RSZ: Jihlava “E” 3,5 – 1,5 Havl. Brod “C”

Družstvo “C” v prvním kole regionální soutěže zajíždělo do Jihlavy, kde jsme měli hrát s tamním “E”. Už při pohledu na rozlosování soutěže jsem měl lehký pocit déjà vu, protože i loni jsme na první kolo jeli do Jihlavy, do té samé hrací místnosti (což není až taková samozřejmost, protože posledních několik let museli domácí putovat a každou sezonu hráli někde jinde). Dorazili jsme s přiměřeným předstihem, takže přesně v 10 jsme zahájili hru.

Moje partie se z počátku vyvíjela dobře, dostal jsem soupeře pod tlak a zdálo se mi, že soupeř pořádně roztáčí mozkové závity. Ale neusínal jsem na vavřínech, protože jsem věděl, kde má možnost úniku. Otázka jen byla, zda nalezne správný tah. Nalezl, partie se zklidnila a já se mohl rozhlédnou po spoluhráčích.

Tomáš Pibil často remizuje a já ještě častěji na jeho partiích vůbec nic nepoznám. Takže k jeho partii jsem s těmito předpoklady přistupoval a první pohled tomu ještě odpovídal. Později už se mi to tolik nelíbilo — ne že bych viděl, že Tomáš stojí hůř, ale už jsem pociťoval, že na něj soupeř začíná tlačit a Tomáš nebude mít moc možností jak odpovídat.

Poměrně jednoznačně jsem viděl partii Marek–Pokorný. Takový shluk vzájemně zablokovaných pěšců a dvojpěšců se často nevidí, tak jsem čekal remízu; ovšem soupeři pustili uzdu své útočnosti a vše bylo jinak. Ještě jsem viděl, že kapitán domácích dostal své figury za pěšce našeho hráče, ovšem pak nevím, co se stalo, protože Jirka hlásil zisk bodu. 1:1.

Jaruška hrála vyrovnaně a časem získala kvalitu. Když jsem se zašel podívat o půl hodinky později, bylo vše úplně jinak. Na první pohled jsem se vyděsil, protože z dálky to vypadalo, že dostává mat, ale naštěstí to tak nebylo. Jen se ji zhroutila obrana a soupeř tlačil. Ovšem soupeřův král schovaný pod jedním pěšcem a široka daleko kolem volno byl ještě zajímavější; takže partie byla stále kdo z koho a Jaruška stále měla mírnou materiální převahu.

Vláďa Havelka potvrzuje přísloví o tmě pod svícnem, protože ačkoliv seděl vedle mě, moc toho nevím. Ze začátku jsem koutkem oka zahlédl dvě kvalitky k dobru, ovšem dál netuším, co se dělo. Najednou mi klape na rameno Jaruška, jestli může přijmout remízu. Věděl jsem, jak si vede, takže jsem neměl nejmenších námitek. Je cca 12 hodin, skóre zápasu je 1,5:1,5 a najednou to vše vzalo rychlý konec.

Dva tahy po Jaruščině remíze jsem zjistil, že jsem si nechal napadnout dámu věží a nemám kam uhnout. Zahrál jsem si ještě pár tahů, ale když i Vláďa podával soupeři ruku a moje pozice se definitivně zhroutila, nemělo cenu dál zdržovat. Takže kolem čtvrt na jednu končíme za stavu 3,5:1,5.

Nezbývá než pogratulovat našemu mnohem úspěšnějšímu “D” týmu a těšit se na vzájemné utkání hned příští kolo.

Gambit Jihlava E 3½ – 1½ TJ Jiskra  Havlíčkův Brod C
Krč Michal 1554 1 : 0 Pibil Tomáš 1581
Petrovič Michal 1304 1 : 0 Hyrš Martin 1349
Okáč Jaroslav 1508 1 : 0 Havelka Vladislav 1282
Marek Aleš 1362 0 : 1 Pokorný Jiří 1433
Vedral Miloslav 1569 ½ : ½ Krečmerová Jaroslava 1252

 

TJ Jiskra  Havlíčkův Brod D 5 – 0 Gambit Jihlava F
Dlasek Ján 1634 1 : 0 Váhala Marek 1100
Havel Jiří 1325 1 : 0 Kučera David 1069
Domkář Igor 1000 1 : 0 Balusek Tobiáš 1000
Němec Tomáš 1119 1 : 0 Vovsík Matěj 1000
Koumar Tomáš 1100 1 : 0 Klaus Matyáš 1000

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..