RSZ HB “C” 3 — 2 Jihlava “F”

K prvnímu utkání v kalendářním roce jsme jeli do Jihlavy, kde jsme očekávali rychlý a jasný výsledek. A skutečně na většině šachovnic bylo jasno docela rychle. Tak si to vezměme popořadě, jak jsem to viděl při první obhlídce: Tomáš — figura navíc; Petr — skoro začíná matit; já — opačné rošády, +- vyrovnaně; Jakub — začíná matit; Jaruška — asi o kvalitu méně.

Potom Petr a Jakub vyhráli, 2:0. Já jsem elegantně vyřešil soupeřovy hrozby a chystal si matový útok (oba už dohraní kibicové prý za mě viděli lepší tahy, každý jiné), pak jsem si ale nechal dát vidle a moje partie šla do pryč (takže musím uznat, že kdybych hrál to, co předtím viděli kibicové, nenastalo by to, co nastalo), 2:1.

Dohrávají ještě Tomáš a Jaruška. Tomáš má věž a několik pěšců proti několika pěšcům, popořadě je všechny sebral, posledního zablokoval králem a postavil si dámu, 3:1. Jaruška při vynucené výměně věží uznala (zbyli jim už jen vzájemně zablokovaní pěšci + soupeřovi volný pěšec a jezdec), že partie už ji nebaví, že neví jak dál, a že už s tím stejně nemůže nic dělat, a vzdala. Celkem tedy 3:2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..