tahů to byla dnešní nejdelší partie, skončila velmi velmi rychle.

Jako další v pořadí končil Petr. Hrozil, že dá nepříjemný šach a současně napadne dámu, než k tomu došlo, tak jsem se hluboce zamyslel nad svou partií, takže jsem neviděl, jak se k tomu jeho soupeř postavil, když jsem se tam za chvíli zase kouknul, už si podávali ruce. Průběžné skóre 2–0 sice vypadalo úžasně, ale tušil jsem, že dál už to tak růžové nebude.

Jirka proti výrazně silnějšímu soupeři zpočátku tahal vyrovnaně, ale získat bod se mu nepodařilo. Vyrovnaně si vedl i Jakub na první desce, sice ve vhodnou chvíli zkusil nabídnout remízu; ale jeho soupeř dostal od svého kapitána pokyn, že musí hrát na výhru a toho se držel.

Za stavu 2–2 jsem já dohrával partii, která se mi nelíbila už od samého začátku, a ačkoliv jsem dlouho hrál vyrovnaně, tušil jsem, že tahám za ten horší konec. Nicméně v centru jsem měl převahu pěšců, takže když odstranil soupeřovy hrozby, vypadala partie ze zběžného pohledu docela vyrovnaně. Zdání jak známo klame, můj pokus o útok neprošel, a když jsem se dostal zpátky pod nepříjemný tlak, nedalo se nic dělat.

Takže ačkoliv naše jihlavské tažení začalo nadějně, skončilo přesně opačně. Alespoň nás může těšit, že jsme kůži nedali lacino a soupeř nezískal mnoho bodů do pomocného hodnocení a největší šance na výhru v soutěži stále zůstává v Havlíčkově Brodě. Jen se přestěhovala k našemu “Déčku”, se kterým se utkáme v posledním kole 22. 3.

Pořadí Regionální soutěže – Západ   po  9. kole:

Poř.     Tým                                                    Záp.     +   =   –         Body   Skore   Výher

  1.  TJ Jiskra Havlíčkův Brod D         9          7   0   2            21        32        29
  2.  TJ Jiskra Havlíčkův Brod C         9          7   0   2            21        29        28
  3.  Silko Gambit Jihlava E                9          7   0   2            21        26        21
  4.  ŠK SB Světlá nad Sázavou D        9          4   0   5            12        23½     20
  5.  TJ Jiskra Humpolec C                  8          1   0   7              3        10½       8
  6.  Silko Gambit Jihlava F                8          0   0   8              0          9          6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..