O klubu

Logo ŠK HB Šachový klub Havlíčkův Brod je součástí TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Klubovna – hrací místnost – se nachází ve sportovní hale TJ Jiskra, vlevo za vrátnicí.

Adresa:
Ledečská 3028
580 01 Havlíčkův Brod.

Scházíme se pravidelně (téměř) každý pátek po 16. hodině, mimo letních prázdnin. Všichni příchozí zájemci o šachovou hru jsou srdečně vítáni.

V současnosti má klub cca 40 aktivních členů, hráči se pravidelně účastní řady soutěží a turnajů, jak týmových, tak individuálních. Velký důraz je také kladen na práci s mládeží a na popularizaci šachů mezi veřejností.

Počátky organizovaného šachu v (tehdy ještě) Německém Brodě sahají do roku 1914. Ustavující schůze klubu se konala 1. dubna 1914. Duší veškerého snažení se stal v té době nejlepší brodský šachista dr. K. Meissner, který byl zvolen předsedou kroužku. Jednatelem se stal JUC. K. Blecha a pokladníkem JUSt. J. Hořejš.

3 komentáře

1. Začít se učit a hrát šachy, seznamovat se s touto nádhernou královskou hrou začít pokud možno co nejdříve, nejlépe se vztupem do zákl.školy. Začít nenásilně, postupně od postavení šachovnice, hodnotou jednotlivých figur, jak která figura hraje, co a jak se provádí rocháda, co je to mat, pad. Po zvládnutí těchto základů, postupně přecházet k dalšímu studiu, zásadám zahájení, slabým bodům….
      Šachy jsou sportem a zároveň uměním, mají obrovskou výhodu oproti ostatním sportům a to tu, že je hrají dětí od 4 let až století.

1. Dobrý den,

můj syn (7)rád hraje šachy, ale jsme z Polné, kde není žádný šachový kroužek. Na vašich stránkách jsem nenašla žádný jiný kontakt, ale chtěla jsem se přeptat jestli už začínáte 8. září (kdy je zápisné), jestli se můžeme přijít podívat a případně vyzkoušet, kolik se platí za kroužek, co sebou potřebuje atd.

Předem děkuji