O pohár města Světlá nad Sázavou.

V sobotu 16.února 2019, jako 6. turnaj v pořadí Ligy Vysočiny mládeže se konal turnaj ve Světlé nad Sázavou. Šachový klub TJ Jiskra Havlíčkův Brod měl opět silné zastoupení. Celkem 19 hráčů a hráček. 

Ve skupině mladších zaznamenal velký úspěch Janek Satrapa když obsadil třetí místo v absolutním pořadí a také bronz v kategorii H 10 !!

Bronzovou medaili vybojovala také Adélka Celarová v kategorii D10 !

Ve skupině starších zaznamenal největší úspěch Tomáš Němec. V kategorii H 16 vybojoval zlato !

Trochu lepší výsledky se čekaly od našich nejzkušenějších v kategorii H12. Ale jak už to bývá, něco se povede víc, něco míň. V dalších turnajích budou mít možnost ukázat co v nich opravdu je.

Podrobné výsledky jsou v níže uvedených odkazech.

http://chess-results.com/tnr413545.aspx?lan=5

http://chess-results.com/tnr413546.aspx?lan=5

2 comments

  1. Velký úspěch a gratulace patří Jankovi Satrapovi, ze Světlé n/Sáz. si odvezl dva poháry. Janek je ukázkou, že kdo trénuje na ChessLerning, pravidelně se účastní turnajů, získává potřebné zkušenosti, znalosti šachové hry. Kdo měl možnost sledovat partie turnaje on-line, ale i na turnaji, opakuje se podstatná chyba”RYCHLÁ HRA”, která má za následek hrubé chyby a tím zbytečné prohry i ve vyhranných pozicích. Partie končí a na hodinách hráčům (hráči) zbývá deset i více minut?! Z toho vyplývá i nutnost, plně se soustředit na parti, ne na okolí…Věřím, že v dalších turnajích se naši mladí šachisté poučí.

    1. Abych předešlé doplnil, malá ukázka rychlé hry, nevyužití možností chyby soupeře v zahájení. V partii Zedníček – Kocman po 1.e4 e5 2. Jc3 Jc6 3.f4( zdá se útočný, agresivní tah, který je však první chybou bílého), Patrik Kocman reagoval správně 3..,exf4. Nyní udělal bílý další chybu když zahrál 4. d3? Při krátkém zamyšlení většina hráčů odpoví Dh4! A po 5.Kd2 Sc5 stojí černý dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..