Mistrovství EU mládeže v šachu 2022

European Union Youth Championship 2022 – U12

Místo Pec pod Snezkou, Aparthotel Svaty Vavrinec

Od 22.8. – 30.8.2022

Hrálo se švýcarským systémem na 9. kol. V této kategorii hrálo 28 (děvčat a chlapců), z toho 12 z ČR.

ŠK Jiskra Havl.Brod reprezentovala Hanička BÁRTOVÁ v kategorii děvčat do 12 let. Hanička ve startovní listině s ELO 1209, je nazazena na 21. místě.

Hanička vybojovala celkem 4,5 bodu, což je dobrý výsledek.

Mistrovství EU mládeže 2022 uspořádal Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci se Šachovým svazem ČR. Chlapci a děvčata hráli v každé věkové kategorii společný turnaj a následně byli vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky. Turnaje se zúčastnilo 108 hráčů a hráček z 14 šachových federací. Všechny partie byly přenášeny on-line.

Haničky výkon v turnaji 1467 ELO FIDE, což je o 258 bodů více než měla při zahájení MEU. Celkově mezi děvčaty kategorie D12, skončila ze 16 na 6. místě. Blahopřejeme!