KP: Spartak Vel.Meziříčí – Jiskra HB A  4-4

Kratochvíl Vít – Vincze remis
Kopr – Vala 0-1
Mrazík – Ježek 1-0
Nedoma – Provazník remis
Šilhan – Podrázská 1-0
Kučera – Dlasek 0-1
Zeman – Mottl remis
Dvořák – Nimmertondl remis

5 comments

  1. Jako první dohrál Dlasek. Suverénně vyhrál. Ve Skotské hře nastražil (už) v 10. tahu léčku, do které soupeř spadl. Výsledkem byl zisk střelce. Ale uvádět to tady nebudu, protože Dlasek chce takhle rychle a snadno vyhrát i příště (léčka je samozřejmě součástí teorie zahájení): 1-0.

    Další půlbod přidal (černými) Mottl. Ale měl na víc! Soupeř proti Mottlově Francouzské obraně (v klasicky “po Francouzsku” blokované pozici) zvolil pochybný výpad Dd1-g4?, takže se bílá pozice začala od slabiny d4 rozkládat. Mottl získal pěšce navíc, pak dokonce mohl kombinací získat figuru navíc. Leč figuru navíc nezískal a i o toho pěšce navíc pak přišel. Takže v rovné pozici přišel mírový rozhovor: 1,5-0,5.

    Provazník je nabízením remíz již (velmi) známý. I tentokrát (v časné střední hře) nabídl remízu a byl vyslyšen: 2-1.

    Jenomže jsme vedení ztratili. Ježek (hrál černými Caro-Kann) měl v jednu chvíli nabídku remízy. Přišel se zeptat, ale poradil jsem mu bohužel špatně. Místo toho, abych řekl “ber po minulé prohře remízu”, jsem řekl “v ostatních partiích je ještě nejasno, sám se rozhodni”. No a Ježek se rozhodl bojovat dál a (bohužel) prohrál: 2-2.

    Nimmertondl zahájil tahem 1.d4, ale nakonec z toho vznikla Francouzská obrana výhodná černému (Sc8 byl již vyměněn). Nicméně výhodu (možnost tlaku proti d4) černý vůbec (ale vůbec) nepoužil – připadalo mi, jako by černý Francouzské motivy vůbec neznal. Takže nakonec (asi) spravedlivá remíza: 2,5-2,5.

    A do vedení šlo družstvo soupeře – Zuzka prohrála. Ale neviděl jsem to, protože jsem zrovna řešil svojí (dost) katastrofální pozici. Co jsem pak vyzvídal u Ježka, tak Zuzka prý zpanikařila. Viděla nějaké neexistující bludy-obludy a (nevynuceně) odevzdala kvalitu: 2,5-3,5.

    Vyrovnal Vala. Ve střední hře obral soupeře o dva pěšce a pak postupem svých pěšců vynutil ještě zisk kvality: 3,5-3,5.

    Dohrával jsem poslední a vzhledem ke stavu zápasu jsem nesměl prohrát. Moje pozice byla katastrofální, soupeř měl (pro změnu) katastrofální čas. Po šokujícím průběhu (více na http://www.chesstalker.com/fdRih3cqXh7A) jsem to nakonec ke kýžené remíze dovlekl: 4-4.

  2. Ahoj,
    myslel jsem si,jak po soupeřově nepřesnosti,když jsem předtím stál spíš o málo hůř,mohl bojovat dál,ale počítač ukazuje naprostou rovinu,ani mne v tu chvíli nic nenapadalo.Tak za týden proti Humpolci za “béčka” zabojujem,tam půjde o první místo,těším se.
    Ivo

  3. Ještě,příteli Romane,moc se mi líbí uveřejňování Tvých partií na netu,sleduji je .Je teda udivující,kolikrát AMATÉŘI s ELO nad 2 litry nedokáží soupeře “dorazit” ,včetně dneška.
    To jsou taky věci,prostě “vejš” nepatří,tak to je. A já taky ne.
    Ivo

  4. i když jsme se tak dohodli Romane , nedá mi to a prozradím víc o svoji partii, hrala se steinitzova španelka a (i když to vypadalo na skotskou, daná pozice může vzniknout s mnoho zahájení…¨) a ja po odebrání d4 dámou,často na lichessu skouším brzké e5, tak tri procenta lidí mi na netu vezmou tu špatnou figuru a v živote by mě nenapadlo, že na to skočí nekdo ve vážný…
    inu slovami spoluhráče mého soupeře -“vypadá to na koncovku s nestejným počtem figur”

    – těším se za týden na”finále béčka”

    http://www.chesstalker.com/cs/MDQj6usI4G3j

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..