RSZ: HB-C x Světlá C

“Konečně!” chtělo by se zvolat, konečně tým “C” uhrál ve finálové skupině RSZ něco jiného než prohru. Protože po základní části, ze které jsme postoupili na prvním místě, se nám ve finále přestalo dařit a zaznamenali jsme dvě prohry. Takže pokud jsme nechtěli odcházet s nulou, museli jsme něco uhrát, a protože náš dnešní soupeř už jednu remizu měl, muselo to být vítězství, abychom nebyli úplně poslední.

A začátek utkání moc nadějný nebyl, krátce po začátku (mohli být tak v 15. tahu) se mě Petr Štůla ptá, jestli to může vzdát. Protože příštím tahem dostával vidle nebo ztrácel koně, nebylo co řešit, 0-1. Protože v KP hraném o stůl vedle končily partie svižným tempem jedna za druhou, velmi brzo se na chodbě vytvořil diskuzní kroužek, kam jsem také “občas” zašel na slovíčko. A při jednom z návratů do hracího sálu koukám, že na páté desce, kde měla hrát Jaruška Krečmerová, jsou sklizené figurky. Prý byl soupeř o hodně lepší, takže ta prohra je prý jen na malou depresi, 0-2.

Pak se začalo blýskat na lepší časy, Vláďa Havelka měl dlouho o střelce víc a rozvážně stupňoval tlak, až soupeř povolil a vzdal, 1-2.

Další v pořadí jsem dohrál já. A vcelku se mi dařilo, jen v jednu chvíli mě soupeř lehce namíchnul, když jsem se chystal obětovat věž a on mě nenechal. Jsem potřeboval, aby dámou někam odešel, mohl mi sebrat pěšce, dokonce měl na výběr, měl jsem dva nekryté. A když by uhnul dámou, já bych obětoval se šachem věž, a pak dámou a střelcem dal mat. A on mi místo toho vyměnil druhou, naprosto nepotřebnou věž, a pak to klíčové pole pokryl ještě koněm. A já měl co dělat, abych si pokryl ty dva visící pěchy. Ale to už jsem se rozhodl, že tam ten mat prostě bude (jen jsem se nerozhodl, jestli věží po sloupci, nebo dámou a střelcem po diagonále), a udržoval jsem útok. Ještě chvilka, a byl by tam, dámou a střelcem po diagonále; soupeř, když tu neodvratitelnou hrozbu uviděl, se vzdal. 2-2.

Dohrává se poslední partie, která rozhoduje o všem. Ostatní kibicové mi sice průběžně hlásí, že Jirka Pokorný stojí lépe, ale já tam nikdy neviděl nic, co by mi stálo za pozornost. Až výsledek, vyhrál, čímž zvrátil utkání v náš prospěch, 3-2, čímž získáváme v regionální soutěži třetí místo.

ŠK Světlá nad Sázavou C       TJ Jiskra Havlíčkův Brod C
Mareš Vlastimil (Z, K,) 1632 1 0 1508 Štůla Petr (Z)
Muzikář Jan ml. (Z) 1239 0 1 1349 Hyrš Martin (Z, K)
Muzikář Jan (Z) 1159 0 1 1282 Havelka Vladislav (Z)
Mareš Ondřej (Z) 1454 0 1 1433 Pokorný Jiří
Brož Petr 1537 1 0 1252 Krečmerová Jaroslava
    2 : 3    

 

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. TJ Jiskra Havlíčkův Brod D 2 1 0 7 9.5 8
2. Gambit Jihlava E 2 0 1 6 8.5 7
3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod C 1 0 2 3 6.5 6
4. ŠK Světlá nad Sázavou C 0 1 2 1 5.5 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..